چه مدل میز غذا خوری مناسب آشپزخانه های کوچک است

هر آشپزخانه ایی ، هر اندازه ایی که کوچک باشد ، باز نیاز به یک میز راحت برای نوشیدن چای عصر گاهی و یا غذای دو نفره و لذت بردن از لحظات دارد. البته بعضی از آپارتمان های کوچک شهری دارای آشپزخانه های بسیار تنگ و باریک هستند که قرار دادن یک میز غذا خوری در آن ها امکان پذیر نیست. اما در همین خانه های کوچک نیز ایجاد اتاق غذا خوری در بخشی از سالن باعث کوچک تر به نظر رسیدن خانه نسبت به اندازه واقعی می شود. در چنین شرایطی شما می توانید با انتخاب مبلمان مناسب ، فضای راحت و کاربردی را در آشپزخانه های کوچک خانه های مدرن به وجود آورید. طراحی و دکوراسیون خانه های کوچک موجب می شوند شما از اهمیت اهمیت مبلمان و اکسسوری ها در دکوراسیون داخلی آگاه شوید. در این مطلب با نحوه انتخاب صحیح و مناسب میز غذا خوری برای آشپزخانه کوچک و باریک آشنا خواهید شد.

انتخاب میز غذا خوری برای آشپزخانه کوچک

در حقیقت ساخت اتاق ها و خانه های کوچک در تمام شهر های دنیا از نظر ساختاری رو به افزایش است ، و به همین علت تکنولوژی های تولید مبلمان و لوازم خانگی و کاربرد آن ها نیز بر این اساس تغییر و پیشرفت کرده است. و بدین ترتیب میز های مخصوص آشپزخانه نیز در انواع متنوعی طراحی و تولید شده است. از جمله مدل میز های مناسب برای آشپزخانه های کوچک به شرح زیر می باشند :

  • میز های گرد که باعث سهولت در رفت و آمد می شوند
  • میز های هوشمند که به غیر از زمان های غذا خوردن مخفی می شوند
  • جزیره های آشپزخانه که به عنوان میز غذا خوری مورد استفاده قرار می گیرند.

انتخاب میز غذا خوری برای آشپزخانه کوچک

البته در هنگام انتخاب میز غذا خوری مناسب برای آشپزخانه بایستی به فرم و شکل آشپزخانه توجه داشته باشید. به همین علت بایستی از مدل میز استفاده کنید که هماهنگ با فرم ساختاری آشپزخانه باشد و از انجام سایر کار ها و فعالیت های صورت گرفته در آشپزخانه جلوگیری نکند. البته خوشبختانه در حال حاضر برای هر نوع آشپزخانه ایی از مدل چهار گوش گرفته تا مدل باریک و تنگ ، میز غذا خوری با مدل مناسب در بازار موجود است. در ادامه با مدل های مناسب برای میز غذا خوری آشپزخانه کوچک و باریک آشنا خواهید شد.

انتخاب میز غذا خوری برای آشپزخانه کوچک

1- میز های نامرئی :

در سال های اخیر میز هایی با قابلیت مخفی شدن بسیار محبوب و پر کاربرد شده اند. طراحی این میز ها به شکلی است که تنها در زمان نیاز ، باز شده و در سایر زمان ها با مخفی شدن ، باعث ایجاد فضایی باز و راحت در آشپزخانه می شود. این مدل میز ها مانند یک کشو در جزیره و یا داخل کابینت ها تعبیه شده و در صورت لزوم به بیرون کشیده شده و تبدیل به میز می شود. در صورت بازسازی کابینت های آشپزخانه حتما این مدل را در نظر داشته باشید.

انتخاب میز غذا خوری برای آشپزخانه کوچک

2- راحتی در کنج آشپزخانه :

استفاده از کنج ها در آشپزخانه های کوچک بسیار حائز اهمیت است. برای این مدل آشپزخانه ها استفاده از صندلی هایی که دیوار به عنوان پشتی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد مناسب می باشد. در صورتی که خواستار استفاده از میزی هستید که علاوه بر راحتی ، دارای فضای کافی برای نشستن باشد و هم چنین فضای کم تری را به خود اختصاص دهد ، استفاده از میز هایی که در کنج آشپزخانه قرار می گیرند و هماهنگ با فرم آشپزخانه هستند ، بهترین و مناسب ترین انتخاب برای شما می باشند.

انتخاب میز غذا خوری برای آشپزخانه کوچک

3- میز در مقابل دیوار :

در صورتی که خواستار ایجاد فضای بیشتری در پشت میز هستید از میز هایی با مدل باریک و بلند استفاده نمایید که یک ظرف آن ها به دیوار متصل می شود. البته در این مدل فضایی رو به دیوار برای غذا خوردن ایجاد می شود. و برای تبدیل فضا به مکانی کاربردی تر ، می توان بر روی دیوار مقابل صندلی ها یک تلویزیون نصب نمود. این مدل میز غذا خوری برای وعده های غذایی سریع و کم تعداد انتخاب بسیار مناسبی می باشد.

