معماری هتل درختی در جنگل های گرمسیری

هتل درختی Lift Treetop Boutique Hotel واقع در جنگل های گرمسیری اندونزی توسط تیم معماران Alexis Dornier طراحی و به اجرا رسیده است. این هتل با ارتفاع از سطح زمین ساخته شده و دارای سه کابین می باشد. طراحی این هتل به عنوان یک زمین آزمایشی برای سنجش ایده هایی در رابطه با نحوه بالا بردن سازه ها از روی زمین برای داشتن اثرات کمتر تهاجمی ، و مقرون به صرفه تر و سریع بودن اجرا مورد توجه قرار گرفته است.

طراحی هتل درختی در جنگل

Alexis Dornier در رابطه با طراحی این پروژه اظهار داشته است:” در اکثر پروژه های موجود در این جزیره ، استفاده از متریال بتن به وفور صورت می گیرد. به همین علت ما قصد داشتیم ، با به چالش کشیدن این مسئله ، و در عین حال با ایجاد ترکیبی سورئال از ساختارهای صنعتی که در یک جنگل گرمسیری جاسازی شده اند ، معماری سبکی را خلق نماییم.”

طراحی هتل درختی در جنگل

این هتل درختی با محیط پارک مانندی احاطه شده است. از جمله امکانات این هتل به شرح زیر می باشد:

  •  سونا
  • استخر
  • بار و کافی شاپ
  • محل های نشیمن
  • و سایر مناطق تفریحی کوچک

طراحی هتل درختی در جنگل

هر یک از  سه کابین این هتل دارای پله های مارپیچی می باشند که به واسطه آن ها دسترسی به داخل بنا فراهم شده است. هم چنین از جریان هوا و سایه های درختان مجاور و دوری از بوته های دارای حشرات به نحوی استفاده شده که منجر به خلق فضایی منحصرد به فرد و دعوت کننده  برای توریست ها شده است.

طراحی هتل درختی در جنگل

طراحی هر کدام از سه کابین هتل به صورت کاملا متفاوت صورت گرفته است:

  1. کابین اول دارای طراحی سنتی ، همراه با یک تخت پرده ایی و یک حمام باریک کوچک می باشد.
  2. کابین دوم اتاق خواب از حمام به وسیله یک دیوار شیشه ایی جدا شده است. در حالی که پنجره ها نور و چشم انداز خوبی از درختان را فراهم می کند.
  3. کابین سوم نیز دارای پنجره های کف تا سقف است که به دور اتاق می پیچند، هم چنین پنجره ها با پرده های سبکی برای حفظ حریم خصوصی پوشانده شده اند. در این اتاق یک حمام بزرگ نیز با استفاده از صفحات چوبی ساخته شده است که نور طبیعی را به داخل فضا هدایت می کنند.

حتما ببینید : طراحی هتل بوتیک با کانسپت درخت های پایدار


سایر تصاویر طراحی هتل درختی در جنگل

طراحی هتل درختی در جنگل

طراحی هتل درختی

طراحی هتل درختی

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری