ایده های طراحی در طرح توسعه فرودگاه اسلو

طرح توسعه فرودگاه اسلواین پروژه توسط دفتر معماری Nordic مستقر در oslo طراحی شده است، در حقیقت فضای این فرودگاه حدودا 115000 متر مربع گسترش یافته است، در این رقابت طرح برنده از بارش برف به عنوان یک سیستم خنک کننده استفاده کرده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معماران : گروه معماری Nordic – Office of Architecture
  • مکان پروژه : اسلو،نروژ
  • مساحت پروژه : 115000.0 مترمربع
  • سال ساخت : 2017

طرح توسعه فرودگاه اسلو

طرح توسعه فرودگاه اسلو

این پروژه توسط دفتر معماری Nordic مستقر در oslo طراحی شده است، در حقیقت فضای این فرودگاه حدودا 115000 مترمربع گسترش یافته است، در این رقابت طرح برنده از بارش برف به عنوان یک سیستم خنک کننده استفاده کرده به گونه ایی که برف در طول زمستان از باند فرودگاه جمع آوری شده و در انبار ذخیره می شود و در طول تابستان به عنوان یک مایع خنک کننده استفاده می شود. که این موضوع یک امتیاز برای ساختمان فرودگاه به حساب می آید.


حتما ببینید: اطلاعات معماری


نمونه طراحی فرودگاه

هم چنین ساختمان ترمینال موجود با اضافه شدن یک اسکله طولانی 300 متری دو برابر گسترش یافته است و اسکله جدید به طور کامل از چوب درختان اسکاندیناوی پوشیده شده است. هم چنین فولاد قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست بتن مخلوط با خاکستر اتشفشانی در ساخت و ساز این پروژه به کار رفته با انتخاب مواد سازگار با محیط زیست انتشار گاز CO2 در این ساختمان به میزان 35 درصد کاهش یافته است.

طراحی داخلی فرودگاه

به منظور رعایت کردن استاندارد های اجرایی سطوح این پروژه عایق کاری شده مصرف انرژی در این فضای توسعه یافته بیش از 50%کاهش یافته است، نور مصنوعی در این فرودگاه به گونه ایی مینیمال طراحی شده تا مکمل نور طبیعی روز باشد. هم چنین پنجره های پانورامای در انتهای شمالی،یک پنجره سقفی بلند 30 متری و پنجره های دو جداره منحنی در هر دو قسمت پروژه تعبیه شده اند که دید خوبی به چشم انداز اطراف دارند، علاوه بر این فضای کلی به گونه ایی طراحی شده که 70% از کل مسافران با وسایل نقلیه عمومی بتوانند به این فرودگاه دسترسی داشته باشند.

معماری داخلی ترمینال

تصاویر و پلان های پروژه طرح توسعه فرودگاه اسلو :

طرح توسعه فرودگاه اسلو

معماری فرودگاه

طراحی فرودگاه

طراحی داخلی فرودگاه اسلو

معماری داخلی فرودگاه

دکوراسیون داخلی فرودگاه

مقطع فرودگاه

طراحی نمای فرودگاه

پلان فرودگاه

پلان فرودگاه

پلان فرودگاه

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: طراحی کتابخانه‌ مرکزی دانشگاه هلسینکی