ایده های طراحی در نوسازی یک آپارتمان پنت هاوس در پوزنان – لهستان

نوسازی آپارتمان پنت هاوسیک آپارتمان طبقه فوقانی که مشرف به شهر پوزنان لهستان است، از شرایط درحال ساخت و ناتمام، به یک فضای صنعتی مدرن با جزئیات برجسته تبدیل شد. (میلی مالتسی لوودزی) به بازسازی چیدمان پرداخت تا از پنجره هایی که بر روی دو دیوار خارجی قرار گرفته بودند، استفاده ­ی بهینه کرده و پنجره ها معنی دارتر و باصرفه باشند. هدف این بود که به محض اینکه کسی وارد آپارتمان میشود، بتواند قسمتهایی از چشم انداز را ببیند.

نوسازی آپارتمان پنت هاوس

یک لایه ی طراحی دیگر را به ورودی داخلی اضافه کردند. به همین منظور، کابینت های جاسازی شده را با درهای جلویی متقارن، هماهنگ کردند.


حتما ببینید: دکوراسیون اتاق خواب


آپارتمان پنت هاوس

با این چیدمان جدید، اتاق نشیمن و ناهارخوری، باز شده و چشم انداز پنجره ها، در گوشه های آپارتمان هم بسته نمی­شوند. از آنجا که طراحان در طول مراحل ساخت وساز به پروژه اضافه شدند، می­توانستند که ایده های خود را خیلی ساده تر در طرح گنجانده و در عین حال برخی از المان­های خام وصنعتی موجود که باعث جذابیت فضا می­شدند را نیز حفظ کنند.

آپارتمان

پنت هاوس

[در طرح جدید]، می­توان از هر طرف وارد  آشپزخانه، اتاق موسیقی (گیتار) و اتاق مهمان شد. درنتیجه آپارتمان بیشتر حس وسیع و باز بودن داشته و نور بیشتری وارد فضای داخلی و ورودی میشود.

طراحی آشپزخانه

طراحی دکوراسیون داخلی

نهایتا، چشم انداز بهم نخورده و اتاق مطالعه – که بیشتر کارکرد اتاق موسیقی دارد – دارای دو دیوار شیشه ­ای بوده و در نتیجه خطوط و میدان دید ، باز نگه داشته می شوند.

دکوراسیون اتاق موسیقی

اتاق موسیقی

طراحی اتاف خواب

دکوراسیون اتاق خواب

طراحی داخلی مینیمال

دکوراسیون

دکوراسیون داخلی

نوسازی آپارتمان پنت هاوس

منبع : design-milk

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: دانلود پلان مجتمع مسکونی با رویکرد معماری پایدار