ایده های طراحی شلف و طبقات در دکوراسیون داخلی

استفاده از شلف و طبقات در تمام نقاط خانه از نشیمن گرفته تا راهروی ورودی باعث ایجاد دکوراسیونی زیبا تر و کاربردی تر خواهد شد. در حال حاضر شلف ها و سیستم طبقه بندی تبدیل به جز لاینفک زندگی مدرن شده اند. در گذشته از شلف و طبقات به منظور راحتی زندگی استفاده می شده است اما در حال حاضر به شکلی مدرن طراحی شده و به علت داشتن ظاهری مدرن یکی از عناصر دکوراتیو در دکوراسیون داخلی محسوب می شوند و تاثیر بسزایی در طراحی داخلی دارند. استفاده از شلف و طبقات در دکوراسیون داخلی باعث می شود تا هر وسیله ایی بدون در بر گرفتن فضای اضافی ، روی این طبقات جای داده شود و مکان مناسبی را برای نمایش اکسسوری های دکوراتیو فراهم می کند. این شلف ها و طبقات بر اساس فضای هندسی و معماری مکان به عنوان سیستم قفسه بندی در گوشه ایی از اتاق ، سیستم قفسه بندی بالابر و یا سیستم قفسه بندی آویزان طراحی می شوند.

شیوه های دکوراتیو ایجاد شلف و طبقات در دکوراسیون

این سیستم های قفسه بندی  در مکان های گوناگون خانه و برای اهداف مختلفی طراحی می شوند. به عنوان مثال به عنوان کتابخانه در نشیمن مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به نصب ساده و آسان این شلف ها ، نصب آن ها بر روی دیوار ها به هر شکلی امکان پذیر است. این شلف ها و سیستم های طبقه بندی بیشتر به عنوان مکانی برای نمایش اکسسوری های دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند. و تبدیل به یکی از عناصر اصلی دکوراسیون خانه و اتاق های کوچک شده اند. در صورتی که قصد دارید مانند یک طراح حرفه ایی دکوراسیون منزل خود را طراحی کنید. بایستی از این شلف ها و سیستم های طبقه بندی در تمام نقاط منزل استفاده کنید. به عنوان مثال از آن ها به عنوان مکانی برای نمایش گذاشتن لوازم دکوری ، یا قرار دادن لوازم مورد نظر استفاده کنید. شما می توانید در آشپزخانه از این شلف و طبقات به جای کابینت های معمولی بهره ببرید و حتی می توانید برای استفاده از فضای خالی موجود در نشیمن ، از آن ها به عنوان سیستم طبقه بندی گوشه ایی استفاده کنید. در ادامه این مطلب با شیوه های طراحی شلف و طبقات در دکوراسیون داخلی آشنا خواهید شد.

شیوه های دکوراتیو ایجاد شلف و طبقات در دکوراسیون

1- از شلف برای تزئین میز تلویزیون استفاده کنید :

شما می توانید از شلف ها و میز تلویزیون موجود در نشیمن به عنوان یک وسیله یکپارچه و دکوراتیو استفاده نمایید. هم چنین می توان یک فضای تاثیر گذار بر روی یک دیوار با طراحی های متفاوت ایجاد نمایید و با استفاده از شلف ها و طبقه بندی های مختلف از آن به عنوان یک میز تلویزیون استفاده نمایید. با این شیوه دکوراسیون بسیار زیبایی را در نشیمن خود به تصویر بکشید.

شیوه های دکوراتیو ایجاد شلف و طبقات در دکوراسیون

2- سیستم طبقه بندی گوشه ایی :

برای حداکثر استفاده بهینه از فضای خالی موجود در نشیمن می توان از سیستم های طبقه بندی مدرن استفاده نمود. در سیستم طبقه بندی گوشه ایی می توان به اندازه دلخواه از شلف ها استفاده نمود و از فضای خالی موجود در دکوراسیون به بهترین شکل ممکن بهره برد. و با طراحی یک دیوار دکوراتیو ، رنگ و بویی تازه به خناه بخشید. شما می توانید با انتخاب سیستم های طبقه بندی مدرن و جدید برای دکوراسیون نشیمن ؛ از آن ها به عنوان یک عنصر دکوراتیو و کاربردی استفاده نمایید.

شیوه های دکوراتیو ایجاد شلف و طبقات در دکوراسیون

3- استفاده از شلف و سیستم طبقه بندی در آشپزخانه :

شما می توانید شلف و طبقات مختلف را جایگزین کابینت های معمولی آشپزخانه کنید. این کار نه تنها باعث بخشیدن ظاهری دلباز تر به آشپزخانه خواهد شد بلکه منجر به خلق آشپزخانه ایی به سبک روستایی خواهد شد. استفاده از طبقات سراسری و یا شلف های کوچک تر برای دکوراسیون آشپزخانه نیز امکان پذیر است.

شلف در دکوراسیون

4- استفاده از سیستم طبقه بندی برای اتاق نوجوان ها :

در اتاق نوجوان ها همانند سایر فضا های خانه امکان استفاده از شلف ها و طبقات وجود دارد. استفاده از شلف ها و طبقات در این مکان باعث ایجاد فضای بیشتر خواهد شد. شما می توانید از این سیستم طبقه بندی بر روی تمام دیوار های خالی اتاق بهره مند شوید. این کار نه تنها باعث ایجاد ظاهری زیبا در دکوراسیون خواهد شد بلکه فضای بیشتری نیز برای قرار دادن اشیاء به وجود خواهد آمد.

شلف در دکوراسیون

5- سیستم طبقه بندی با طراحی خاص :

امکان استفاده از شلف و طبقه هایی با طراحی های خاص نیز در مکان های عمومی مانند سالن نشیمن و پذیرایی نیز وجود دارد. این سیستم طبقه بندی تنها یک عنصر دکوراتیو محسوب می شود ، بلکه ظاهر زیبایی نیز به دکوراسیون خواهد بخشید. این طبقات علاوه بر داشتن ظاهری زیبا ، فضای کمی را نیز به خود اختصاص می دهند و مزایای زیادی را به همراه دارند.

شلف در دکوراسیون


حتما ببینید : 11 ایده طراحی داخلی ساده اما کاربردی


6- استفاده از شلف در اتاق خواب :

استفاده از شلف هایی هماهنگ با رنگ تخت خواب بر روی دیوار مقابل تخت خواب نه تنها باعث تزئین دیوار می شود بلکه ظاهر متفاوتی نیز به فضا خواهد بخشید. شما می توانید از شلف های هم رنگ با رنگ تخت خواب بر روی دیوار استفاده کنید. این شیوه نه تنها باعث ایجاد فضایی برای قرار دادن لوازم خواهد شد بلکه دکوراسیون اتاق خواب را نیز دگرگون می سازد.

کاربرد شلف در دکوراسیون

هم چنین در صورتی که خواستار استفاده از اکسسوری و لوازم دکوری در اتاق خواب هستید  می توانید از شلف های دکوراتیوی استفاده کنید که از سقف و یا دیوار آویزان هستند. این شیوه باعث ایجاد یک دکوراسیون خاص و متفاوت خواهد شد. استفاده از این سیستم طبقه بندی در اتاق کودکان نیز شیوه کارآمدی برای جاسازی اشیا محسوب می شود.

کاربرد شلف در دکوراسیون

7- استفاده از شلف و طبقات در سرویس بهداشتی :

یکی دیگر از شیوه های جاسازی اشیاء و لوازم موجود در سرویس بهداشتی ، استفاده از شلف و طبقات در این مکان می باشد. استفاده از شلف های متعدد در سرویس بهداشتی مانع از ایجاد ظاهری نامرتب و شلوغ در این مکان خواهد شد. شما می توانید برای نصب شلف و طبقات و قرار دادن اشیاء از تمام دیوار های خالی موجود در سرویس بهداشتی استفاده کنید.

کاربرد شلف در دکوراسیون

8- شلف ها در اندازه های متفاوت :

استفاده از شلف هایی در ابعاد متفاوت در هر مکانی از خانه می تواند ظاهر دکوراتیوی به دیوار ببخشید.

کاربرد شلف در دکوراسیون

9- استفاده از شلف و طبقات در اتاق لباس ها :

استفاده از سیستم طبقه بندی و شلف ها در اتاق لباس ها نیز شیوه ایی بسیار کاربردی می باشد. شما می توانید با استفاده از این شیوه فضای مرتبی را در این اتاق برای قرار دادن کفش ها و لباس های بیشتر به وجود آورید.

طراحی شلف و طبقات

10- استفاده از شلف و طبقات در اتاق های کوچک :

در مکان های کوچک مخصوصا در نشیمن و اتاق خواب استفاده از شلف و طبقات بسیار کاربردی می باشد. شما می توانید برای نصب طبقات از دیوار ها استفاده کنید و وسایل بیشتری را بر روی آن قرار دهید و علاوه بر آن فضای بسیار زیادی را در این مکان های کوچک به وجود آورید. در صورت کوچک بودن اتاق کودک ، با استفاده از شلف ها و طبقات رنگی می توانید مکان شاد و جذابی را به وجود آورید. اگر طراحی اتاق کودک به شکل جذاب و هیجان انگیز طراحی شود تاثیر بسزایی در رشد کودک خواهد داشت.

طراحی شلف و طبقات

11- طراحی شلف و طبقات به شکل قرینه :

استفاده از شلف و طبقات به شکل قرینه نه تنها باعث ایجاد ظاهری شیک و تاثیر گذار در مکان خواهد شد بلکه می توان دکوراسیون زیبایی را نیز به نمایش گذاشت. قرینه بودن شلف ها باعث پر شدن فضای خالی دیوار ها خواهد شد ، و هم چنین به عنوان یک عنصر دکوراتیو محسوب می شود و باعث ایجاد تعادل و هماهنگی در دکوراسیون خواهد شد.

طراحی شلف و طبقات


این مطلب را هم ببینید :

مستند ساخت برج العرب – مستند دوبله فارسی ارتباطات مهندسی