معماری داخلی رستوران چوجی   کاری از گروه معماری آدمون

معماری داخلی رستوران چوجی در منطقه گیشا – غرب تهران یکی از پروژه های انجام شده توسط استدیو معماری آدمون. شاخص ترین متریالی که در طراحی داخلی این رستوران استفاده شده چوب است که در تمامی بخش ها برروی سقف دیوارها و حتی جدا سازی بخشهای مختلف رستوران ار چوب استفاده شده است.

معماری داخلی رستوران چوجی

معمار: گروه معماری آدمون

معماران : امیررضا فاضل, مهدی کلاهی,شبیر موسوی

موقعیت: منطقه گیشا در غرب تهران – ایران

سال ساخت:1395

مساحت پروژه: 200 متر مربع

معماری داخلی رستوران چوجی


حتما ببینید: معماری


طراحی داخلی رستوران چوجی

طراحی داخلی رستوران چوجی :

در سالهای گذشته با توجه به افزایش سرمایه در تهران(پایتخت ایران)، بیشتر پروژه های داخلی یک محصول از تخریب ساختمانهای موجود و جایگزینی آنها با طراحی با نام تجاری جدید است که باعث اثرات منفی بر محیط زیست اطراف شده است. از سوی دیگر، محل در نظر گرفته شده برای این پروژه برای مدت زمان محدود اجاره
شده ، بنابراین، به حداقل رساندن اثرات منفی تخریب از طریق نگه داشتن دیوارهای موجود، انتخاب چوب و آهن به عنوان مواد و مصالحی با پتانسیل بالقوه جهت بازگشت به چرخه و سیکل زندگی، قابلیت سادگی طراحی جزئیات مونتاژ و دِمونتاژ با پتانسیل بالقوه در شاخه های آینده برای جلوگیری از توسل به بودجه و عدم تولید زباله از جمله مسائل بسیار مهم در نظر گرفته شده در طراحی این رستوران است.

طراحی رستوران چوجی

از روزگاران قدیم، ایرانیان در فضاهایی با مرزهای عمومی و خصوصی جدا شده از هم که دسترسی به نواحیخصوصی را محدود میکرد زندگی میکردند. لذا ایرانیان یک ذهنیت کلی از گذشته را در ناخودآگاه خود دارند که تمایل برای استفاده از فضاهای آرام و مسالمت آمیز همچون گذشته را افزایش میدهد در خود می پرورانند.

رستوران چوجی

بنابراین، آنچه که در طراحی این پروژه در نظر گرفته شده است، یک سطح شفاف جدید در پاسخ به نیازهای مختلف اجتماعی و فرهنگی از کاربران(مشتریان و کارکنان) است، از این رو ورودی با سقف بلند به عنوان نقطه شروع گردش خونی سازه در نظر گرفته شده است به طور که تداوم این فضای خالی ناشی از کنجکاوی ناظران و جذب آنها به شکستن و برداشتن فضای بی تحرک و بی رمق آن و به جنبش و پویایی در آوردن آن است.

طراحی معماری

فضای جدید به این فضای خالی مجاور ایجاد شده است. راهروهای دسترسی طوری طراحی شده اند که آنها مرزهای خصوصی در حال اضافه شدن به یک هویت فضا ایجاد شده است هیچ بخشی راقطع نمی کند بلکه یکپارچگی آن را نیز حفظ می کند.


حتما ببینید: دکوراسیون داخلی رستوران


طراحی سقف رستوران

طراحی رستوران

کافی شاپ

رستوران

معماری داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران

دکوراسیون داخلی

معماری داخلی

ایده های طراحی

ایده طراحی رستوران چوجی

پلان رستوران چوجی

پلان رستوران چوجی


این مطالب را هم ببینی:

اطلاعات معماری

آموزش اسکچاپ در معماری