تاثیر پوشش چوبی در طراحی داخلی

معمولا در هنگام طراحی داخلی ، دیوار ها در پس زمینه قرار می گیرند ، اما دیوار ها به عنوان یک عنصر مهم و تکمیل کننده در دکوراسیون محسوب می شوند. به همین علت برای ایجاد یک دکوراسیون کامل و بی نقص ، بایستی به دکوراسیون دیوار ها اهمیت داده شود. در این مطلب با نحوه تزئین دیوار ها با پوشش چوبی و تاثیر این پوشش ها در طراحی داخلی آشنا خواهید شد.

تزئین دیوار با پوشش های چوبی

شما می توانید از پوشش های مختلف برای تزئین دیوار ها بهره بگیرید و با استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار و رنگی دیوار زیبایی را به وجود آورید. اما در صورتی که خواستار خانه ایی در ارتباط با طبیعت هستید ، و می خواهید فضای خانه به گونه ایی باشد که حس حضور در طبیعت را برای شما تداعی کند بایستی برای دکوراسیون دیوار ها از پوشش های چوبی استفاده نمایید. برای این کار نه تنها می توان از پانل های چوبی بهره بگیرید بلکه می توانید با استفاده از الوار های چوبی ظاهر مدرنی به دیوار ها ببخشید. شما می توانید با استفاده از پانل های چوبی دیوار ها را به طور کامل پوشش داده و با از طراحی های مدرن برای دکوراسیون دیوار بهره ببرید. برای نمایش طراحی های مدرن و متفاوت بر روی دیوار ها می توان بخشی از طرح مورد نظر را با استفاده از پانل چوبی پوشش داده و از طبیعت چوب نیز بهره مند شد.

تزئین دیوار با پوشش های چوبی

معمولا برای پوشش های چوبی از چوب های مختلفی به شرح زیر استفاده می شود:

  • چوب بلوط
  • چوب ممرز
  • درخت بلوط
  • درخت صنوبر
  • کاج درجه یک

با توجه به این نکته که هر درختی شامل خصوصیات و ویژگی های مختص به خود است. شما می توانید برای تزئین دیوار ها از پوشش های چوبی بهره ببرید و با بافت ها و طرح های منحصر به فرد آن ها فضای بی نظیری را در منزل خود خلق نمایید. شما می توانید در طراحی منزل با استفاده از پوشش های چوبی ، یکی از دیوار های آشپزخانه ، چندین دیوار سالن نشیمن ، یکی از دیوار های اتاق خواب و هم چنین دیوار های سرویس بهداشتی را بپوشانید و فضای زیبایی را خلق کنید که ارتباط مستقیمی با طبیعت دارد.  علاوه بر تمامی این موارد می توان دیوار های راهروی ورودی ، راهروی اتاق ها و اتاق کودک را نیز با استفاده از پوشش های چوبی تزئین نمود.

تزئین دیوار با پوشش های چوبی

یکی از ویژگی های مهم چوب ، تغییر حالت و مونتاژ شدن آسان و راحت آن است. به همین علت در تمام نقاط منزل قابل استفاده بوده و می توان با استفاده از پانل های چوبی دیواری مدرن و طبیعی را به وجود آورد. استفاده از متریال چوب برای تزئین دیوار های ساده و ایجاد ارتباط با طبیعت ، در مقایسه با سایر متریال های پوشاننده ، نه تنها مقرون به صرفه می باشد بلکه به لحاظ بصری نیز ظاهری زیبا تر و ظریف تری را به دیوار می بخشد.

تزئین دیوار با پوشش های چوبی

یکی از شیوه های کم هزینه و مقرون به صرفه برای تزئین دیوار ها ، روکش چوبی می باشد. استفاده از پانل های چوبی و شیوه نصب و مونتاژ آن ها بر روی دیوار نیز بسیار ساده و راحت است. تنها کافیست که بر اساس طرح مورد نظر ، از پانل ها و یا الوار های مناسب استفاده نمایید. شما می توانید علاوه بر پوشش های چوبی برای دکوراسیون دیوار ها ، از کفپوش های چوبی در کف اتاق استفاده نموده و بدین ترتیب فضای هماهنگ و کاملی را به وجود آورید. شما می توانید پس از کاربرد کفپوش های چوبی در کف ، دیوار را نیز در ادامه کفپوش با چوب بپوشانید و فضای یکپارچه و طبیعی را ایجاد کنید. در هنگام استفاده از پانل های چوبی ، می توانید با استفاده از کاغذ دیواری و یا رنگ ، تنالیته ای متنوعی را در فضا به وجود آورید. انتخاب چوب ها در رنگ ها و تنالیته های متنوع نیز امکان پذیر است. و علاوه بر تمامی این موارد به علت قابلیت رنگ آمیزی چوب ، می توان آن را بر اساس رنگ های موجود در مکان مورد نظر نیز رنگ آمیزی نمود. با توجه به این که امکان تزئین دیوار ها با استفاده از میز تلویزیون های جدید و مدرن وجود دارد ، می توان با استفاده از پانل ها و روکش های چوبی نیز فضایی زیباتر و طبیعی تر را به وجود آورد.

