مبلمان شهری مدرن و خلاقانه

مبلمان شهری مدرن و خلاقانه “Root Bench” توسط معماری به نام “Yong Ju Lee” یا “یونگ جی لی” در شهر سئول طراحی و اجرا شده است. فرم اصلی این مبلمان شهری دایره بزرگی است که قطر آن 30 متر می باشد. این مبلمان به شکل خاص و منحصر به فردی در چمن نصب شده است و همچون یک ریشه درخت در سرتاسر پارک امتداد یافته است.

مبلمان شهری مدرن

طراحی این مبلمان شهری با الهام از مجسمه سازی هنر مدرن صورت گرفته است. این مبلمان شهری به عنوان یک مبلمان عمومی در پارک هنر Hangang شهر سئول، کره جنوبی مورد استفاده کاربران قرار می گیرد.

مبلمان شهری مدرن

در بعضی از قسمت های این مبلمان شهری انحنا هایی به سمت بالا و یا پایین وجود دارد که شبیه به ریشه درخت می باشد و مکانی را برای نشستن و استراحت افراد فراهم نموده است.


حتما ببینید : 20 نمونه طراحی پلان بازار


این ریشه به قطر ۹۸ فوت (۳۰ متر) می باشد که در مقابل زمینه پارک در فضای باز کنتراست قوی را ایجاد کرده است. این مبلمان شهری که شبیه به ریشه درخت است دارای سه ارتفاع مختلف می باشد که به عنوان صندلی کوچک برای کودکان، صندلی برای بزرگسالان و میز است.

مبلمان شهری خلاقانه

نیمکت ها از یک قاب فلزی با پایه های بتنی برخوردار هستند که از فرم کلی پشتیبانی می کنند، در حالی که یک عرشه چوبی آن را پوشش می دهد. در شب نیز، در زیر نیمکت ها نور هایی تعبیه شده که اثر جالبی را خلق می نمایند و اجازه می دهد تا طراحی با تاریکی شب نیز منطبق باشد.

مبلمان شهری خلاقانه

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش انتقال فایل رویت به تری دی مکس

ایده های طراحی خانه با تم سیاه و خاکستری