کاربرد پنجره های بزرگ در خانه

در صورتی که قصد بازسازی کلی خانه خود را دارید ، باید بدانید که در این پروسه با مشکلات فراوان و سختی مواجه خواهید شد. که بایستی برای آن ها تصمیم گیری کنید و یک راهکار مناسب بیابید. هر موضوع بسیار کوچکی در معماری و طراحی داخلی ، بسیار حائز اهمیت می باشد. بنابراین تصمیم گیری درباره موضوع مهمی مانندی پنجره یک روند سخت و دشوار است. در این پروسه بایستی پرسش های مختلفی را پاسخ دهید. به عنوان مثال ، می خواهید شکل پنجره ها به چه صورت باشد؟ آیا پنجره هایی با ابعاد استاندارد برای شما کافی هستند ؟ و آیا قصد دارید با استفاده از پنجره های بزرگ تر ، محیط دلباز تر ، منحصر به فرد و مدرن تری را ایجاد کنید؟ آیا با نحوه نگهداری ، عایق بندی و هزینه های این نوع پنجره ها آشنایی دارید؟ در این مطلب به تمامی این پرسش های پاسخ داده شده است و با مزایا و معایب پنجره های بزرگ در خانه آشنا خواهید شد.

پنجره های بزرگ در خانه

علت استفاده از پنجره های بزرگ : 

پنجره ها یکی از عناصر ارتباطی میان فضای بیرونی و داخلی هستند ، و نور طبیعی را به داخل خانه هدایت می کنند. پنجره ها با اتصال فضای داخلی به فضای بیرونی ، یک ارتباط ملایم میان این دو فضا ایجاد می کنند. در صورتی که پنجره رو به منظره طبیعت باز شود و یا در داخل یک محیط طبیعی قرار داشته باشد ، ترکیب زیبایی از طبیعت و محیط پیرامون را به وجود خواهد آورد. به همین علت وجود پنجره های بزرگ در هر خانه ایی موجب ایجاد فضایی دلباز تر ، طبیعی تر خواهد شد که با محیط بیرونی در ارتباط می باشد. و با هدایت نور طبیعی روز به داخل ، ظاهر گرم و صمیمی را به خانه می بخشد.

پنجره های بزرگ در خانه

دیوار های شیشه ایی ترند روز دنیا :

با مشاهده ساختمان های به سبک معاصر ، متوجه خواهید شد که در خانه های امروزی ، مخصوصا خانه هایی که در پیرامون آن ها منظره ایی زیبا رو به کوه و یا طبیعت وجود دارد ، و خانه های موجود در محیط های آرام و ساکت ، حداقل در یکی از جهات خانه ، به جای دیوار از دیوار هایی شیشه ایی و یا پنجره های بزرگ که از کف تا سقف امتداد یافته اند ، استفاده می شود. هر روز ایده های متفاوت و هنرمندانه تری در رابطه با دیوار های سراسر شیشه ایی توسط معماران ارائه می شود. این طرح های مبتکرانه که موجب ایجاد فضایی پانورامیک در خانه می شوند از برجسته ترین ایده های معماری حال حاضر محسوب می شوند. و یکی از ترند های مطرح در زمینه ساختمان سازی هستند که بسیار محبوب و پرطرفدار می باشند.

پنجره های بزرگ در خانه


حتما ببینید : شیوه های ست کردن فرش با دکوراسیون


هزینه پنجره های بزرگ :

به هنگام بررسی هزینه های مورد نیاز برای پنجره های بزرگ ، علاوه بر قیمت شیشه ، بایستی به مواردی مانند نوع پنجره ، جنس پنجره ، ابعاد چهار چوب آن نسبت به مدل پنجره و ضخامت آن توجه کنید. تمامی این موارد از عوامل تاثیر گذار در تغییر قیمت پنجره ها هستند. علاوه بر این در صورتی که قصد بازسازی خانه خود را دارید ، بایستی به مکان هایی که عناصر حامل قرار دارند توجه نمایید و با دقت جایگزینی آن ها را محاسبه کنید. به یاد داشته باشید که پنجره ها تنها به شیشه و چهار چوب محدود نمی شوند ، بلکه بایستی به بررسی معماری و استاندارد های مهندسی دیوار های اطراف پنجره ها نیز پرداخته شود. زیرا در غیر این صورت ،  یک خانه با عناصر حامل از بین رفته ، و با خطر ریزش مواجه خواهد بود. به همین علت در رابطه با هزینه های مورد نیاز پنجره ها ، فقط به شیشه ها ، سیستم پنجره های مورد نیاز برای عایق بندی و چهار چوب آن ها توجه نکنید و حتما برای انتخاب پنجره ها با معماران و مهندسان مشورت کنید.

مزایای پنجره های بزرگ

تمیز کردن پنجره های بزرگ : 

تمیز کردن پنجره ها یکی از مهم ترین بخش های خانه تکانی می باشد. و قطعا تمیزی پنجره های بزرگ بسیار سخت خواهد یود. گاهی بر اساس ابعاد خانه و تعداد پنجره ها ، نیمی از روز صرف تمیز کردن پنجره ها می شود. به همین علت امروزه برای تمیزی راحت پنجره ها لوازم و شیوه های متعددی وجود دارد. در حال حاضر لزومی ندارد برای تمیز کردن پنجره ، به پنجره رفته و با خطر افتادن مواجه شوید. بلکه شیوه های جدیدی مانند دستگاه های پاک کننده شیشه ایی مدولار و مایعات پاک کننده شیشه وجود دارند که استفاده از آن ها باعث می شود گرد و غبار دیر تر بر روی شیشه بنشینند. هم چنین برچسب های شفافی که به شیشه می چسبند ، اما دیده نمی شوند. نیز از شیوه های راحت و آسان تمیز کردن شیشه های بزرگ می باشد که علاوه بر تمیز نگه داشتن پنجره ها ، باعث می شوند تا شیشه ها در برابر شکسته شدن مقاوم تر باشند و مانند لایه ای محافظ بر روی آن عمل می کنند. این برچسب ها برای مناطق بارانی کاربرد بسیاری دارند.

مزایای پنجره های بزرگ

مزایا و معایب پنجره های بزرگ

1- مزایای پنجره های بزرگ : 

از جمله مزایای وجود پنجره های بزرگ در خانه عبارتند از :

  • ظاهری مدرن و لوکس
  • فضایی دلباز و بی نظیر
  • اتاق نشیمنی با هوای سالم
  • ارتباط حداکثری با محیط بیرون
  • استفاده به بهترین شکل از نور خورشید

استفاده از پنجره های سرتاسری و دیوار های شیشه ایی در یکی از جهات خانه ، علاوه بر افزایش کیفیت زندگی ، موجب می شوند ارزش خانه نیز ارتقا یابد.

مزایای پنجره های بزرگ

2- معایب پنجره های بزرگ : 

به یاد داشته باشید که هر چیز خوبی ، دارای جنبه های منفی نیز می باشد. به بیان دیگر هیچ گلی بی خار نیست!

تعبیه پنجره های بزرگ هزینه های گزافی را شامل می شود و بایستی بودجه اضافی را به آن اختصاص داد. هم چنین استفاده از پنجره های بزرگ در مناطق گرمسیری موجب می شود به همان اندازه که نور خورشید به داخل فضا هدایت می شود ، گرما نیز وارد خانه شود. و به علت تابستان گرم و سخت این مناطق فضای داخلی تبدیل به یک جهنم گرم خواهد شد. و همین امر باعث افزایش استفاده از سیستم خنک کننده خواهد شد.

در مناطق سردسیری نیز برعکس این موضوع صدق می کند. و وجود پنجره های بزرگ باعث سرد تر شدن فضای داخلی و افزایش مصرف انرژی گرمایشی خواهد شد. این افزایش مصرف انرژی ، نه تنها هزینه های گزافی را شامل می شود ، بلکه برای محیط زیست نیز مناسب نخواهد بود. به همین علت اگر قصد دارید از پنجره های بزرگ استفاده کنید ، حتما از پنجره های چند جداره استفاده کرده و عایق بندی مناسب را فراموش نکنید.

علت استفاده از پنجره های بزرگ

علت استفاده از پنجره های بزرگ

علت استفاده از پنجره های بزرگ


این مطلب را هم ببینید :

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