شیوه های دکوراتیو مخفی کردن تلویزیون

در گذشته تلویزیون ها وسیله ایی سیاه، بزرگ و سنگین بودند که فضای زیادی را اشغال می کردند اما امروزه تغییر شکل داده و دارای ظاهری زیبا و دکوراتیو هستند. اما با این حال هم چنان به عنوان سطحی سیاه رنگ قابلیت این را دارند تا طراحی محیط را کاملا تحت تاثیر قرار دهند. اگرچه شیوه های وجود دارند که می توان با استفاده از آن ها تلویزیون را به به فضا و سبک خانه نزدیک تر کرد و از آن به عنوان عنصری دکوراتیو بهره مند شد. هم چنین می توان تلویزیون را از نظر ها مخفی نمود. در چند سال اخیر با پیشرفت تکنولوژی دیگر از تلویزیون های بزرگ و سنگین قدیمی استفاده نمی شود و در عوض تلویزیون های مدرن تر و ظریف تر جایگزین آن ها شده اند. اما همچنان نیز امکان هماهنگ نبودن این وسیله سیاه بزرگ با طزاحی داخلی وجود دارد و با نحوه استفاده از آن در طراحی داخلی آشنا نیستیم و نمی دانیم چگونه آن را از مقایل دیدگان پنهان سازیم. اما نگران نباشید زیرا شیوه های منطقی و کاربردی برای رفع این مشکل وجود دارند. در این مطلب با شیوه های دکوراتیو مخفی کردن تلویزیون آشنا خواهید شد.

ایده های مخفی کردن تلویزیون

1- قرار دادن تلویزیون داخل کمد : 

قرار دادن تلویزیون در داخل کمد یکی از نخستین شیوه ها برای مخفی کردن تلویزیون می باشد که به ذهن هر فردی خطور می کند. اما این کار نیازمند وجود فضای کافی می باشد. به این علت که نمی توان نمی توان چنین کمدی را تنها به پهنای تلویزیون طراحی کرد. برای جلوگیری از گرم شدن بیش اندازه تلویزیون  و وجود جریان هوا در اطراف آن بایستی مقداری فضای خالی در قسمت جلو ، عقب و دو طرف تلویزیون در نظر گرفته شود. این ابعاد متناسب با نوع تلویزیون تغییر می کند. اما برای یک تلویزیون با ابعاد متوسط ، ابعاد کمد بایستی در اندازه های 144 در 40 در 197 در نظر گرفته شود. در صورت استفاده از چنین کمدی می توان تمام لوازم برقی مرتبط با تلویزیون را نیز در داخل آن پنهان نمود.

ایده های مخفی کردن تلویزیون

2- تلویزیون در اتاق خواب : 

در صورتی که قصد تجربه لذت مشاهده تلویزیون در اتاق خواب را دید ، می توانید کمد لباس خود را بر اساس آن طراحی کنید. هم می توانید تلویزیون در داخل کمد مخفی کنید و هم می توانید از تلویزیون های مدرن و جدیدی استفاده کنید که سطح بیرونی آن ها در حالت خاموشی به آینه تبدیل می شود. بدین ترتیب می توانید در طول روز به عنوان آینه از آن استفاده کنید و در طول شب نیز به تماشای تلویزیون می نشینید.

ایده های مخفی کردن تلویزیون

3- تزئین کردن اطراف تلویزیون : 

تزئین کردن اطراف تلویزیون با اکسسوری ها ، تابلو ها و قاب عکس ها یکی دیگر از شیوه های دکوراتیو مخفی کردن تلویزیون می باشد. با این روش تلویزیون کمتر دیده می شود. البته متخصصان و طراحان داخلی این روش را توصیه نمی کنند. به علت این که باعث خستگی بیش از حد چشم ها می شود و علاوه بر آن مانع از تمرکز بر روی چیزی می شود که در حال مشاهده آن هستید. اما با این حال در اکثر خانه ها اطراف تلویزیون با اکسسوری ها و شلف های مختلف پر می شود. در صورت استفاده از این شیوه ، توصیه می شود تنها از یک رنگ ، یعنی روش تک رنگ مونوکروم استفاده کنید. برای این کار ایده آل ترین ترکیب رنگی ، ترکیب رنگ های سیاه و سفید می باشد. هم چنین تا حد امکان از قاب عکس ها و اکسسوری هایی با خطوط صاف استفاده نمایید. سعی کنید بیشتر از تصاویر و عکس های طبیعت استفاده نموده و برای رنگ دیوار به جای استفاده از رنگ سفید براق ،  رنگ های بژ و طوسی مات را انتخاب کنید.

ایده های مخفی کردن تلویزیون

4- انتخاب میز تلویزیون مناسب : 

در صورت استفاده از میز تلویزیون به شکل منفرد ، انتخاب آن بر اساس سبک طراحی محیط ، تاثیر بسزایی در ایجاد  هماهنگی و یکپارچگی در فضا خواهد داشت. به عنوان مثال ، در صورت علاقمندی به دکوراسیون سبک رترو ، می توان تلویزیون را بر روی کنسولی با پایه های نازک قرار داد. شما می توانید در سبک های سنتی و بومی نیز از میز هایی با جزئیات رنگی و زیبا بهره مند شوید که سیاهی رنگ تلویزیون را شکسته و آن را مخفی می کند. علاوه بر این در میز های تکی چند طبقه نیز می توان تمام تجهیزات برقی مربوط به تلویزیون را در آن جای داد. در صورتی که قصد دارید لوازمی  مانند کتاب ها و مجلات را که خیلی سریع بهم ریخته می شوند را در یک جای مناسب قرار دهید ، بهترین انتخاب استفاده از میز تلویزیون درب دار می باشد. با استفاده از این میز می توانید مجلات و لوازم این چنینی را در آن نگهداری نمایید. و بدین ترتیب مانع ایجاد شلوغی و بی نظمی در فضا خواهید شد.

روش های دکوراتیو پنهان کردن تلویزیون

5- قرار دادن تلویزیون در تو رفتگی دیوار : 

یکی دیگر از شیوه های دکوراتیو مخفی کردن تلویزیون ، قرار دادن تلویزیون در تو رفتگی دیوار می باشد. در این شیوه با قرار دادن یک درب کشویی در مقابل آن می توانید به راحتی تلویزیون را مخفی کنید. حتی می توان برای کمتر دیده شدن تلویزیون ، درب های کشویی را به رنگ دیوار انتخاب نمود. هم چنین می توانید برای آن از شیشه و آینه نیز استفاده نمایید و هم می توانید با انتخاب رنگ های کاملا متضاد به عنوان عنصری دکوراتیو از آن استفاده کنید.

روش های دکوراتیو پنهان کردن تلویزیون

6- استفاده از تلویزیون های نسل جدید : 

در صورت وجود یک دیوار بزرگ پوشانده شده با کاغذ دیواری شیک و قرار دادن تلویزیون مقابل آن ، برای این که فضای یکپارچه دیوار با قرار گرفتن یک صفحه سیاه در مقابل آن از بین نرود ، بهترین راه استفاده از تلویزیون های نسل جدید مانند تلویزیون QLED سامسونگ می باشد. این مدل تلویزیون به علت داشتن حالت محیطی ، تمام تصاویر و رنگ های دیواری که بر روی آن قرار دارد را به عنوان پس زمینه بر روی تلویزیون نمایش می دهد و باعث حفظ یکپارچگی فضا می شود. در این شرایط دیوار به شکلی به نظر می رسد که انگار تلویزیونی بر روی آن قرار ندارد. البته در حال حاضر در بیشتر تلویزیون ها امکان استفاده از صفحه نمایش آن ها مانند یک تابلو وجود دارد. در صورتی که به هنر علاقه دارید می توانید تصویر یکی از نقاشی های هنرمند محبوب خود را بر روی صفحه نمایش تلویزیون انداخته و در ساعاتی که تلویزیون نگاه نمی کنید از آن به عنوان یک تابلو دیواری استفاده کنید.

روش های دکوراتیو پنهان کردن تلویزیون

در حال حاضر طراحان معروف دنیا برای از بین بردن ظاهر نامناسب تلویزیون که تاثیر بسزایی در طراحی داخلی دارند و بخشیدن جذابیت بیشتر به آن ها اقدامات فراوان انجام دادند. البته تلویزیون هایی با طراحی های خاص و زیبایی نیز وجود دارند که متاسفانه هنوز وارد کشور ما نشده اند. به عنوان مثال تلویزیون های شفافی که در حالت خاموشی شبیه به یک شیشه دیده می شوند. اما تا زمان قرار گرفتن این تلویزیون ها در دسترس عموم ، ترفند های مختلفی برای مخفی کردن تلویزیون وجود دارد. به عنوان مثال می توان با ایجاد یک فضای خصوصی در خانه و قرار دادن تلویزیون در آن تلویزیون را از مقابل دیدگان مخی نمود. و یا می توان با رنگ آمیزی دیوار پشت تلویزیون به رنگ سیاه آن را مخفی نمود و یا با استفاده از سیستم های مدرن آن را از سقف آویزان کنید تا در زمان هایی که به آن نیازی ندارید در داخل سقف مخفی شود. البته برای این کار بایستی ابتدا یک سقف کاذب ایجاد کنید. در هر حال شیوه های متعددی برای مخفی کردن تلویزیون وجود دارد که به شرایط و موقعیت محیط زندگی شما بستگی دارد. تنها کافیست کمی خلاقیت داشته باشید.


حتما ببینید : 10 راهکار برای روشنایی آشپزخانه کم نور و کوچک


سایر تصاویر ایده های مخفی کردن تلویزیون

روش های دکوراتیو پنهان کردن تلویزیون

روش های دکوراتیو پنهان کردن تلویزیون

مخفی کردن تلویزیون

مخفی کردن تلویزیون

پنهان کردن تلویزیون

پنهان کردن تلویزیون


این مطلب را هم ببینید :

متریال پارچه و چوب – دانلود رایگان متریال پارچه و چوب برای کرونا