طراحی خانه مدرن در اوکراین

این خانه گرم، راحت و در عین سادگی زیبا واقع در شهر دنیپرو، اوکراین توسط استودیو معماری Svoya به مساحت 135 متر مربع طراحی و به اجرا رسیده است. تیم معماران فضای داخلی این خانه مدرن را با ایده استفاده از المان های طبیعی  طراحی نموده اند. این خانه که برای یک خانواده 4 نفره طراحی شده فضای آرامش بخشی را به واسطه ترکیب هماهنگ اجزای چوبی، سنگ مرمر و پارچه های نرم و لطیف خلق نموده است. هم چنین با توجه به نیاز کارفرما این خانه مدرن با فضایی برای کودکان  طراحی شده، به همین علت فضای نشیمن از مساحت کمتری برخوردار می باشد.

خانه مدرن با فضایی برای کودکان

دیوار های فضای نشیمن این خانه، با استفاده از سنگ های سرامیکی و  پانل های چوبی طراحی شده و سایر دیوار ها به رنگ سفید ساده ساخته شده اند. که در ترکیب با مبلمان سفید منجر به خلق فضایی گرم، صمیمی و مهمان نواز شده است. معماران به منظور روشنایی بیشتر خانه در سقف کاذب لامپ هایی را تعبیه نموده اند.

با اضافه نمودن یک فرش نرم، بافت گرمی به کف پوش چوبی خانه بخشیده شده است. بر روی دیوار دو گیاه با ظاهری مدرن نصب شده که موجب سرزندگی و نشاط نشیمن شده است.

در امتداد دیوار کمد با ظاهری شبیهبه دیوار چوبی طراحی شده که از ایجاد فضایی شلوغ ممانعت نموده و برای اعضای خانواده فضای بی نظیری را خلق نموده است. این کمد ها در سمت راست ورودی خانه تعبیه شده اند به همین علت برای آویزان نمودن و قراردن کت، کفش و … مکان بسیار مناسبی می باشد.

تیم معماران از چوب و سنگ به کابرده شده در نشیمن برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده نموده اند.

در این خانه مدرن به منظور تامین نور بیشتر دو پنجره قدی بزرگ تعبیه شده است. هم چنین طراحی پلان باز این خانه در افزایش بیشتر نور بسیار تاثیر گذار بوده است.

برای روشنایی آشپزخانه از یک لوستر چند شاخه حبابدار مدرن استفاده شده است.

در فضای ناهار خوری این خانه مدرن یک میز ناهارخوری 4 نفره گرد با صندلی های مینیمال و ساده قرار داده شده است. هم چنین پنچره بزرگ و لوستر به اندازه کافی این فضا را روشن نموده است.

قلب اصلی این خانه، آشپزخانه آن می باشد. در امتداد آشپزخانه یک جزیره با همان تناژ رنگی تعبیه شده که 3 صندلی با پایه های بلند دور آن قرار داده شده است.

خانه مدرن با فضایی برای کودکان

در این خانه مدرن فضایی بسیار خاص و مدرن و در عین حال آرام برای کودکان طراحی شده است که کودکان می توانند در آن به بازی، مطالعه و سایر کار های خود بپردازند. این ایده و ساخت اتاق بازی از جهات بسیاری برای کودکان و خانواده ها مفید می باشد.


حتما ببینید : طراحی ساختمان اداری با نمای پیکسلی


سایر تصاویر طراحی خانه مدرن با فضایی برای کودکان

خانه مدرن با فضایی برای کودکان

طراحی داخلی خانه

طراحی داخلی خانه

طراحی داخلی خانه

طراحی خانه مدرن با فضایی برای کودکان

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پروژه خانه سالمندان

آموزش ترسیم جزئیات معماری در اسکچاپ