طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد یکی از لذت بخش ترین مراحلی است که یک مادر در طول دوران بارداری خود تجربه می کند. چیدمان و طراحی فضای اتاق خواب نوزاد نه تنها به سلیقه و خلاقیت نیاز دارد، بلکه دانستن نکاتی که موجب تبدیل یک دکوراسیون معمولی به دکوراسیونی خاص و متفاوت می شود الزامی است. در این مطلب به ارائه 8 راهکار و ترفند هوشمندانه برای دکوراسیون اتاق نوزاد پرداخته شده پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون اتاق نوزاد

1- ترکیب بافت‌ های مختلف : 

از ترکیب بافت و جنس های مختلف نترسید. در تصویر زیر دکوراسیون اتاق نوزاد دختر را مشاهده می کنید. در دکوراسیون این اتاق از المان‌ های چوبی با رنگ روشن، پاف و لوازم بازی خزدار استفاده شده است. یکی از انتخاب های هوشمندانه در دکوراسیون این اتاق خواب استفاده از خز در کنار چوب است. زیرا ترکیب بافت سخت چوب در کنار بافت ظریف خز جلوه خاصی به فضا بخشیده است.

دکوراسیون اتاق نوزاد

2- ترکیب طرح و نقش : 

استفاده از طرح های مختلف یکی دیگر از ترفند‌ های ایجاد یک دکوراسیون زیبا می باشد. استفاده از یک طرح و تم رنگی خاص در دکوراسیون  از نکات قابل توجه طراحی این اتاق محسوب می شود. انتخاب پرده رومبلی و ست با کف پوش و روتختی هارمونی دارد و موجب ایجاد فضایی آرامش‌ بخش برای نوزاد و مادر شده است.

دکوراسیون اتاق نوزاد

3- استفاده از کانوپی :

استفاده از کانوپی بالای تخت یکی دیگر از ایده های طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد محسوب می شود. کانوپی نوعی سایبان یا تاج است که به دیوار یا سقف متصل شده و با پوشاندن اطراف تخت، از عبور نور، حشرات موذی و یا جریان هوای نامناسب جلوگیری می کند. در این اتاق کوچک که تنها فضایی برای قرار دادن تخت نوزاد و یک مبل برای شیردهی وجود دارد، با استفاده از کانوپی به سادگی و زیبایی دیزاین شده است.

دکوراسیون اتاق نوزاد

4- کمک گرفتن از رنگ‌ ها : 

شما می توانید با استفاده از رنگ های هارمونی دار برای کودکان خود، فضایی شاد را ایجاد کنید. رنگ‌ ها تاثیر بسزایی در پرورش ذهن خلاق دارند.

دکوراسیون اتاق نوزاد


حتما ببینید : طراحی داخلی آپارتمان 200 متری


5- استفاده از دیوارپوش :

در صورتی که علاقه دارید اتاق نوزاد خود را با کاغذ دیواری و یا دیوارپوش دیزاین نمایید. اما طرح مورد علاقه خود را از بین گزینه‌ های موجود در بازار پیدا نمی‌ کنید. نگران نباشید، زیرا در انتخاب طرح و رنگ دیوار پوش هیچ محدودیتی وجود ندارد. تنها لازم است عکس مورد دلخواه خود را با جنس خوب، کیفیت بالا و در ابعاد بزرگ در دفاتر فنی چاپ کرده و با استفاده از چسب کاغذ، به دیوار نصب کنید.

 ایده طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد

6- طراحی سقف : 

سقف یکی از بخش هایی است که معمولا در دکوراسیون اتاق نوزاد به آن اهمیت داده نمی شود، بنابراین توصیه ما به شما رنگ آمیزی سقف اتاق است و یا می توانید از کاغذ دیواری متناسب با دکور کلی اتاق استفاده کنید.

 ایده طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد

7- انتخاب مبلمان مناسب : 

یکی دیگر از نکات بسیار مهم دکوراسیون اتاق نوزاد انتخاب مبلمان مناسب می باشد. به دلیل آن که راحتی و آسایش مادر نیز باید به هنگام شیر دادن به نوزاد تامین شود. مبل‌ های بزرگ با دسته‌ های پارچه‌ ایی و زیرپایی ست آن، برای اتاق نوزاد انتخاب مناسبی هستند.

 ایده طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد

8- استفاده از وسایل تزئینی :

شما می توانید با استفاده از وسایل تزئینی در دکوراسیون، اتاق نوزاد خود را زیبا تر کنید. استفاده از عروسک، مجسمه، تابلو‌ هایی با تصاویر زیبا و یا حتی یک آباژور رومیزی موجب جلوه بیشتر دکوراسیون اتاق می شوند.

 ایده طراحی دکوراسیون اتاق نوزاد

منبع : elledeco

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش رندر با کیفیت بالا در Vray و 3dmax

پایان نامه و پلان مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست