دکوراسیون شیرینی فروشی مدرن

شیرینی فروشی KBM واقع در احمد آباد، هند توسط استودیو معماری Saransh طراحی و اجرا شده است. فضای داخلی این شیرینی فروشی با تم مدرن طراحی شده و استفاده از آجر های خمیده در نمای بیرونی با الهام از بافت و شکل شیرینی های هندی صورت گرفته است. آجر در نمای این ساختمان به عنوان متریال اصلی محسوب می شود.

طراحی نمای شیرینی فروشی با آجر خمیده

لبه های نرم ساختمان به سبک مدرن طراحی شده و دارای یک تم بازیگوش می باشد و موجب افزایش ساختمان گردیده است. و در نهایت باعث شده تا این ساختمان در میان محله های سفید و خاکستری معمول و رایج در خیابان های شهری هند مانند یک گوهر بدرخشد و توجه هر بیننده ایی را به خود جلب کند.

طراحی نمای شیرینی فروشی با آجر خمیده

فضای داخلی این فروشگاه شیرینی ، به عنوان یک گالری جهت نمایش شیرینی ها طراحی شده است. تیم معماران در طراحی فضای داخلی سعی نموده اند تا این فضا به عنوان زمینه ایی خنثی برای شیرینی های پر رنگ و لعاب باشد و این امکان را فراهم نماید تا محصولات بهتر دیده شوند و تمرکز بصری بیشتری در این منطقه ایجاد شود.

طراحی نمای شیرینی فروشی با آجر خمیده

نمای بیرونی این شیرینی فروشی مخصوصا ویترین و درب آرک مانند شیشه ایی ساختمان ، نقش بسزایی در جذب مخاطب به داخل فضا داشته است. مراجعه کنندگان در همان لحظه ورود به داخل فضا بدون حواس پرتی از دکوراسیون، به مشاهده محصولات و خرید آن می پردازند. طراحی داخلی ساده و مدرن ، استفاده از رنگ سفید و چیدمان مناسب منجر به ایجاد شفافیت بیشتر و دید کامل به محصولات در این فروشگاه شیرینی شده است.

طراحی داخلی شیرینی فروشی

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری