همانطور که می دانید امروزه بخش زیادی از درآمد افراد صرف خرید لباس می شود. به همین دلیل نگهداری درست و نظم بخشیدن به لباس ها اهمیت بسیاری دارد و باید مورد توجه قرار گیرد. اگر شما هم جز افرادی می باشید که علاقه زیادی به خرید لباس دارید و برای نگهداری درست و اصولی آنها نیاز به راهکار دارید، کارشناسان هایپر صنعت فامکو آماده ارائه خدمات و مشاوره های لازم می باشند. کلوزت روم یکی از راهکار های نظم بخشیدن به فضا می باشد. طراحی کلوزت روم به گونه ای است که با تعبیه قفسه ها، کشو و رگال ها در دیوار بدون اشغال فضای اضافی و تنها با قرار دادن یک درب از سایر قسمت ها ی خانه مجزا می شود.

اکثر افراد کلوزت روم و کمد دیواری را یک محصول می دانند اما میان این دو تفاوت هایی وجود دارد. برای مثال کمد دیواری دارای درب اختصاصی بر روی محصول است و نمی توان در آن از جزیره، پاف و سایر وسایل طراحی استفاده نمود اما کلوزت روم می تواند با یک درب فضای بین اتاق خواب و اتاق لباس را از یکدیگر تفکیک نماید و همچنین این امکان را می دهد تا از لوازم مختلف جهت تکمیل آن استفاده کنید.

کلوزت روم می تواند برای تمامی افراد خانواده و افرادی با مشاغل مختلف مانند بلاگرها و استایلیست ها یا برای مزون ها و غیره طراحی و تولید شود، زیرا طراحی این محصول اختصاصی بوده و با متریال مختلف و در ابعاد گوناگون قابل ساخت است. ساخت کلوزت روم نیاز به خلاقیت و درک درست از معماری فضا دارد. توصیه کارشناسان هایپر صنعت فامکو به شما عزیزان، انتخاب افراد متخصص و خبره برای خرید این محصول می باشد.

کلوزت روم یا اتاق لباس چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع کلوزت روم

کلوزت روم با توجه به نیاز افراد و محل نصب، طراحی و ساخته می شود و می توان آن را به صورت کلوزت یک طرفه، دو طرفه و با جزیره دسته بندی کرد. همچنین در برخی موارد با توجه به ابعاد می توان آن را به کلوزت روم کوچک، بزرگ، باریک و بلند هم تقسیم بندی نمود که در ادامه به بررسی مهم ترین آنها می پردازیم.

 • کلوزت یک‌ طرفه

یکی از پرطرفدارترین کلوزت روم ها، کلوزت یک طرفه می باشد. دلیل محبوبیت این نوع کلوزت روم، فضای کمی (کمی بزرگتر از یک کمد) است که اشغال می کند. این کلوزت روم یکی از انواع کلوزت کوچک است که طراحی و نصب آن روی یک دیوار انجام می شود.

کلوزت روم یا اتاق لباس چیست و چه کاربردی دارد؟

 • کلوزت دوطرفه

پیشنهاد می شود از اتاق لباس دوطرفه برای اتاق های بزرگ استفاده کنید، زیرا طراحی آن به گونه ای است که قفسه ها روبروی هم قرار می گیرند. عمق این مدل از کلوزت روم قابل تغییر می باشد.

 • کلوزت با جزیره

می توان کلوزت با جزیره را همانند کلوزت های دو طرفه دانست، بدین معنا که به فضای گستره ای برای طراحی آن نیاز است. در کلوزت با جزیره می توان دو یا سه دیوار را برای چیدمان لباس های مختلف طراحی کرد.

کلوزت روم یا اتاق لباس چیست و چه کاربردی دارد؟

ابعاد استاندارد کلوزت روم

عموما به دلیل امکان طراحی برای محیط هایی با متراژ مختلف، ابعاد استانداردی برای طراحی واکینگ کلوزت در نظر گرفته نمی شود، زیرا طراحان می توانند متناسب با فضای مورد نظر شما، کلوزت روم مناسبی را طراحی نمایند. البته لازم به ذکر است که حداقل اندازه استانداردی که برای طراحی کلوزت روم اعلام شده دارای طول 2 تا 3 متر و مساحت 9 متر مربع می باشد.

فاکتورهای مهم در طراحی کلوزت روم

موارد مهمی در حین طراحی و چیدمان کلوزت روم و کمد وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • جنس کمدها، کشوها، رگال ها و به طور کلی متریال مصرفی در ساخت این محصول دارای اهمیت می باشد.
 • نورپردازی در بخش های پر تردد، در زیبایی و کارایی کلوزت روم دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.
 • استفاده از شیشه در طراحی واکینگ کلوزت می تواند ظاهری زیبا و لوکس به آن ببخشد.
 • برای انتخاب رنگبندی کلوزت روم باید رنگ سایر چیدمان اتاق را نیز در نظر بگیرید تا هارمونی مناسبی ایجاد شود.
 • می توانید در کلوزت روم های بزرگ، محلی را برای تعبیه آینه قدی و لوازم آرایش و پیرایش در نظر بگیرید.

مزایای استفاده از کلوزت روم

 • دسترسی آسان به لباس ها
 • عدم آسیب رسیدن به لباس ها به دلیل نظم بخشیدن به آنها
 • امکان سفارشی سازی با متریال و طرح مورد نظر
 • ایجاد فضای خصوصی برای تعویض لباس و نگهداری آنها
 • در صورت در نظر گرفتن درب می توان از قفل های هوشمند برای بالا بردن امنیت آن استفاده نمود. البته این مورد برای افرادی صدق می کند که جواهرات و لوازم گران قیمت خود را در کلوزت روم نگهداری می کنند.

قیمت انواع کلوزت روم

تعیین قیمت کلوزت روم به مواد سازنده و کیفیت آن، یراق آلات، اکسسوری ها، نوع طراحی، پیچیدگی نصب، اتصالات و غیره بستگی دارد، همچنین لازم به ذکر است ابعاد کلوزت روم می تواند تاثیر بسزایی در قیمت این محصول داشته باشد. در خرید کلوزت روم علاوه بر قیمت باید مراکز معتبری را انتخاب نمود زیرا مراکز معتبر علاوه بر داشتن طراحان به مراتب خلاق تر این اطمینان را به شما می دهند که از متریال با کیفیتی در ساخت کلوزت روم استفاده خواهد شد. کارشناسان هایپر صنعت فامکو با دو دهه تجربه در فروش انواع مصنوعات چوبی از جمله کمد ریلی، لولایی و سایر انواع کمد دیواری آماده ارائه مشاوره های لازم جهت طراحی و خرید کلوزت روم متناسب با نیاز شما می باشند.

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد