ایده های جذاب در طراحی بیمارستان کودکان در آمریکا

طراحی و اجرای بیمارستان کودکان Nemours در Lake Nona  که یک شهر درمانی در اورلاندو، فلوریدا انجام گرفت. تحقیقاتی که با حضور سرمایه گذاران پروژه، پزشکان، مدیران بیمارستان و یک کمیته مشورتی از خانواده و کودکان بیمار و همه افراد دخیل در این پروژه در خصوص طراحی بیمارستانی برای کودکان صورت پذیرفت و کامل گشت منجر به طراحی دقیق برای این بیمارستان شد و در حال حاضر تبدیل به یک استاندارد در زمینه طراحی بیمارستان شده است.

مشخصات کلی پروژه:

  • نام پروژه : بیمارستان کودکان Nemours
  • طراح : گروه معماری Stanley Beaman & Sears
  • مکان پروژه : Orlando, FL, United States
  • مهندس معمار : Perkins + Will
  • مهندس سازه : Simpson Gumpertz & Heger
  • مهندس فضای سبز : AECOM
  • مساحت پروژه : 60000 متر مربع
  • سال ساخت : 2012

طراحی بیمارستان کودکان Nemours در آمریکا

بیمارستان کودکان Nemours

طراحی و اجرای بیمارستان کودکان Nemours در Lake Nona  که یک شهر درمانی در اورلاندو، فلوریدا انجام گرفت. تحقیقاتی که با حضور سرمایه گذاران پروژه، پزشکان، مدیران بیمارستان و یک کمیته مشورتی از خانواده و کودکان بیمار و همه افراد دخیل در این پروژه در خصوص طراحی بیمارستانی برای کودکان صورت پذیرفت و کامل گشت منجر به طراحی دقیق برای این بیمارستان شد و در حال حاضر تبدیل به یک استاندارد در زمینه طراحی بیمارستان شده است.

طراحی منظر پیرامونی سایت به دست گروه معماری به منظور ایجاد حس امید و نشاط در بیمار انجام شده است و یکی از دلایل اصلی آن این است که این بیمارستان از کودکی تا بزرگسالی میزبان کودکان مبتلا به بیماری­ های مزمن است. چون این بیماری­ ها با گذشت زمان نه تنها انرژی بیمار و شور و هیجان درونی او را گرفته بلکه بیمار را به مرز افسردگی و سرخوردگی دچار می­ سازد. سوال مهمی که “چه چیز برای نوزادان دوست داشتنی تر و انرژی بخش تر است” به طور مداوم توسط گروه معماری از تیم مدیریت مجموعه پرسیده می­ شد و هر روز پاسخ آن را جویا می­ شدند، باعث پیشرفت عالی و بی نقص کار می ­شد.

طراحی بیمارستان کودکان

خانواده محور بودن فلسفه اصلی این بیمارستان است. به دلیل داشتن امکانات متنوعی هم­چون اتاق های اقامت بیماران به همراه والدین برای بیمار و پدر و مادر به صورت هم زمان و داشتن تمامی امکانات در هر اتاق، حتی شست و شوی لباس هم چنین سالن کافی شاپ و اتاق بازی امن کودکان و دید و دسترسی مستقیم به فضای سبز گسترده مجموعه فراهم گشته است. این طراحی با عث شده که اقامت یک یا چند شبه بیماران در این بیمارستان بی شباهت به اقامت در یک هتل نباشد.


حتما ببینید: دکوراسیون داخلی


بیمارستان کودکان

طراحی بیمارستان کودکان

امکان تغییر رنگ تمامی اتاق های مراقبت از کودکان با سلیقه کودک سبب می­ شود که نه تنها با حضور کودکان در بیمارستان تنوع دائمی در فضای داخلی و نورپردازی شب هنگام نمای ساختمان به وجود آید بلکه اتاق کودک برای پدر و مادر به سادگی قابل تشخیص باشد. این پروژه دارای وسعت 60000 متر­مربع می­ باشد.

در دنیا سه بیمارستان وجود دارند که دارای جایزه طلای  LEED هستند و گروه معماری Stanley Beaman & Sears  طراح و اجرا کننده­ دو عدد از آن­ها می­ باشند.

این می ­تواند از خوش اقبالی آن­ ها باشد که با کارفرمایانی مواجه بودند که بیشتر از تعداد بیماران، کیفیت ارائه خدمات و هم چنین کیفیت زندگی در طول درمان در این بیمارستان برایشان اهمیت داشته است. کارفرمایان پروژه بیمارستان کودکان Nemours باور داشتند که با مشاهده نتیجه روند بهبود اولین بیماران این بیمارستان، به سرعت نام و آوازه این بیمارستان منتشر می­ شود.

طراحی داخلی بیمارستان کودکان

این پروژه در انتهای ساختش و در زمان افتتاح مجموعه دارای گیاهان بالغ و پوشش گیاهی کامل بود و این به دلیل این بود که در ابتدای طراحی این فضا محوطه 60 هکتاری مجموعه تقریبا خشک و بدون پوشش گیاهی بود و طراحان، طراحی لندسکیپ پروژه را در اولویت قرار دادند و کاشت پوشش گیاهی را از همان ابتدا آغاز نمودند.


حتما ببینید: دکوراسیون اداری


دکوراسیون داخلی بیمارستان

تصاویر و پلان های پروژه طراحی بیمارستان کودکان Nemours :

طراحی بیمارستان کودکان Nemours – آمریکا

طراحی بیمارستان کودکان Nemours – آمریکا

طراحی بیمارستان کودکان Nemours

طراحی بیمارستان کودکان Nemours

طراحی بیمارستان کودکان Nemours در آمریکا

بیمارستان کودکان Nemours

بیمارستان کودکان Nemours

بیمارستان کودکان

طراحی داخلی بیمارستان کودکان

طراحی داخلی بیمارستان

طراحی بیمارستان

نمونه موردی بیمارستان

نمونه طراحی بیمارستان کودکان

پلان بیمارستان کودکان

پلان بیمارستان

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: دانلود پایان نامه و پلان فرهنگسرای هنر