ایده های طراحی 5 آپارتمان کوچک با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

سبک آسیایی و اسکاندیناوی به خوبی با یک دیگر همخوانی دارند، زیرا ایده آل هر دو سبک خلق فضایی آرامش بخش است. ترکیب این دو سبک پاسخ گو به هر خانه با هر مقیاسی است اما انتخاب بسیار ویژه ایی برای خانه های کوچک می باشد. این سبک در خانه های کوچک بافت صاف، هندسه های پرچین و شکن، پالت های رنگی یکپارچه، روشنایی بی نظیر، لهجه های طبیعی و اکسسوری های دلپذیر را به ارمغان می آورد. در این مطلب 5 نمونه آپارتمان کوچک با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی به شما معماران و علاقمندان به طراحی داخلی نشان داده می شود تا الهام بخش ایده ایی نو برای طراحی شما عزیزان باشد.

 

1- در نخستین آپارتمان با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی ، بر روی دیوار الگو های مدرن دیده می شود. این عناصر برجسته با مبلمان چوبی طبیعی, مانند: میز قهوه، صندلی و قفسه های دیواری همخوانی دارند. دسته چوبی مبل به سبک آسیایی است اما سبک اسکاندیناوی در کوسن هایی که به شکل پراکنده روی مبل قرار دارند دیده می شود. در این اتاق نشیمن، علاقه مالک خانه به طبیعت و گیاهان با گلدان های گل و تابلو هایی با تصاویر گیاه دیده می شود. پاسیو کوچکی نیز در کنار نشیمن وجود دارد که درون آن به واسطه درب های شیشه ایی کاملا دیده می شود.

دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

یک رنگ خاکستری – آبی به عنوان یک لهجه انتخاب شده است، به این صورت که یکی از کوسن های روی مبل، یکی از درب های کنسول تلویزیون، دو لوستر کوچک آویخته از سقف، جزیره مرکزی و کابینت های پایینی آشپزخانه به رنگ خاکستری – آبی می باشد.

در این تصویر ما گزینه دیگری را به شما پیشنهاد می کنیم. در این تصویر صندلی ها چوبی جایگزین چهارپایه های چوبی شده اند و از یک میز چوبی به جای جزیره براق خاکستری – آبی استفاده شده است. لوستر هایی به سبک صنعتی نیز جایگزین لوستر های آبی رنگ شده اند.

تم گیاهی در اتاق خواب، با تابلو های روی دیوار و گلدان های گل ادامه دارد. بر روی تخت نیز یک روتختی راه راه سبز رنگ قرار دارد که به منظور مطابقت با پالت طبیعت استفاده شده است.

تخت خواب و کنسول تلویزیون چوبی هستند که با کف پوش چوبی همخوانی دارند. سطح رویی کنسول خاکستری رنگ است که زیبایی چوب را تکمیل کرده است.

دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

در اتاق کودک، یک جلوه رنگارنگ در الگوی هندسی مشاهده می شود. بر روی قفسه دیواری نیز تابلو های تک رنگ قرار گرفته اند.

بر روی دیوار دیگر اتاق نیز با تابلو های عکس یک گالری کوچک ایجاد شده است.

2- دومین آپارتمان با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی ، دارای یک نشیمن با تم خاکستری است. استفاده از پالت رنگی خنثی باعث می شود تا فضا های کوچک، بزرگ تر به نظر برسند.

کنسول تلویزیون بدون پایه و به صورت معلق بر روی دیوار نصب شده است. در گوشه کنسول یک قفسه کتاب نیز قرار دارد.

دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

حد فاصل کنسول سفید با یک سطح رفلکس براق مشکی پوشانده شده است. سطوح براق یک راه ایده آل برای اضافه کردن رنگ های تیره تر به یک فضای کوچک می باشند، زیرا بازتاب های نور باعث منعکس شدن تصاویر وسایل می شود.

فضای غذا خوری نیز دارای پس زمینه خاکستری رنگ می باشد که شامل مجموعه ایی از کاشی های خاکستری، سیاه و سفید، در شکل هندسی می باشد. این الگو های هندسی بزرگ باعث می شود که فضا بزرگ تر از آن چه که هست به نظر برسد. هم چنین بر روی میز غذا خوری لوستر های طلایی رنگ از سقف آویزان شده اند.

یک گلدان شیشه ایی و گیلاس های شیشه ایی نیز بر روی میز قرار دارند.

آشپزخانه این خانه دارای کابینت های سفید و خاکستری است که با اتاق نشیمن مطابقت دارد.

دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

در قسمت درب ورودی این خانه با سبک آسیایی و اسکاندیناوی ، یک کمد دیواری برای ایجاد یک فضای منظم قرار داده شده است. در داخل این کمد فضایی تعبیه شده است که در آن اکسسوری های مانند گلدان و قاب عکس قرار داده شده است. هم چنین نور های مخفی نیز در این فضای کوچک تعبیه شده است.

در اتاق خواب نیز همانند فضای غذا خوری از لوستر های طلایی رنگ استفاده شده است.

کمد دیواری اتاق نیز دارای درب های شیشه ایی برای نشان دادن لباس های درون کمد می باشد.


حتما ببینید : طراحی داخلی دفتر کار ویبلی – شعبه‌ سان فرانسیسکو


3- سومین آپارتمان با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی ، دارای تم سبز آبی یا “آبی دریایی” می باشد. اکثر مبلمان نشیمن مانند مبل اسکاندیناوی، میزهای قهوه و آباژور ایستاده کنار تخت به رنگ سفید می باشد.

آپارتمان کوچک با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

دو میز قهوه سفید رنگ به سبک اسکاندیناوی در دو سایز متفاوت باعث جلب توجه می شوند و سپس نگاه را به سمت پنجره جلب می کنند.

اکسسوری های تک رنگ بر روی کنسول تلویزیون قرار دارند. یک قفسه دیواری با طرح خاص در بالای تلویزیون قرار دارد که به عنوان یک کتابخانه کوچک عمل می کند.

میز غذا خوری دارای صندلی هایی در 3 رنگ متفاوت می باشد.

در قسمت بالای میز غذا خوری یک لوستر با طرحی منحصر به فرد از سقف آویزان شده است.

آپارتمان کوچک با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

کابینت های دیواری آشپزخانه سفید و کابینت های پایینی سیاه می باشد که حدفاصل آن ها با یک نوار سبز آبی پوشانده شده است.

در اتاق خواب بر روی یک میز چوبی روستایی یک لوستر با طرح هندسی از سقف آویزان شده است.

یک فضای مطالعه جامع طراحی اتاق خواب را کامل کرده است.

4- چهارمین آپارتمان با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی ، بسیار زیبا می باشد.

آپارتمان کوچک با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

مبلمان و اکسسوری های این خانه به گونه ایی است که باعث تنگ شدن و کوچک تر شدن فضا نشده اند. و رنگ های زیبا به فضای خانه هویت بخشیده اند.

آشپزخانه این خانه بیشتر به رنگ سفید است و چهار پایه هایی با پایه چوبی با قفسه چوبی دیوار مطابقت دارد.

اتاق خواب این خانه به رنگ خاکستری می باشد و درب کمد دیواری و کشو های میز کار به رنگ آبی می باشد.

آپارتمان کوچک با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

میز کار به منظور حداکثر رساندن فضای کف به صورت معلق بر روی دیوار نصب شده است. صندلی میز کار نیز به گونه ایی است که می توان در هر نقطه از آپارتمان استفاده شود.

5- پنجمین و آخرین آپارتمان با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی ، دارای دکوراسیون سبز آبی، کهربایی و خاکستری می باشد.

یک میز قهوه مدرن در مرکز فرش نرمی قرار دارد.

آپارتمان کوچک با دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

این خانه دارای لوستر های آویز بسیاری می باشد. هر کدام از این لوستر ها با دیگری متفاوت است اما همگی دارای رنگ های خنثی هستند.

یک دیوار پارتیشن با طرحی جذاب که قسمت پایین آن جا کفشی و قسمت بالایی آن پانل های جوبی است فضا را جدا می کند. بدون آن که باعث بسته شدن فضا یا جلوگیری از هدایت نور به داخل شود.

دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

صندلی های پذیرایی به شکل نیمکت در دو طرف یک میز ناهار خوری مدرن قرار گرفته اند. صندلی های میزبان نیز در قالب صندلی های ناهار خوری با یک اثر رنگی شاد و شگفت انگیز در طرف دیگر میز قرار گرفته اند. هم چنین بر روی میز غذا خوری یک گلدان گل و یک ظرف مدرن میوه قرار دارد.

بر روی جزیره آشپزخانه سه لوستر از سقف آویزان شده اند.

کف آشپزخانه نیز با کاشی های طرح دار پوشیده است.

دکوراسیون آسیایی و اسکاندیناوی

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پایان نامه و پلان دانشکده معماری

دانلود عکس درخت از نمای نزدیک – Foreground Plants