طراحی مدرسه رنگارنگ

مدرسه رنگارنگ Hayarden واقع در محله Hatikva شهر تل آویو، اسرائیل (محله طبقه کارگر پناهجویان آفریقایی که جمعیت آن رو به افزایش است) توسط تیمی از معماران محلی طراحی و به اجرا رسیده است. این مدرسه برای 500 کودک 5 تا 16 سال طراحی شده است. یکی از فضا های دلنشین و مورد علاقه کودکان بازیگوش این مدرسه، کتابخانه ایی به شکل خانه و رنگارنگ آن است. تیم معماری که طراحی این پروژه بر عهده آن ها بود یک تیم متخصص در زمینه طراحی فضا های آموزشی بود که در این پروژه به بازسازی و طراحی مدرسه ایی دو طبقه با بودجه کم برای حمایت از کودکان پرداختند تا کودکان مهاجر امکان تحصیل رایگان در این مدرسه را داشته باشند.

مدرسه رنگارنگ

در این پروژه تخصص معماران به وضوح آشکار است. زیرا آن ها با افزودن ساده ترین و ارزان ترین وسایل توانسته اند به خوبی فضا های عمومی، لابی و راهرو ها را دیزاین نمایند. در این مدرسه یک زمین بازی و باغ نیز برای کودکان در نظر گرفته شده است. در راهرو های این مدرسه مجموعه ایی از میز ها،نیمکت ها با احجام هندسی بلوکی قرار داده شده است. تا دانش آموزان به راحتی از آن ها به شکل فردی یا گروهی برای مطالعه و بازی استفاده نمایند.

مدرسه رنگارنگ

تیم معماران سعی نمودند تا پس از بازسازی این مدرسه محیطی سرگرم کننده با احساس معاصر را برای یادگیری دانش آموزان خلق نمایند. که در آن امکان ارائه راهکار های مختلف برای یادگیری از طریق بازی وجود داشته باشد. هم چنین تقسیم بندی فضای لابی به مناطق مخالفی برای مطالعه و چهار خانه چوبی مختلف در اشکال مختلف هندسی و رنگارنگ این امکان را فراهم می نماید تا کودکان با ایجاد فضایی برای نشستن به مطالعه و بازی در گروه های کودکانه و یا به صورت شخصی و با حفظ حریم خصوصی بپردازند.

مدرسه رنگارنگ

معماران به علت ایجاد احساس تعلق و احساس خانه در مدرسه، استفاده از فرم خانه را تکرار نموده اند. و به علت تمرکز قوی بر رنگ های پرچم های مختلف از کشور های مبدأ دانش آموزان، از رنگ های متنوعی استفاده شده که بهره گیری از ارنگ ها در سراسر راهرو نیز تکرار شده است.

مدرسه رنگارنگ

تیم معماران با بهره گیری از نظر مربیان این مدرسه رنگارنگ را طراحی نموده اند و چشم انداز های آینده آموزشی کودکان را نیز در نظر گرفته اند. در عین حال محیط آموزشی را از نظر زیبایی شناسی و احترام به کودکان مورد توجه قرار داده اند. به ویژه معماران تلاش نموده اند تا در ناحیه اقتصادی نامطلوب، کودکان در مدرسه که دومین خانه آنان محسوب می شود گوشه ایی امن و صمیمی داشته باشند و از این طریق از معماری و طراحی درست فضا به عنوان ابزاری برای تغییرات اجتماعی استفاده نمایند.


حتما ببینید : طراحی کافی شاپ دوقلو در فرودگاه کره جنوبی


سایر تصاویر طراحی مدرسه رنگارنگ برای کودکان پناهجو در اسرائیل

مدرسه رنگارنگ

طراحی مدرسه ابتدایی رنگارنگ 

طراحی مدرسه ابتدایی رنگارنگ 

طراحی مدرسه ابتدایی رنگارنگ 

طراحی مدرسه ابتدایی رنگارنگ 

منبع : dezeen

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مجموعه آبجکت درخت از CGAxis

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