دانلود پلاگین شبیه سازی تخریب و کار با ذرات برای 3ds Max 2016

با دانلود پلاگین Thinking Particles می توانید از پلاگین بسیار قدرتمندی بهره ببرید که گل سرسبد تولیدات cebas است. این پلاگین به طور گسترده ای شبیه سازی فیزیکی تخریب در دنیای واقعی و شبیه سازی جلوه های ویژه در صنعت سینما را پوشش می دهد. پروژه ها و فیلم های بی نظیری وابسطه به توانایی بی حد و حصر این پلاگین بوده است.

شرکت عظیم cebas قابلیت های جدید و قدرتمندی را در ورژن 6.2 این پلاگین معرفی کرده است که شامل تعامل با FumeFX، رندرینگ مستقیم ذرات، ترکیب چند نیروی فیزیکی متفاوت در محاسبات به صورت همزمان، کنترل کامل بر آتش و دود و ذرات آنها مخصوصا در نرم افزار FumeFX و شبیه سازی مایعات و سیالات و .. است که توانست قدرت این پلاگین را به رخ شرکت های رقیب بکشد.

آموزش نصب پلاگین Thinking Particles :

تمامی مراحل را به ترتیب و با دقت انجام دهید،توضیحات کامل میباشد اما نیاز به آشنای بهتر با نرم افزار دارد…

اول انتی ویروس رو غیر فعال کنید و بعد از اکسترکت کردن و قبل از نصب اینترنت رو هم قطع کنید

 1. پوشه cebas را برای 3ds max 2016 در آدرس \C:\Users\Public\Public Documents کپی نمایید.
 2.  (قبل از این مرحل و هرگونه تغییر در این فایل از آن یک کپی به عنوان بک اپ بگیرید که اگر موفق به نصب نشدید به هر دلیلی دوباره جایگزین فایل اصلی کنید و تری دی شما دچار مشکل نشود) ابتدا در مسیر C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2016\en-US یا همین فولدر در هر مسیری که تری دی مکس را نصب کرده اید،یک فایل به نام plugin.ini وجود دارد با سرچ آن را پیدا کرده و آن را را ویرایش کنید(کلیک راست کرده و EDIT را بزنید)فایل در نوت پد برای ویرایش باز میشود،اولین خط را یک اینتر بزنید و متن زیر را کپی کرده و در خط اول و بالاترین قسمت فایل پیست کنید.
  Include] cebas]
  plugins=C:\Users\Public\Documents\cebas\3dsmax2016_x64\cebas_plugin.ini
 3. فایل TP_Startup.ms که به همراه فایل های نصب پلاگین موجود هست را در مسیر C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2016\scripts\Startup کپی کنید.
 4. فایل thinking.ini که به همراه فایل های نصب پلاگین موجود هست را در مسیر C:\Program Files\Autodesk\3ds Max 2016\plugcfg_ln کپی کنید.
 5. برای اینکه صحنه های آماده و sampel های خود پلاگین را داشته باشید، پوشه thinkingParticles6 را در ادرس زیر کپی کنید :
  C:\Users\~USERNAME~\Documents\3dsMax\scenes
 6. برای نصب کردن help پلاگین فایل thinkingParticles_6.air که در داخل پوشه TP6 Manual میباشد را کلیک و نصب کنید.

خوب تا این مرحله خود پلاگین را نصب کرده ایم برای کرک مراحل بعدی را ادامه بدین…

آموزش نحوه کرک کردن پلاگین :

 1. برای کرک از داخل پوشه X-FORCE Crack فایل IP-clamp 1.2 را نصب کنید ، توجه داشته باشید بعد از نصب به هیچ عنوان آن را اجرا نکنید… همچنین ویندوز را هم ریستارت نکنید… از task manager ویندوز فایل IP-clamp را end proces کنید.
 2. فایل کرک XF-IPClamp12-KG را اجرا کنید و crack را زده و در ادامه آدرس زیر را وارد کنید :
  c:/program files x86/cebas/ip-clamp
  پیغام patch موفقیت امیز را باید ببینید
 3. خوب بعد از این مرحله حالا کامپیوتر را ریستارت کنید و بعد از بالا آمدن ویندوز ، IP-Clamp.exe را از منوی استارت اجرا کنید، سپس localhost را انتخاب کرده , apply کنید .
 4. به سربرگ request رفته و مشخصات خودتون را وارد کنید و آخرین قسمت هم نوع ارتباط را معلوم کنید حالا دوباره فایل کرک XF-IPClamp12-KG را اجرا کنید و با زدن Gen License Code یک کد لایسنس به شما داده میشه ،  کد را در اولین قسمت همون request بزنید ، سپس دکمه Add را زده و نهایتا با زدن دکمه request فایل تولید شده مشخصات را یه جایی مثل درایو c ذخیره کنید.
 5. دوباره فایل کرک XF-IPClamp12-KG را اجرا کنید و در سطر وسط Insert request file path here با زدن دکمه روبه روی این ادرس  فایل تولید شده در مرحله قبل را لود کنید.
 6. در سطر انتهایی هم Specify licence file output path here با  زدن دکمه جلوی آن یک ادرس برای فایل خروجی میدیم و دکمه generate روا زده به دلخواه یک نام به فایل بدید و ذخیره کنید!!
 7. حالا به سراغ IP-Clamp.exe رفته و در سربرگ آخر Licence با زدن Import License ادرس فایل تولید شده نهایی در مرحله قبل را میدیم و صبر میکنیم تا پروسه انجام کار تمام بشه حالا پیغام succes را باید ببینید.

حالا اگر داخل مکس به قسمت paricle systems برین دکمه Thinking را ملاحظه میکیند و با زدن اون بدون خطای IP پلاگین اجرا میشه


حتما ببینید:

دانلود موتور رندر FurryBall 4.6

دانلود پلاگین ساخت پارکت و کاشی + آموزش


دانلود پلاگین Thinking Particles :

دانلود پلاگین Thinking Particles


ویدئوی معرفی دانلود پلاگین Thinking Particles و آموزش پلاگین Thinking Particles :

دانلود پلاگین Thinking Particles


این مطالب را هم ببینید:

بیوگرافی هوشنگ سیحون

دانلود مدل سه بعدی اتاق مطالعه