معماری لاین 189 – UNStudio

طراحی پروژه لاین 189 از زبان معمار پروژه : لاین 189 که در منطقه پوتو در بخش مرکزی شانگهای، مقابل پارک چانگ شو و نزدیک به معبد جید بودا قرار دارد، برای ارائه شیوه نوین زندگی برای حرفه ایی های جوان شانگهای طراحی شده است. لاین 189 ترکیبی از فضا های خرده فروشی، رستوران و کافه است که تشکیلاتی است که مرکز خرید معمول را به یک شهر عمودی تبدیل کرده است و امکان خرید، قدم زدن، خوردن، جمع شدن و استراحت را فراهم کرده است.

مشخصات کلی پروژه:

  • طراحی معماری UNStudio
  • مکان شانگهای – چین
  • معماران سرپرست Ben van Berkel, Hannes Pfau
  • مساحت 38800.0 m2
  • سال ساخت 2016

طراحی نمای مجتمع تحاری

طراحی پروژه لاین 189

این طراحی عناصر قدیمی شانگ های قدیم را از طریق هندسه، الگو و ماده گرایی، در برمی گیرد و ترکیب اینها با مکتب شهری نوین، باعث ایجاد یک مقصد با درک شانگهای واقعی شده است.
کیفیت های موجود در محدوده فضای شهری که شامل رستوران های کوچک مقیاس و فروشگاه های بوتیک می باشد، در ساختمان هایی منعکس می شود که به صورت عمودی روی هم قرار گرفته اند تا با اهداف برنامه ریزی شده که از خیابان قابل دیدن است در انجا سکونت داده شود.

طراحی مرکز خرید

در داخل، عناصر زندگی خیابانی با ویژگی خرده فروشی سبک زندگی ادغام شده و در سرتاسر ساختمان توزیع شده است. تشکیلات ساختمان بازدید کننده را به قدم زدن و کشف طبقات مختلف مجتمع، جایی که خرده فروشی ها به صورت باز طراحی شده اند و با کیوسک های کوچکی به هم مرتبط شده اند، تشویق می کند.

طراحی پروژه لاین 189

نمای برنامه ریزی شده

نما به منظور تأکیدی بر مفهوم طراحی کلی یک نمای برنامه ریزی شده، و برای عمق دادن به پوشش خارجی ساختمان طراحی شده است. استفاده از اجزای چند لایه دیدگاه های مختلفی را نسبت به محیط اطراف ایجاد می کند، همچنین در مناطق مشخص شده، شفافیت کاربردی را مشخص می کند.

Lane 189 - UNStudio

تغییر شیب از مؤلفه های نمای بزرگ به کوچک، نمای داخلی را در معرض نور بیرونی قرار می دهد و ورودی اصلی ساختمان را بهبود می دهد. بنابراین، نما یک لایه فعال یکپارچه است که می تواند به عنوان پنجره نمایش، نقاط دید و یا یک بالکن طراحی شود.


حتما ببینید: اطلاعات معماری


طراحی نمای مرکز خرید

فضای داخل

داخل لاین 189 از یک فضای خالی مرکزی تشکیل شده است که تمام حجم ساختمان را از پایین به بالا برش می دهد و توسط یک سری سطح های مدور قطع شده است. وقتی از پایین نگاه کنید یک مجموعه از سطوح مدور که ساختاری لایه ای و به هم چسبیده دارد را نشان می دهد. وقتی از بالا به پایین نگاه کنیم طرح سطوح آشکار می شود.
بخش توخالی مرکزی بخش دوار عمودی را سازماندهی می کند و جهت گیری آن، ساختمان در سطوح مختلف را نشان می دهد همچنین این بخش مرکزی از ساخت ساختمان از سطح طبقه دوم ایجاد آسمانخراش را تسهیل می-کند.

طراحی داخلی مرکز خرید

دکوراسیون داخلی مرکز خرید

تصاویر و پلان های طراحی پروژه لاین 189 :

نمای مدرن

نمونه طراحی مجتمع تحاری

طراحی نمای مجتمع تحاری

طراحی نمای مجتمع تحاری

ایده طراحی نمای مرکز خرید

ایده طراحی مرکز خرید

طراحی مرکز خرید

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: طراحی خانه مدولار OOD