ایده های طراحی رستوران اوپن هاوس از کلین دیتام

رستوران اوپن هاوس در مجموعه سنترال امباسی در پنجاه متری سطح بانگوک واقع شده است. در این مجموعه روستایی رستوران ها ، بار ها ، گالری ها ، مغازه ها ، کتابخانه ها و کارگاه ها ای در اندازه های واقعی و با طراحی های آشنا در کنار هم بخوبی کار میکنند. در زندگی و مدرنیته امروزه زمانی برای این که، توقفی بکنیم ، نفسی بکشیم و از گرمای شدید زندگی کمی خود را کنار بکشیم گیرمان نمی آید مخصوصا در جایی مانند بانگوک. مجموعه اوپن هاوس دقیقا پادزهر این موضوع است. جایی که وقعا احساس خانه را به ما میدهد.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار: Klein Dytham architecture
  • مکان پروژه : بانکوک تایلند
  • مساحت پروژه : 4600.0 m2
  • سال پروژه : 2017

اوپن هاوس در سنترال امباسی - با معماری کلین دیتام

به طور خلاصه چهارده رستوران و بار ، یک کتاب فروشی ، یک کارگاه همکاری و مجموعه برای بازی کودکان و دیگر فضا هایی برای روابط اجتماعی گرد هم جمع آمده اند. با چنین مجموعه ای سریعا متوجه شدیم که هدایت این مجموعه کلید دسیابی به اهداف است . این مجموعه  در جایی که در اصل شبیه به یک آشیانه هواپیما ها است قرار دارد ، با تشکیل چند برج که در آن رستوران ها واقع شده اند ما میتوانیم :

  • رستوران ها را از دوردست قابل رویت کنیم اگر برج ها را شبیه به توتم ها طراحی کنیم
  • هواکش ها و وسایل تهویه را مخفی و خارج از دید طراحی کنیم
  • ستون ها را به گونه ای جاگذاری کنیم که کمترین تاثیر را در دید داشته باشند

برج ها با بافت های متفاوتی از چوب کاج پوشانده شده اند، تنوع این نوع پوشش باعث ایجاد سطوح متغییری در میزان ورود و عبور نور زمانی که در طول مسیری که در داخل برج ها در حال حرکت هستید میشوند. سقف های آینه مانند در داخل برج ها باعث از بین رفتن مشکلات وسعت و بیکرانی سقف ها هستند.

اوپن هاوس در سنترال امباسی

ویژگی کتاب فروشی خطی بودن عنصر آن است و راهی که در آن مطالعه انجام میشود در طول فضای کتاب فروشی کشیده شده است. یک برج از کتاب ها در یک سوی کتاب فروشی و در سوی دیگر دیواری از دو کتاب خانه ی بلند پهلو به پهلو فضای کتابفروشی را تشکیل داده اند. فضای کتابفروشی در اصل با یکی شدن با بار و رستوران کامل میشود که گشت و گذار و انتخاب را برای مردم آزادانه ، راحت و لذت بخش کرده است.

اوپن هاوس

برج هنری در زیر سقف اصلی نور قرار گرفته است که خود یک گالری کوچک هنری را هم در بر گرفته است و فضای اطرافش به وسیله درختانی احاطه شده است. گالری داخلی فضایی صمیمی و خودمانی را در میان مجموعه خانه های باز تشکیل داده است که برای نمایش های مختلف گزینه ای عالی محسوب میشود. فضای خارجی این برج هم تاقچه هایی براق و  نورانی  دارد که امکان نصب شدن قطعات هنری و نمایش هایی در آینده را آسان و فراهم میکند.

طراحی اوپن هاوس

اوپن هاوس همچنین مجموعه ای از گلخانه ها دارد که فضایی بیشتر دارای برنامه ریزی برای همکاری و و کار کردن و ملاقات ها است که در پشت دیوار کتاب ها واقع است. همچنین این امکان وجود دارد که غذا و نوشیدنی از هرکدام از رستوران های مورد علاقه ی شما در مجموعه، مستقیما به میز کار شما سفارش و تحویل داده شوند.

طراحی داخلی اوپن هاوس

مجموعه سنترال امباسی به شکل غالفگیر کننده در یک محیط با پوشش گیاهی متراکم در بانگوک قرار گرفته است که از یک طرف از بالا به سفارت بریتانیا و از طرف دیگر به فضایی پردرخت دید دارد. برای رسیدن به این ایده که فضایی سبز  داشته باشیم ، تصمیم گرفتیم که از سقف های سفید پرنور و برگ هایی پراکنده شده در کل محیط استفاده کردیم. تعداد 9600 برگ در مدت زمان 6 هفته کاملا با دست در کل محیط مجموعه نقاشی شد و خود به یک اثر هنری برجسته تبدیل شد. یک عنصر و ویژگی نمادین و بیادماندنی در تمام فضای مجموعه.


حتما ببینید: طراحی داخلی دفتر کار گوگل


طراحی داخلی

سایر تصاویر پروژه رستوران اوپن هاوس :

رستوران اوپن هاوس

پروژه اوپن هاوس

طراحی داخلی کتابخانه

Open House at Central Embassy / Klein Dytham architecture

Open House at Central Embassy

Open House

طراحی کتابخانه

معمار داخلی کتابخانه

معماری کتابخانه

پلان اوپن هاوس

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: 14 طراحی سالن کنسرت منحصر به فرد در دنیا