دکوراسیون آشپزخانه با تم مشکی

آشپزخانه به عنوان قلب هر خانه ایی محسوب می شود. معمولا هنگام سخن از طراحی آشپزخانه به ذهن هر فردی رنگ های استاندارد و پرکاربرد خطور می کند. به عنوان مثال در آشپزخانه های کلاسیک بیشتر از رنگ های روشن مانند سفید و کرم استفاده می شود. اما در خانه های مدرن امروزی از تمامی رنگ ها در دکوراسیون استفاده می شود و حاصل آن بسیار زیبا و چشمگیر است. این موضوع در رابطه با آشپزخانه نیز صدق می کند. رنگ سیاه یکی از رنگ های پر کاربرد در دکوراسیون آشپزخانه می باشد. در حالی که آشپزخانه های رنگی از فضایی جذاب و دلباز بهره مند هستند. آشپزخانه های سیاه رنگ نیز دارای ظاهری جدی تر و سنگین تر بوده و از فضایی بسیار اصیل تر برخوردار هستند. در این مطلب با نحوه انتخاب کابینت سیاه رنگ آشپزخانه تاثیر رنگ سیاه در دکوراسیون آشپزخانه آشنا خواهید شد.

کابینت سیاه رنگ برای آشپزخانه

رنگ سیاه دارای ویژگی هایی مانند اصالت ، جدیت ، شخصیت منحصر به فرد و کاریزماتیک می باشد. هم چنین ایجاد فضایی خاص و پر از راز و رمز و القای حس قدرت و اقتدار به انسان نیز از دیگر ویژگی های رنگ سیاه می باشد. به طور طبیعی انتخاب رنگ آشپزخانه کمی به شخصیت شما و انتظاراتی که از این مکان دارید بستگی دارد. اما در صورتی که علاقمند به قدرت و جدیت رنگ سیاه هستید با ما همراه باشید تا با نحوه کاربرد رنگ سیاه در دکوراسیون آشپزخانه آشنا شوید.

کابینت سیاه رنگ برای آشپزخانه

نحوه انتخاب کابینت سیاه رنگ برای آشپزخانه

1- انتخاب رنگ سیاه برای درب ها و یا صفحات کابینت ها :

شیوه های مختلفی برای کاربرد رنگ سیاه در دکوراسیون آشپزخانه وجود دارد اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از رنگ سیاه در تمام سطوح آشپزخانه مانند کفپوش ، دیوار ها ، کابینت ها و لوازم برقی امکان دارد باعث ایجاد فضایی تاریک و آزار دهنده شود و ریسک فراوانی را نیز به همراه دارد. البته در صورتی که اهل ریسک و خطر باشید با مشکلی مواجه نخواهید شد. استفاده از رنگ سیاه بر روی بخشی از سطوح مانند درب ها و یا صفحات کابینت ها یکی از بهترین و ضمانت شده ترین شیوه ها برای کاربرد رنگ سیاه در دکوراسیون آشپزخانه است. انتخاب رنگ سیاه برای درب ها و صفحه کابینت ها باعث ایجاد فضایی قابل توجه شده و ترکیب آن ها با رنگ های سفید و طوسی موجب خلق فضایی مدرن و متفاوت در آشپزخانه خواهد شد.

کابینت سیاه رنگ برای آشپزخانه

2- ترکیب رنگ سیاه و چوب در کابینت آشپزخانه :

اگر خواستار استفاده از رنگ سیاه در آشپزخانه هستید باید ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که رنگ سیاه با چه رنگ هایی هماهنگی دارد و ترکیب مناسبی را به وجود خواهد آورد. رنگ سیاه قابلیت بخشیدن جلوه ایی قدرتمند به آشپزخانه را دارد اما رنگ سرد و سنگینی است. ترکیب رنگ مشکی با سایر رنگ ها می تواند باعث کاهش ویژگی های رنگ سیاه شده و آن را تبدیل به رنگ ملایم تری کند. رنگ و بافت چوب یکی از رنگ هایی است که ترکیب زیبایی را با رنگ سیاه ایجاد می کند. ترکیب چوب با رنگ سیاه باعث ملایم تر شدن ظاهر سرد و خشن رنگ سیاه می شود و به طور کامل فضای آشپزخانه را تغییر می دهد و به این مکان ظاهری گرم تر و صمیمی تر می بخشد. چشم های خود را ببندید و برای یک لحظه یک آشپزخانه را تصور کنید که کناره ها ، چهارچوب و کشو های آن از چوب ساخته شده و سایر سطوح آن به رنگ سیاه انتخاب شده است به طور حتم متوجه زیبایی این ترکیب خواهید شد.

