طراحی خانه با چشم انداز بی نظیر

این خانه متعلق به یک شخص کار آفرین واقع در سان فرانسیسکو می باشد که به منظور نخستین محل اقامت او در کنار فعالیت کاری طراحی و ساخته شده است. این خانه به گونه ایی طراحی شده که برای زندگی روزمره، برگزاری جلسات کاری و مهمانی های خصوصی تر و هم چنین سرگرمی ایده آل و مناسب باشد. هدف تیم معماران از طراحی خانه خلق مکانی برای به اشتراک گذاشتن ایده ها با دیگران و احساس بودن در جامعه بوده است. طراحی خانه از لحاظ معماری به گونه ایی صورت گرفته تا علاوه بر هدایت نور طبیعی به داخل فضا، چشم انداز مناسبی را نیز ارائه دهد. و هم چنین از طریق سادگی و فضای باز آرامشی را به امغان بیاورد.

طراحی خانه

این خانه در چهار طبقه ساخته شده است. فضای داخلی این خانه شامل سه عنصر طراحی قابل توجه می باشد:

  1. دیوار شناور شومینه
  2. سقف فولادی ضد زنگ بر روی میز ناهار خوری
  3. پله فولادی / شیشه / چوب که راه ارتباطی عمودی بین طبقات محسوب می شود.

در کل در طراحی خانه به سبک مینیمال با رنگ های سفید در کنار متریال چوب، ویو و چشم انداز بی نظیر به همراه رنگ های شاد در دکوراسیون داخلی بعضی از قسمت های خانه موجب خلق فضایی منحصر به فرد و پویا شده است.

قسمت ورودی اصلی خانه دارای یک درب محوری قرمز ساخت ایتالیا می باشد. در طبقه دوم این ساختمان یک مجموعه برای مهمان و سالن برای تماشای تلویزیون تعبیه شده است و طبقه سوم نیز شامل فضای مطالعه، اتاق موسیقی، حمام و سرویس اصلی با کف پوش و دیوار های سنگ مرمر می باشد.

طراحی خانه

برعکس فضای داخلی که به رنگ سفید طراحی شده، نما و قسمت های بیرونی ساختمان از متریال چوب به رنگ ذغالی و به صورت سفارشی ساخته شده است. علت استفاده از متریال چوب قابلیت اشتعال کمتر و پایداری بالا بوده است.

طراحی مناسب حیاط و فضا های بیرونی نقش بسزایی در ارتباط فضای داخلی و بیرون داشته است. محوطه سازی نقش مهمی را در تجربه فضایی ایفا می کند. هر سطح ساختمان از یک تابع خاص پیروی می کند. آشپزخانه در فضای باز و گودال آتش و جکوزی نیز از امکانات منحصر به فرد این خانه به شمار می روند.


حتما ببینید : طراحی مدل صندلی برای اتاق نشیمن


سایر تصاویر طراحی خانه ایی با چشم انداز بی نظیر

طراحی خانه

دکوراسیون داخلی خانه با رنگ های شاد

دکوراسیون داخلی خانه با رنگ های شاد

دکوراسیون داخلی خانه با رنگ های شاد

منبع : archilovers

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پلان دانشکده پزشکی

دانلود تکسچر سرامیک و کاشی از Arroway Texture