میز غذا خوری مناسب برای آشپزخانه باریک

4- فضایی صمیمی و در مقابل هم :

شما می توانید با نصب عرض یک میز بلند و باریک به دیوار فضای شیکی را برای غذا خوردن به وجود آورید و در هنگام صرف غذا نیز به جای مشاهده دیوار ، به فرد مقابل خود نگاه کنید. این مدل میز مناسب آشپزخانه هایی است که از فرم و ساختار مناسبی برخوردار هستند و در مقایسه با مدل قبلی بسیار کارآمد تر می باشد.

میز غذا خوری مناسب برای آشپزخانه باریک

5- میز های بزرگ و کوچک شونده :

طراحی برخی از میز ها به گونه ایی است که متصل کردن سطح اضافه به آن ها امکان پذیر است و به دلیل این ویژگی قابل بزرگ شدن و کوچک شدن هستند. این مدل میز بسیار قدیمی می باشد اما هم چنان در رده میز های محبوب و پر طرفدار قرار دارد. این میز ها معمولا مناسب برای 4 نفر و خانواده های کم تعداد است. اما در زمان هایی که مهمان داشته باشید نیز فضای کافی برای غذا خوردن را در اختیار شما قرار می دهد و نیازی به آماده کردن مکان دیگری برای غذا خوردن نیست.

میز غذا خوری مناسب برای آشپزخانه باریک

6- جزیره آشپزخانه :

طراحی جزیره در آشپزخانه نه تنها باعث افزایش تعداد کابینت ها و سطح مورد کاربرد می شود بلکه می توان از آن ها به عنوان میز غذا خوری نیز استفاده نمود. در صورتی که خواستار استفاده از جزیره در آشپزخانه هستید ، مدلی را انتخاب کنید که صفحه کابینت و رویه آن بزرگ تر از کابینت های زیر آن باشد ، چون در غیر این صورت استفاده از صندلی سخت خواهد شد و هنگام نشستن روی آن با میز فاصله پیدا خواهید کرد. برای ایجاد فضایی دلباز ، شیک و راحت در آشپزخانه در کنار این مدل جزیره که قابلیت تبدیل به میز غذا خوری دارد ، بهتر است از صندلی هایی در اندازه نرمال استفاده کنید.

میز غذا خوری مناسب برای آشپزخانه باریک

7- میز های مربع شکل :

میز های مربع شکل یکی از مدل های پر کاربرد در آشپزخانه های کوچک هستند. این مدل میز ها به شکل بسیار ساده ایی طراحی شده اند. در آشپزخانه های چهار گوش ، این مدل میز از یک طرف به دیوار تکیه داده می شود و بدین ترتیب باعث ایجاد فضای غذا خوری کوچکی مناسب برای 3 نفر می شود.

میز غذا خوری مناسب برای آشپزخانه باریک

8- میز مخصوص آشپزخانه های اپن و باز :

در آشپزخانه هایی با پلان باز بیشتر از میز های چهار گوشی استفاده می شود که میان آشپزخانه و سالن قرار گرفته و باعث تفکیک این دو فضا از یک دیگر می شوند. این مدل میز مانند دیواری میان این دو فضا قرار می گیرد و به لحاظ بصری نیز زیبایی چشمگیری را در خانه ایجاد می کنند.

میز غذا خوری مناسب

9- افزودن یک طبقه چوبی :

یکی از ایده های شیک و کارآمد برای ایجاد میز غذا خوری در آشپزخانه های کوچک و باریک ، ایجاد فضایی اضافه مانند یک شلف و طبقه چوبی می باشد. این مدل میز ها که به شکل یک طبقه به اوپن آشپزخانه و یا جزیره میانی متصل می شوند باعث ایجاد فضایی کاربردی می شوند و گزینه بسیار مناسبی برای وعده های سریع و یا لذت بردن از چای عصر گاهی می باشند. البته بسته به مدل آشپزخانه و فضایی که در اختیار دارید می توانید در نقاط مختلف آشپزخانه از این طبقه به عنوان میز استفاده کنید. یکی از ویژگی های این مدل این است که خود شما نیز می توانید به راحتی آن را تهیه کرده و با هزینه کم و مقرون به صرفه فضایی را برای غذا خوردن در آشپزخانه ایجاد کنید.

میز غذا خوری مناسب

10- میز های گرد :

میز های گرد در مقایسه با مدل های چهار گوش ، به شکل متفاوت تری فضا را اشغال می کنند. میز های گرد بزرگ نسبت به میز چهار گوش با همان اندازه ، فضای بیشتری را به خود اختصاص می دهند و اما میز های گرد کوچک نسبت به میز چهار گوش به همان اندازه فضای کمتری را در بر می گیرند. استفاده از مدل میز های گرد کوچک در آشپزخانه باعث سهولت در رفت و آمد شده و منجر به خلق یک دکوراسیون سیال خواهند شد. به همین علت اگر به دنبال ایجاد فضایی 3 یا 4 نفره برای غذا خوردن هستید ، بهترین انتخاب برای شما استفاده از میز های گرد می باشد.

میز غذا خوری مناسب


حتما ببینید : شیوه های دکوراسیون اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی


سایر تصاویر انتخاب میز غذا خوری مناسب برای آشپزخانه های کوچک

میز غذا خوری مناسب

طراحی میز غذا خوری

طراحی میز غذا خوری

طراحی میز غذا خوری

طراحی میز غذا خوری


این مطلب را هم ببینید :

دانلود آرچ مدل 153 – مدل سه بعدی لوازم فانتزی کهنه و قدیمی