طراحی دفتر کار خانگی کوچک

طراحی اتاقک چندمنظوره واقع در حیاط خلوت خانه ایی در جنوب غربی لندن توسط استودیو معماری Studio Ben Allen به اجرا رسیده است. این اتاقک چندمنظوره به عنوان دفتر خانگی کوچک و هم چنین به منظور اتاق مهمان در مواقع نیاز مورد استفاده قرار می گیرد. این خانه متعلق به یک زوج جوان می باشد که دارای 2 فرزند خردسال هستند. به همین علت از تیم معماران خواستار ایجاد فضایی بدون تداخل فعالیت ها بودند، مکانی که در آن امکان بازی، سرگرمی، کار، مطالعه و یا استراحت و خواب فراهم باشد.

طراحی اتاقک چندمنظوره در حیاط خلوت 

این دفتر کار خانگی و مجلل دارای شکل هندسی است و با تم رنگی سبز در نما با قطعات cnc پوشانده شده است. دکوراسیون فضای داخلی این اتاقک چندمنظوره نیز دارای رنگ های خاکستری و سبز به همراه فریم های چوبی اکسپوز می باشد که باعث خطای بصری برای افزایش ارتفاع نیز شده است. در کنار پنجره یک میز کار تعبیه شده که طراحی آن متناسب با شکل زاویه دار دیوارها صورت گرفته است. هم چنین اتاق درای یک نیمکت با یک تخت تاشو مخفی نیز می باشد.

طراحی اتاقک چندمنظوره در حیاط خلوت 

ساختار دیوار هشت ضلعی دفتر خانه در راستای شکل گیری یک سقف شش ضلعی بالا رفته که یک فریم زیبا با نورگیر مربعی با دید به آسمان را به وجود آورده است. هم چنین این اتاقک دارای سیستم گرمایش زیر زمینی و روشنایی سقفی می باشد که همه از راه دور از طریق تلفن هوشمند قابل کنترل هستند.


حتما ببینید : ایده خلاقانه طراحی پنجره با قاب رنگی


سایر تصاویر طراحی اتاقک چندمنظوره در حیاط خلوت

طراحی اتاقک چندمنظوره در حیاط خلوت 

طراحی اتاقک چندمنظوره در حیاط خلوت 

طراحی اتاقک چندمنظوره در حیاط خلوت 

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری