سیستم سینی‌ کابل، ساختاری سفت و سخت است؛ که کابل‌ها را محافظت، پشتیبانی و مسیریابی می‌کند. این راه حل ایده‌آل، از یک واحد یا مجموعه‌ای از واحدها و بخش‌ها، متعلقات و اتصالات مرتبط تشکیل شده است.

این مقاله به شما خواهیم گفت که سینی کابل چیست و انواع آن کدام اند. خوشحال می‌شویم تا پایان این محتوا با ما باشید؛ تا اگر احیانا نیاز به خرید سینی کابل پیدا کردید، با آگاهی و اطلاعات بیشتر، نوع مورد نیاز خود را تهیه کنید.

سینی‌های کابل، راه‌ حلی ایده‌آل برای مدیریت سیم و کابل‌ها

سیم‌ها و کابل‌ها را می‌توان در همه جای یک کارخانه یا کارگاه تولیدی، سازمان‌ها و ساختمان‌های اداری و تجاری یافت. چراکه استفاده از Cable Tray، موثرترین روش برای سازماندهی تعداد زیادی سیم و کابل است.

بنابراین واحدهای مونتاژ مکانیکی که به‌عنوان «سینی کابل» شناخته می‌شوند؛ ساختار پایداری برای کابل‌ها و سیم‌های الکتریکی فراهم می‌کنند تا در هنگام عبور از یک سیستم الکتریکی روی آن‌ها قرار بگیرند.

در واقع سینی‌های کابل، یک نوع سیستم پشتیبانی مکانیکی برای کابل‌های الکتریکی هستند؛ که در فرآیندهای توزیع برق، کنترل و ارتباطات استفاده می‌شوند.

انواع مختلف سینی کابل برای سازماندهی سیم و کابل‌ها

انواع مختلفی از سینی کابل وجود دارد؛ که برای سازماندهی و مدیریت کابل‌ها در مکان‌های بزرگ استفاده می‌شوند. همچنین نوع هر سینی کابل با توجه به انتخاب مکان یا متریال به‌کار برده شده در تولید آن متفاوت است.

منظور از سینی کابل چیست و بهترین نوع آن کدام است؟

در زیر به انواع متنوع سینی کابل اشاره می‌کنیم:

  1. سینی کابل گالوانیزه فابریک

از این نوع سینی برای محافظت از کابل‌ها و سیم‌ها و عبور آن‌ها با استفاده از بست‌ها استفاده می‌کنند. معمولا برای تولیدشان از ورق‌های گالوانیزه، جی آر پی یا استیل استفاده می‌شود. بیشترین کاربرد سینی کابل گالوانیزه فابریک در سوله‌ها و پارکینگ‌ها و مکان‌های سرپوشیده است.

  1. سینی کابل گالوانیزه گرم

سینی کابل گالوانیزه گزم به دلیل نقاط قوتی مانند: مقاومت در برابر خوردگی و دوام بالا و ضدزنگ بودن برای استفاده در محیط‌هایی که با شرایط سخت و متغیر روبه‌رو هستند و محیط‌های اسیدی و رطوبتی بسیار مناسب‌اند.

از این سینی‌ها به طور گسترده در صنایع مختلف از جمله: صنایع نفت و گاز، صنایع برق و الکترونیک، صنایع ساختمانی و حتی در سیستم‌های ارتباطات و شبکه‌های کابلی استفاده می‌شود.

  1. سینی کابل رنگ پودری استاتیک

ویژگی‌های برتر این سینی شامل: پوشش با غلظت بالا، وجود مقاومت در برابر رطوبت، حرارت و اشعه ماورا بنفش است. و برای محیط‌هایی که نیاز به مدیریت کابل‌های مختلف با استفاده از رنگ‌های متفاوت و ایجاد تفکیک بین کابل‌های مختلف دارند، بسیار مناسب هستند.

  1. سینی کابل استیل

با وجود ویژگی‌های خاص مانند: مقاومت در برابر خوردگی، طراحی شیک و منظم، استحکام و در کل تطابق با محیط‌های مختلف، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای صنایع مختلف و کاربردهای متنوع باشد. در واقع از سینی کابل استیل در جاهای مسقف و مقاوم در برابر شوینده‌های قوی استفاده می‌شود.

منظور از سینی کابل چیست و بهترین نوع آن کدام است؟

مزایای استفاده از سینی کابل چیست؟

سیستم سینی کابل به عنوان پلی برای تعلیق و پشتیبانی از کابل‌های برق، کنترل و ارتباط عایق شده عمل می‌کند. همچنین نقاط قوت مهمی دارند که آن‌ها را بین کاربران محبوب کرده است و به طور خلاصه شامل موارد زیر می‌شود:

  • راحت برای نگهداری
  • ساخت و ساز با دوام و مقاومت بالا
  • راه حل‌های ذخیره سازی صرفه‌جویی در فضا
  • در چندین عرض، ارتفاع و طول موجودند، که باعث می‌شود همه کاره باشند
  • بدنه سینی‌ها مقاوم در برابر خوردگی
  • طول عمر و ماندگاری بالایی دارند

چگونه بهترین نوع سینی کابل را انتخاب کنیم؟

سینی‌های کابل می‌توانند در هر اندازه یا شکلی تولید شوند؛ تا نیاز شما را برآورده کنند. در مورد اینکه چه نوع سینی کابلی بهترین است؟ این انتخاب، بستگی به محیط و شرایط استفاده از سینی کابل و متعلقات آن دارد. که در این محتوا به نمونه‌های پرکاربرد و پرفروش بازار اشاره کردیم.

گفتیم که برای محیط‌های مرطوب و نم‌دار از سینی کابل گالوانیزه گرم، برای محیط‌هایی که نیاز به ترتیب و مدیریت دقیق کابل‌ها با رنگ‌های متفاوت دارند، از سینی کابل رنگ پودری استاتیک و برای محیط‌هایی که نیاز به مدیریت کابل‌های باریک و گسترده دارند از سینی کابل استیل استفاده می‌شود.

کرمان نیرو، یکی از تولید کنندگان معتبر سینی کابل و متعلقات آن در لاله‌زار تهران است؛ که می‌تواند نیاز شما عزیزان را برای تهیه هر نوع سینی کابلی از سینی کابل گالوانیزه گرفته تا سینی کابل استیل و … با بهترین کیفیت و قیمتی مقرون به‌صرفه برآورده سازد.

منبع : کرمان نیرو

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد