طراحی 3 آشپزخانه شاد با کابینتهای راک وود

آشپزخانه دلگشااینجا راز کوچکی داریم: شما برای داشتن آشپزخانه­ ی دلباز، احتیاجی به کابینت­ های سفید ندارید. اگر از نمای چوبی خوشتان می­آید، انواع سبک­تر را انتخاب کنید و از رنگ سفید برای دیوارها، پیشخوان و نمای دیوارها استفاده کنید. در اینجا سه طرح برای آشپزخانه داریم که نحوه­ ی انجام اینها را شرح می­دهیم.

1. طراحی اول

  • طراح: استفانی هاپتلی از شرکت معماری Hauptli Haus
  • مکان: محله­ی چلسی منهتن
  • مساحت: 200 فوت مربع (18.5 متر مربع)

درخواست مالکان خانه: تغییر موقعیت آشپزخانه از یک اتاق دربسته به ناحیه ­ای که رو به اتاق نشیمن باز می­شود. کابینت ­ها و بقیه­ ی موارد: کابینت­ های خاکستری روشن. پیشخوان از جنس سنگ سفید. دیوارهای سفید. کفه­ های با رنگ روشن.

استفانی می­گوید: “ما می­خواهیم تمام آپارتمان روشن­تر و دلگشاتر باشد و قصد داریم از مصنوعات چوبی استفاده کنیم، این بدون احساس سنگینی، موجب پیچیدگی­هایی می­شود”.

سایر ویژ­گی­های خاص: قفسه ­های باز، پیشخوان با لبه ­های آبشاری به صورت جزیره­ای. یخچال دربسته. هود در جعبه­ ی چوبی. تورفتگی­ ها در نمای سنگی دیوار پشت اجاق گاز و سینک.

استفانی می­گوید: “این شیوه ­ی خوبی برای دادن نمای زیبا به محیط بوده و ناحیه ­ی کاری عمده را برجسته می­سازد: سینک و اجاق گاز، این ظریف و در عین حال برازنده است”. راز طراح: “ما دوست داریم تعداد روکاری­ های مختلف را تنها اندکی محدود کنیم به نحوی که فضای آشپزخانه، سازگاری بیشتری داشته باشد”.

تیم طراحی: A+C NYC (معمار رکورد) تعمیرات اولیه (پیمانکار اصلی).

مصالح : کفپوش چوبی: چوب سخت طرح­دار بلوط به رنگ تالار کارنگی، سری لوفت نیویورک، کفپوش آرونسون؛ روکش کابینت آشپزخانه: خاکستری، شینوکی؛ پیشخوان آشپزخانه: سنگی؛ ظروف فلزی آشپزخانه: برنجی کلونی، مرکز برنجی؛ اجاق گاز: وایکینگ؛ یخچال: Sub-Zero؛ سینک و شیرآلات: Elkay؛ چهارپایه: Sossego.

آشپزخانه دلگشا

آشپزخانه دلگشا


حتما ببینید: پروژه های برتر معماری


2- طراحی دوم

  • طراح: بارب مولر از شرکت Designs Anew Houston
  • مکان: هوستون
  • اندازه: 260 فوت مربع (24.1 مترمربع)

درخواست مالکان: نوسازی آشپزخانه با طراحی جهانی به نحوی که یکی از مالکان خانه که از ویلچر برقی استفاده می­کند بتواند بطور مستقل پخت و پز و نظافت کند.

کابینت­ها و سایر موارد: کابینت­های از جنس بامبوی طبیعی. کابینت­های بالایی به رنگ آبی. دیوارها به رنگ آبی روشن.

سایر ویژگی­ های خاص: راهروهای عریض. فر در کابین­های پایینی باشد. اجاق­گاز الکتریکی، به صورت مجزا از بقیه­ ی وسایل باشد.

کابینت­ ها در یک طرف لوازم خانگی کوچکی باشد و این وسایل را بتوان در جای خود به پریز برق وصل کرده و مورد استفاده قرار داد. میزی با ارتفاع مناسب برای ویلچر برقی وجود داشته باشد. بارب میلر می­­گوید: درب­های کابینت­ های اصلی در سینک اصلی، کشویی هستند و در زیر اجاق گاز، فضای زانویی به گونه ­ای است که بتوان اسکوتر را در آن حرکت داد تا شخص بتواند ارتفاع ویلچر را کم و زیاد کند.

مصالح : پیشخوان: از جنس سنگ Daria Sile-stone، سری سنگ­های سحابی با روکاری مخملی؛ رنگ دیوارها: North Star، Sherwin-Williams؛ کفپوش­ها: Metalwood Iridio، با طرح­های ماهی 12 در 24 اینچ، کاشی آریزونا؛ فر و مایکروفر: بوش؛ یخچال، ماشین ظرفشویی، هود و اجاق: GE؛ سینک­ها: Kohler؛ آویزهای تکی: Tech Lighting؛ کابینت­ها: UltraCraft.

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه دلگشا


حتما ببینید: دکوراسیون داخلی


3- طراحی سوم

طراح: آنجلا تامسون از شرکت Thomson Interiors

مکان: پیرفوندس، کبک، کانادا.

درخواست مالکان: روشن کردن رنگ آشپزخانه و ایجاد نمایی به­روزتر برای آن، البته همان کابینت­های قدیمی استفاده می­شوند.

کابینت­ها و سایر موارد: کابینت­های چوب گرم (موجود). پیشخوان کوارتز سفید. دیوارهای خاکستری. کاشی­کاری­های مرمرین با الگوی ماهی. رنگ دیوارها: خاکستری کلاسیک، Benjamin Moore؛ پیشخوان: سنگ سزار به رنگ سفید برفی؛ کاشی­کاری مرمرین موزاییک­های طرح ماهی، Italnord.

طراجی آشپزخانه

منبع : houzz

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: طراحی داخلی اتاقهای هتل در آمستردام