طراحی فضا های اداری با سیستم نمای پیکسلی

عنوان یکی از مجله های فلز و ساختمان “طراحی نمای نسل بعدی” است که از سیستم نمای پیکسلی به عنوان یک تکنولوژی قابل تکرار، سازگار و مقیاس پذیر نام برده است که در ساختمان های معماری مختلف با کاربری های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم نمای پیکسلی برای برجسته سازی طبیعت در کالبد معماری می تواند الهام بخش تمایل ذاتی ما باشد. در سایر علوم این سیستم به بیوفیلیا (biophilia) یا زیست گرایی شناخته می شود. این سیستم ترکیبی از فضایی زیست محیطی با فضای اداری مدرن می باشد که نسل نوینی از یک محیط اداری را نمایش می دهد.

نمای پیکسلی

با ترکیب فضا های کاری، مبلمان و بافت گیاهی مدولار متنوع و با وجود فضا های خالی بسیار، فرصتی برای کاربران فراهم شده که به راحتی می توانند با محیط خود ارتباط برقرار نمایند و در محیط شبه بیرونی خود غوطه ور شوند. ا نواع فضا های باز، امکان دستیابی به نوآوری و خلاقیت بیشتر در زمینه کاری را برای کارمندان فراهم می سازد. امروزه در طراحی پروژه های اداری ترکیب محیط بیرونی با بافت فضای داخلی تبدیل به یک امر طبیعی شده است.

یکی از قابلیت های بی نظیر برای فضا های اداری تغییر پذیر بودن سیستم نمای پیکسلی می باشد. به ویژه شرکت هایی که معمولا مستاجر هستند و ساختمان محل کار خود را تغییر می دهند، می توانند با این سیستم به طراحی پیکره بندی نما و فضای رو به نمای بیرون بپردازند. سیستم نمای پییکسلی توانایی استفاده از نوآوری های صنعت ساخت و ساز مثل: سازه های قاب چوبی، پیش ساخته و BIM را دارد و می تواند برای ساختمان فرایندی اقتصادی و پایدار تر ایجاد نماید.

سیستم نمای پییکسلی

در مساحت های کوچک و بزرگ می توان به سرعت از سیستم مدولار نمای پیکسلی استفاده نمود که این قابلیت موجب بهینه سازی استفاده از این سیستم می شود. به ویژه می توان در تمام اضلاع ساختمان از انواع بافت های گیاهی استفاده نمود. اگرچه در بیشتر کاربری های معماری می توان از این سیستم استفاده نمود، ولی بیشتر برای فضا های اداری مناسب می باشد.


حتما ببینید : طراحی زیبای خانه رز در بالای کوهستان های اوکراین


سایر تصاویر پروژه طراحی فضا های اداری با سیستم نمای پییکسلی

نمای پیکسلی

سیستم نمای پییکسلی

نمای پیکسلی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش طراحی داخلی معماری در Cinema 4D

دانلود آبجکت اتاق نشمین به سبک مدیترانه ای