پوشش های چوبی

پیش از پوشاندن دیوار ها با چوب ، بایستی نخست دکوراسیون مورد نظر خود را طراحی کرده و سپس میزان چوب مورد نیاز را مشخص کنید. زیرا تزئین یک دیوار با اندازه معین با استفاده از پانل های چوبی و یا الوار های چوبی ، نیازمند میزان متفاوتی از چوب خواهد بود. به همین علت با مشخص کردن میزان بودجه مورد نظر می توان نوع چوب مصرفی را انتخاب نمایید با توجه به این نکته که میزان پانل چوبی مورد استفاده تقریبا نصف الوار چوبی مورد نیاز است، هزینه آن نیز نصف آن خواهد شد. شباهت این پوشش ها به کفپوش اتاق یکی دیگر از نکاتی که بایستی در پوشش های چوبی برای دیوار ها مد نظر قرار داده شود. استفاده از پوشش چوبی که به کفپوش شباهت داشته باشد و یا این که رنگ و تنالیته آن به هم نزدیک باشد باعث ایجاد فضای یکپارچه و هماهنگی خواهد شد. استفاده از روکش های چوبی با در نظر گرفتن جزئیات این چنینی می تواند باعث ایجاد فضایی خاص و زیبا خواهد شد. بدین ترتیب می توان برای دکوراسیون دیوار ها از پوشش زیبایی بهره برد و طبیعت را به خانه خود بیاورید. چوب و پوشش های چوبی باعث ایجاد تفاوت در منزل شده و ظاهری زیبا و دلنشین را به دکوراسیون شما خواهند بخشید. به این نکته توجه داشته باشید که ظاهر طبیعی چوب آرامش و گرما را نیز به فضای منزل شما خواهد بخشید. در ادامه با نحوه تزئین دیوار ها با پوشش های چوبی و تاثیر این پوشش ها در طراحی داخلی آشنا خواهید شد.


حتما ببینید : شیوه های تزئین دیوار اتاق غذا خوری


1- استفاده از پوشش چوبی برای راهروی ورودی :

شما می توانید در صورت تمایل از متریال چوب در تمام بخش های منزل بهره ببرید. همان گونه که اطلاع دارید راهروی ورودی مکانی است که نخستین تصویر را از خانه شما به نمایش می گذارد. به همین علت می توانید از پوشش های چوبی در راهروی ورودی منزل همانند سایر فضا های منزل برای تزئین دیوار ها استفاده نمایید. انتخاب چوبی با بافت و رنگی نزدیک به کفپوش راهرو ، می تواند باعث ایجاد فضایی مدرن و زیبا  در ورودی خانه شود و تصویر شیک و یکپارچه ایی را به مهمان های شما نشان دهد.

پوشش های چوبی

2- پوشش چوبی برای دیوار های سالن نشیمن :

سالن نشیمن یکی از مکان هایی است که می توانید از روکش های چوبی برای زیبا تر و ظریف تر کردن دیوار های آن استفاده نمایید. شما می توانید از الوار های چوبی ، پانل های چوبی و یا چوب به شکل دلخواه برای دکوراسیون دیوار های نشیمن بهره برید. کاربرد پوشش های چوبی برای تزئین دیوار های نشیمن به هر شکلی که باشد می تواند باعث ایجاد فضایی گرم و صمیمی  شده و ظاهری دلنشین به مکان ببخشد.

پوشش های چوبی

3- پوشش چوبی و میز تلویزیون :

شما می توانید دیوار های ساده نشیمن را با استفاده از پوشش های چوبی تزئین نموده و طبیعت را به خانه خود بیاورید. علاوه بر این شیوه ، می توانید از پوشش های چوبی به عنوان میز تلویزیون استفاده نموده و از متریال چوب استفاده کاربردی تری داشته باشید. در واقع این شیوه یک تیر و دو نشان است. و علاوه بر تزئین زیبای دیوار به عنوان میز تلویزیون نیز کاربرد دارد.

پوشش های چوبی

4- پوشش چوبی در اتاق خواب :

علاوه بر نشیمن و پذیرایی امکان استفاده از پوشش های چوبی برای تزئین دیوار های اتاق خواب نیز وجود دارد. به عنوان مثال می توان در دیوار پشت تخت خواب ، به جای تاج تخت ، از پوشش چوبی استفاده نمود و ظاهر مدرن و زیبایی به دیوار ببخشید. استفاده از چوب در اتاق خواب ، ظاهری گرم و دلنشین را به این مکان خواهد بخشید.

کاربرد چوب در دکوراسیون

5- پانل های چوبی مدرن :

شما می توانید با انتخاب پانل های چوبی مدرن برای تزئین دیوار ، ظاهر شیک و مدرنی را به فضای منزل خود ببخشید. پانل های چوبی در طرح ها و رنگ های متنوعی موجود هستند و شما می توانید بر اساس سلیقه و یا طراحی موجود در اتاق مدل مناسب را انتخاب نمایید.

کاربرد چوب در دکوراسیون

6- طبیعت چوب در آشپزخانه :

استفاده از پوشش های چوبی برای تزئین دیوار های آشپزخانه نیز انتخاب ایده آلی می باشد. کاربرد پوشش چوبی در کنار کابینت ها باعث ایجاد فضای مدرن تری در این مکان خواهد شد. هم چنین می توان پوشش چوبی را جایگزین پوشش های قدیمی نمود و تفاوت قابل توجهی را در آشپزخانه ایجاد نمود.

کاربرد چوب در دکوراسیون


این مطلب را هم ببینید :

دانلود مجموعه مدل سه بعدی میز غذا خوری از Global Masterwork