طراحی موزه موسیقی باب دیلن، توسط اولسون کندیک

جدید ترین پروژه اولسون کندیک بر روی یک سمبل آمریکایی طراحی موزه موسیقی باب دیلن، و آثار هنری این ستاره مشهور راک آمریکایی می باشد. طبق پیش بینی های انجام شده، افتتاحیه این مرکز هنری در سال 2021 می باشد. و به طور حتم یکی از برجسته ترین بنا های تولسا در آمریکا محسوب خواهد شد. طراحی این موزه موسیقی توسط دانشگاه اوکلاهما پایه ریزی شده و در این موزه بیش از 100 هزار اثر هنری از دوران حرفه ایی باب دیلن نمایش داده می شود.

طراحی داخلی موزه موسیقی

باب دیلن یکی از الهام بخش ترین خوانندگان و موسیقی دانان زمان خود بود که هنرش الهام بخش بسیاری از علاقمندان موسیقی و مردم عادی بود. این موزه موسیقی نیز با همین کانسپت طراحی شده تا روشنگر بسیاری از دوستداران وی باشد و امکان پیشرفت و ارتقا علاقمندان و دوستداران وی را فراهم می سازد.

طراحی موزه موسیقی


حتما ببینید : ایده های مدرن طراحی اتاق خواب دخترانه


اصول طراحی ساختمان موزه به واسطه فضا سازی و تقسیم بندی هر فضا بستگی به اکسسوری های داخل موزه دارد. با این تفاوت که به طور مثال در یک موزه هنر های تاریخی آثار تاریخی متنوع و متفاوت به نمایش گذاشته می شود اما در موزه موسیقی آثار هنری و لوازم شخصی موسیقی دانان نمایش داده می شود. طراحی موزه موسیقی که متعلق به یک شخص خاص می باشد و اختصاص به نمایش آثار هنری وی دارد نیاز به طراحی هوشمندانه ایی دارد که هویت و پایه آن شخص را شرح دهد. به این صورت که با ورود بازدید کندگان و دوستداران این ستاره مشهور راک به داخل موزه، شخصیت وی را بیشتر از قبل احساس کنند. در این موزه موسیقی، آتلیه ایی طراحی شده که دارای محیط آرامی می باشد که بازدید کنندگان می توانند در غرفه های کوچک آن موسیقی های دیلن را با هدفون گوش دهند. قسمتی از این موزه مختص به تاریخچه زندگی این هنرمند می باشد و در گالری این موزه لوازم مهم و شخصی وی مانند آلات موسیقی باب دیلن نمایش داده می شود.

موزه موسیقی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش طراحی مفهومی در فتوشاپ و اسکچاپ

آموزش مدل سازی مرکز فرهنگی حیدر علی اف با راینو‎