طراحی رستوران ژاپنی

در همه جای دنیا رستوران های ژاپنی وجود دارند و شما در خیلی از مکان ها می توانید یک رستوران با غذایی ژاپنی را پیدا نمایید. ولی تعداد رستوران های خاص با طراحی منحصر به فرد بسیار کم می باشد. یکی از چالش های بزرگی که معماران با آن مواجه هستند، طراحی فضا های خارق العاده با خصوصیات نامتعارف است. رستوران ژاپنی Nikunotoriko واقع در منطقه Roppongi ژاپن، یک رستوران خاص با یک فضای منحصر به فرد می باشد که علاوه بر یک غذای خوشمزه، تجربه به یادماندنی را به مشتریان خود هدیه می کند. یک رستوران که متکی به یک فضای بصری زیبا و منحصربه فرد است، حس و تجربه غذا خوردن را چند برابر می کند و فضا را تبدیل به مکانی برای تجربه چند باره می کند که بسیار عمیق بر روی غرایز شما تاثیر گذار است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : دفتر معماری Ryoji Iedokoro
  • مکان پروژه : توکیو، ژاپن
  • عکاس پروژه : Satoru Umetsu/Nacasa & Partners Inc.
  • مساحت پروژه : 112.0 متر مربع
  • سال ساخت : 2016

رستوران ژاپنی

در این رستوران تیم معماری با الهام از طبیعت، طبقه اول را شبیه به یک غار طراحی کرده است. که نگاه هر بیننده ایی را مجذوب خود می کند. دیوار ها همانند دیوار واقعی یک غار به نظر می رسند. کف نیز از متریالی ساخته شده که نشان دهنده جریان آب است و موجب می شود شما احساس کنید واقعا در نزدیکی یک رودخانه نشسته اید.

کف، دیوار غارمانند و سطوح پله ایی از یک نوع متریال به نام OSB ساخته شده است. این متریال از تکه های چوب فناوری شده است که فرایند ساخت آن شبیه به نئوپان می باشد. این متریال بسیار مقرون به صرفه بوده و موجب افزایش سرعت اجرای کار می شود. هم چنین انعطاف پذیری و ظاهر بصری زیبای آن تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری کانسپت پروژه داشته است.

در طبقه دوم این رستوران ژاپنی قسمت ناهار خوری تعبیه شده که مشتریان احساس می کنند در یک جنگل نشسته و مشغول غذا خوردن هستند. درختان مصنوعی که در این قسمت قرار گرفته اند نیز از لوله های فولادی ساخته شده اند. این لوله های فولادی همچون یک آویز نیز عمل می کنند و در بعضی از آن ها که در نزدیکی میز های غذا خوری هستند یک آویز نصب شده تا مشتریان کیف یا کت خود را بر روی آویز ها قرار دهند.


حتما ببینید : طراحی فروشگاه کفش و کلاه LACES – مکزیک


سایر تصاویر پروژه طراحی رستوران ژاپنی

رستوران ژاپنی

رستوران ژاپنی

طراحی رستوران ژاپنی

طراحی رستوران ژاپنی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش طراحی صحنه داخلی در Cinema 4D

دانلود آبجکت فرنیچر کلاسیک به صورت صحنه آماده