کابینت آشپزخانه سیاه رنگ


حتما ببینید : تاثیرات رنگ مشکی و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی


3- رنگ سیاه و سبک صنعتی در آشپزخانه :

پیش از استفاده از رنگ سیاه در دکوراسیون آشپزخانه باید بدانید که رنگ سیاه مناسب هر نوع آشپزخانه و دکوراسیونی نیست. به عنوان مثال اگر قصد دارید آشپزخانه خود را به سبک کانتری ، کلاسیک و یا مدیترانه ایی طراحی کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که کاربرد رنگ سیاه می تواند منجر به ایجاد ظاهری نا مناسب شود و مثل وصله ایی ناجور به نظر برسد. در حالی که کاربرد رنگ سیاه در آشپزخانه ایی به سبک صنعتی می تواند نتیجه ایی بی مانند و منحصر به فردی را به ارمغان آورد. ویژگی های رنگ سیاه از جمله سردی ، سنگینی و اصالت آن هماهنگی فراوانی با سبکی مانند سبک صنعتی دارد و باعث ایجاد فضایی مدرن و صنعتی می شوند. بنابراین پیش از کاربرد رنگ سیاه در آشپزخانه حتما نخست سبک مورد نظر خود را تعیین کنید و سپس  رنگ مناسب برای آن را انتخاب کنید.

کابینت آشپزخانه سیاه رنگ

4- طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه سیاه :

با توسعه و پیشرفت نرم افزار های طراحی ، می توان بعضی از ایده های موجود در دکوراسیون داخلی را به صورت 3 بعدی طراحی نمود و آن را مشاهده کرد. بدین ترتیب می توان قبل از اجرای اصلی بر روی طرح فکر کرده و تغییرات لازم را اعمال کرد. بدین ترتیب می توان برای آگاه شدن از درست یا غلط بودن کاربرد رنگ سیاه در آشپزخانه ، پیش از کاربرد رنگ سیاه در آشپزخانه ابتدا طراحی سه بعدی آن را انجام داد و نتیجه را مشاهده کرد. با این شیوه می توان به بررسی تمامی شیوه های کاربرد رنگ سیاه در آشپزخانه پرداخت. به عنوان مثال شما می توانید تمام آشپزخانه را به رنگ سیاه تبدیل کرده و یا از رنگ سیاه تنها در بخشی از کابینت ها ، دیوار ها و یا زمین استفاده نمایید و آن را با رنگ های دیگر ترکیب کرده و سپس به مشاهده نتیجه بپردازید. و در نهایت مدلی را که با آشپزخانه و سلیقه شخصی شما سازگار تر است را انتخاب نمایید.

کابینت آشپزخانه سیاه رنگ

5- کابینت آشپزخانه سیاه به سبک روستیک :

ممکن است ترکیب رنگ سیاه با سبک روستیک ترکیب درستی نباشد ، حتی ترکیب رنگ مشکی با سبک هایی مانند کانتری و کلاسیک نیز کاری اشتباه است. حتی این ترکیب دیگر یک آشپزخانه با تم سیاه رنگ نیز محسوب نمی شود. اما در صورتی که علاقمند به سبک روستیک هستید و از طرفی نیز مجذوب اصالت و جدیت رنگ سیاه شده اید می توانید به سبکی مدرن این دو را با یک دیگر ترکیب کنید. استفاده از چوب های طبیعی و خام یکی از ویژگی های شاخص سبک روستیک می باشد که به محیط گرما می بخشد و احساسی از حضور در طبیعت را نیز به وجود می آورد. رنگ سیاه نیز با جدیت و شخصیت منحصر به فرد خود شناخته می شود. به همین علت اگر خواستار داشتن آشپزخانه ایی به سبک روستیک هستید ، بهتر است از رنگ سیاه تنها به عنوان عنصری تزئینی استفاده نمایید و بیشترین سطوح را چوبی انتخاب کنید. با این شیوه نه تنها می توانید از زیبایی رنگ سیاه در آشپزخانه بهره مند شوید بلکه می توانید با بافت و ظاهر طبیعی چوب ، فضایی گرم و دوست داشتنی را در آشپزخانه خود ایجاد کنید. زیرا همان گونه که در ابتدای مطلب اشاره نمودیم رنگ چوب بهترین رنگ برای ترکیب با رنگ سیاه می باشد. در واقع این ترکیب جلوه  مدرنی از سبک روستیک را به تصویر می کشد.

کابینت آشپزخانه سیاه رنگ


این مطلب را هم ببینید :

مستند ساخت برج العرب – مستند دوبله فارسی ارتباطات مهندسی