طراحی آپارتمان سبک وزن

استودیو معماری 314 بر اساس یک کانسپت نوستالوژیک یک مجتمع مسکونی سبک وزن را طراحی کرده است. این آپارتمان سبک وزن ، در باطن سبک نیست بلکه در ظاهر و کانسپت یک مجموعه سبک وزن می باشد. این مجتمع مسکونی در حومه ساحلی شهر آتن، یونان در حال ساخت می باشد که در آینده به علت داشتن فرمت جسورانه و متناوب، نسبت به سایر ساختمان های پیرامون خود به یک نقطه محوری و قابل لمس مبدل خواهد شد. دیوار های این آپارتمان دارای ابعادی کوچک با قابلیت باربری هستند که علت آن استفاده از متریال کامپوزیتی فشرده شده می باشد که از مواد و مصالح تقویتی با مش فلزی مسلح شده اند.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : استودیو معماری 314
  • مکان پروژه : شهر آتن، یونان
  • معمار سازه : foteini karagianni
  • مهندس برق : stefanos karagiannis

آپارتمان سبک وزن

گروه معمارن 314 با تاثیرپذیری از یک لوستر لوکس به نام “فالکلند” این آپارتمانی مسکونی را طراحی کرده اند. این آپارتمان دارای دیوار های منحنی شکل و سازه دینامیک می باشد که این امکان را برای معماران فراهم ساخته تا در هر طبقه یک کالبد نامتقارن را ارائه دهند. هم چنین تیم معماران از یک طراحی صنعتی نوستالوژیک، تاثیر گرفته اند و یک فرم یکپارچه را ایجاد کرده اند که با متریال بتن سفید و سنگ مرمر روکش شده است. و با شرایط اقلیمی شهر آتن همپوشانی می شود.
این آپارتمان سبک وزن شامل 5 طبقه می باشد که هر واحد آن 460 متر مربع مساحت دارد، این برج مسکونی بسیار شبیه به یک مانسیون بزرگ می باشد. طبقات چهارم و چنجم این آپارتمان نسبت به طبقات پایینی دارای ارتفاعی دو برابر هستند. هم چنین طبقات چهارم و پنجم دوبلکس می باشند و بر طبق درخواست کارفرما از فضا های بیشتری برخوردار هستند.
استودیو معماری 314 در این پروژه به منظور این که ساکنین از دید پانوراما نسبت به منظره ساحل و دریا بهره مند شوند، در قسمت شمالی هر یک از واحد ها تراس هایی را تعبیه کرده اند. هم چنین قرار گیری تراس ها در ضلع شمالی ساختمان موجب ایجاد حریم خصوصی برای ساکنین نیز می شود. در پشت بام ساختمان نیز بام- باغ تعبیه شده که به عنوان آفتابگیر و بهره مندی از مناظر پیرامون ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر تصاویر پروژه طراحی آپارتمان سبک وزن

آپارتمان سبک وزن

طراحی برج مسکونی سبک وزن

پلان آپارتمان سبک وزن

پلان آپارتمان سبک وزن

منبع : design boom