طراحی موزه خودرو کلاسیک توسط نورمن فاستر

چندی پیش رندر هایی از معماری و طراحی موزه خودرو مولین توسط گروه معماری نورمن فاستر منتشر شد. در حال حاضر این پروژه در مرحله برنامه ریزی برای ساخت و اجرا می باشد. این پروژه طراحی یک موزه خودرو کلاسیک واقع در فرودگاهی متروکه در قلب انگلستان است که هدف تیم معماران از طراحی آن بازسازی این فرودگاه متروکه و تبدیل آن به مکانی برای نمایش خودرو های کلاسیک و قدیمی است.

موزه خودرو کلاسیک

موزه خودرو کلاسیک انگلستان متشکل از مجموعه ایی از ساختمان های هلالی شکل است. کانسپت طراحی این موزه، از خانه های روستایی اطراف فرودگاه الهام گرفته شده است. به بیانی دیگر این طرح ایده ایی امیدوار به آینده روشن برای صنعت خودرو سازی را انعکاس می دهد. که محور ساختمان را به مرکز سایت با ارتقا سطح به صورت بصری به تصویر کشیده است.


حتما ببینید : طراحی خانه حلزونی در شیراز


ساختمان هایی به منظور ارائه خدامات به بازدید کنندگان مانند: دفاتر تهیه بلیط و کافه ها در نزدیکی ورودی مجموعه طراحی شده است. به علاوه این ساختمان ها در مکانی واقع شده اند که مراجعه کنندگان در هنگام سپری نمودن وقت خود چشم انداز زیبایی به سمت سایت اصلی موزه داشته باشند. ساختار این مجموعه به شکل خوشه ایی و در کنار هم طراحی شده که امکان استفاده از محیط سایت به جای پارک را در اختیار کاربران قرار می دهد. نورمن فاستر با بازسازی جاده های باند فرودگاه قدیمی مولین، مکان جدیدی را برای استفاده از اتومبیل ها به وجود آورده است. قرار گیری تمامی این امکانات در کنار هم، فرصتی برای علاقه مندان به دنیای خودرو، به منظور مشاهده مجموعه خودرو های کلاسیک فراهم خواهد نمود.

موزه خودرو کلاسیک

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش ساخت انیمیشن معماری

مدل سه بعدی لوازم آشپزخانه و رستوران برای آنریل انجین