دکوراسیون داخلی فضای کار

طراحی دفتر کار شرکت الکترونیکی Spreetail واقع در یک ساختمان تاریخی در آستین، تگزاس ایالات متحده آمریکا توسط گروه معماری Perkins+Will به اجرا رسیده است. هدف تیم معماران از طراحی این ساختمان اداری ایجاد فضای کاری فرهنگی، سرگرم کننده و پر جنب و جوش در زمینه فعالیت تجارت الکترونیک بوده است. انجام تمامی فعالیت ‌های تجاری از جمله: فرآیند خرید، فروش یا تبادل محصولات، خدمات و اطلاعات از طریق شبکه های کامپیوتری و اینترنت به عنوان تجارت الکترونیکی شناخته می ‌شود.

طراحی دفتر کار شرکت الکترونیکی

کارفرما در طراحی این شرکت از تیم معماران خواستار ایجاد محیط کاری بوده که تعاملات را ساماندهی کرده و ارزش های برند را به عنوان یک شرکت نمایش دهد و در عین حال نیز جایگاه گسترش و توسعه کاری در آینده نیز در نظر گرفته شود. از این رو تیم معماران این ساختمان تاریخی را تبدیل به یک فضای جدید کردند که از تیم در حال رشد خود حمایت می کند و هم چنین با طراحی جسورانه باعث ارتقا فرهنگ پویا و جوان شده است.

طراحی دفتر کار شرکت الکترونیکی

این ساختمان دارای پنجره های بزرگ می باشد که همانند کانتر پذیرش با نئون و گرافیک رنگی با شکل برند شرکت روی دیوار های آجری و هم چنین میز پذیرش است. که به وسیله سقف کارشده چوبی ساخته شده و به محض ورود پرسنل از طریق پذیرش توجه هر بیننده ایی را به خود جلب می کند.

طراحی دفتر کار شرکت الکترونیکی

در دکوراسیون داخلی این ساختمان ادرای از رنگ های فیروزه ایی، آبی و مرجانی استفاده شده است. تعبیه صندلی های راحت در این حوزه موجب ایجاد فضایی استقبال کننده برای مهمانان شده است که به عنوان جایگاهی برای استخدام، مصاحبه ها و جلسات غیر رسمی تعریف شده است. طبقه دوم و سوم این شرکت نیز به صورت ایستگاه های کاری کارمنئان، به صورت پلان باز طراحی شده است. هم چنین قرارگیری اتاق کنفرانس و جلسات باعث ایجاد منطقه ایی خصوصی تر و مجزا گردیده است.

طراحی دفتر کار شرکت الکترونیکی

در مرکز طبقه دوم و سوم این ساختمان ادری یک آتریوم وجود دارد که نور روز را به داخل فضا هدایت می کند. هر سطح اداری نیز دارای پالت رنگی و تم گرافیکی منحصربفردی است که در طرح رنگی نام برند Spreetail به کار رفته است.

دکوراسیون داخلی فضای کار

طراحی مفهومی این شرکت به منظور برجسته سازی ارزش های شرکت صورت گرفته است. به گونه ایی که با فعالیت ها و علامت تجاری هماهنگ بوده و با طراحی هوشمندانه تقویت شده باشد که علاوه بر زیبایی و کیفیت فضایی، تجربه منحصر به فرد و کیفیت کاری کارکنان را روز به روز افزایش دهد و در عین حال موجب ایجاد حفظ پوسته های موجود با جذابیت قدیمی ساختاری با امکانات جدید و مدرن شود.


حتما ببینید : طراحی دفتر کار شرکت حمل و نقل


سایر تصاویر طراحی دفتر کار شرکت الکترونیکی

دکوراسیون داخلی فضای کار

دکوراسیون داخلی فضای کار

طراحی داخلی دفترکار مدرن

طراحی داخلی دفترکار مدرن

طراحی داخلی دفترکار مدرن

طراحی داخلی دفترکار مدرن

منبع : officesnapshots

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری