طراحی کتابخانه معاصر پارک فناوری چین

کتابخانه معاصر Xiangmi واقع در پارک فناوری شنزن چین توسط گروه معماری MLA+ طراحی شده است. این پارک یکی از مکان های تاریخی می باشد که با استاندارد های خاص طراحی شده است. پارک فناوری شنزن در ابتدا به عنوان مرکز تحقیقاتی کشاورزی استفاده می شده اما شهرداری چین در سال 1980 اقدام به توسعه آن نمود. گروه معماری MLA+ ساختمان کتابخانه پارک فناوری چین را با یک کانسپت معاصر و با حفظ فرم های سنتی طراحی نموده که برای برقراری ارتباط با طبیعت روش های متعددی را مد نظر قرار داده است. کتابخانه Xiangmi یک پروژه ترکیبی می باشد که به عنوان آخرین تکه پازل به پارک فناوری شنزن افزوده شده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری MLA+
  • مکان پروژه : شنزن، چین
  • سازندگان پروژه : LG Electronics
  • عکاس پروژه : Vlad Feoktistov, Lard Buurman
  • مساحت پروژه : 1500 هزار متر مربع
  • سال ساخت : 2017

کتابخانه معاصر

در طراحی این پروژه، برقراری ویژگی طراحی منظر و محوطه به واسطه باغ چینی یک امر لازم و ضروری می باشد. معماران به منظور این که به ماهیت بافت سبز سایت لطمه ایی وارد نشود، مسیر و عرصه هایی را در پارک تعبیه نموده که موجب شاخص شدن ساختمان کتابخانه شده است. کتابخانه معاصر مجموعه ایی با پوسته ایی شفاف می باشد که در طراحی آن سعی شده وزن کم ساختمان به روش اجرایی و بصری نمایش داده شود.

معماران ساختار کتابخانه معاصر Xiangmi را نیز سبک وزن طراحی نموده اند. این ساختمان با استفاده از سازه های فولادی به بالای درختان هدایت شده که از طریق یک پل معلق دسترسی به آن میسر می شود.

از ویژگی های بصری این مجموعه برای جذب نور طبیعی، نمای شیشه ایی و سازه فولادی آن می باشد. تیم معماران با استفاده از ضد زنگ، پایه ها و کنسول های فلزی ساختمان را پوشش داده اند که به عنوان سایه بان مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژگی برگرفته از معماری بومی منطقه است.

کتابخانه معاصر Xiangmi از عرصه هایی مانند: اتاق جلسات، اتاق مطالعه خصوصی، محل مطالعه، بخش اداری و تراس برخوردار می باشد. معماران به منظور هیجان انگیز تر نمودن مشاهده منظره پارک از تراس برای کاربران، هیچ یک از فضا های عمومی را بر روی زمین قرار نداده اند.


حتما ببینید : طراحی برج مسکونی سبک وزن در ساحل جنوبی آتن


سایر تصاویر پروژه طراحی کتابخانه معاصر پارک فناوری چین

کتابخانه معاصر

کتابخانه معاصر

طراحی کتابخانه معاصر

طراحی کتابخانه معاصر

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

پاورپوینت نمونه موردی مسکونی داخلی

آموزش انتقال فایل رویت به تری دی مکس