طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد معماری پایدار

مناطقی در محدوده شهر پاریس، فرانسه وجود دارند که در معرض خطر وقوع سیل هستند، بنابراین برای احیای قسمت جنوبی این منطقه صنعتی، یک مجتمع مسکونی 61 واحدی ساخته شده است. این مجموعه مسکونی متشکل از ساختمان های 2 تا 7 طبقه می باشد که شبیه به یک محیط همگن شهری هستند. تیم طراحان این پروژه بر اساس کاربرد، نیاز، اشکال و روش های مختلف زندگی شهری یک طرح برای معماری این مجموعه مسکونی ارائه دادند.

مجتمع مسکونی

در این طرح ساختمان ها به شکل توده مانند و در گوشه خیابان طراحی شده اند. که به تمام محیط پیرامون دید وسیعی دارند. ولی ارتفاع ساختمان هایی که در سمت میدان کوچکی که واقع در جنوب منطقه می باشد کاهش یافته است. این شیوه معماری با کیفیت زندگی مردم در خانه های مستقل و فردی، یا مجتمع های کوچک که بازتابی از سبک زندگی گذشته در این منطقه می باشد پیوند خورده است.

طراحی مجتمع مسکونی پایدار

خانه ها و آپارتمان ها به دلیل خطر وقوع سیل در این منطقه، نسبت به سطح زمین در ارتفاع بالاتری ساخته شده اند. هم چنین مسیر ورودی تمام خانه ها، میان تمام مکان های خصوصی و عمومی، با استفاده از گیاهان مانند یک پارک و فضای سبز زیبا سازی شده تا حریم بین مجتمع و محدوده گذر عابران از یک دیگر جدا سازی شود.


حتما ببینید: طراحی 5 نمونه آپارتمان مدرن کوچک با تلفیقی از سبک آسیایی و اسکاندیناوی


سایر تصاویر طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد معماری پایدار

طراحی مجتمع مسکونی

مجتمع مسکونی

طراحی مجتمع مسکونی پایدار

مجتمع مسکونی

طراحی مجتمع مسکونی

پلان مجتمع مسکونی

پلان مجتمع مسکونی

پلان مجتمع مسکونی

پلان مجتمع مسکونی

پلان مجتمع مسکونی

پلان مجتمع مسکونی

منبع: archello

ترجمه: از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

پایان نامه و پلان مجموعه تفریحی ورزشی

خرید پستی کل مجموعه آبجکت ،متریال و آموزش های سایت