ایده های دکوراسیون اتاق غذا خوری

اتاق غذا خوری یکی از مکان های مهم در هر خانه ایی محسوب می شود. این مکان دارای ویژگی هایی می باشد که می تواند ساعات صرف غذا را به یک ضیافت تبدیل کند. به همین علت طراحی و دکوراسیون اتاق غذا خوری بسیار حائز اهمیت می باشد. مبلمان به کار رفته در دکوراسیون اتاق غذا خوری کاملا مشخص و محدود می باشد. اما تزئین دیوار مهم ترین نکته ایی است که موجب بخشیدن جلوه ایی خاص به اتاق غذا خوری می شود. در این مطلب با شیوه های تزئین دیوار اتاق غذا خوری آشنا خواهید شد.

شیوه های تزئین دیوار اتاق غذا خوری

در بعضی از خانه ها ، اتاق غذا خوری بر اساس ساختار معماری خانه ، به عنوان یک فضای مستقل مورد استفاده قرار می گیرد. اما در بعضی از خانه ها این امکان وجود ندارد و میز غذا خوری در بخشی از سالن نشیمن و یا آشپزخانه قرار می گیرد. اما به هر حال اتاق غذا خوری به بخشی از فضا گفته می شود که میز غذا خوردی در آن قرار گرفته است.  اتاق غذا خوری بسته به این که واقع در یک اتاق مستقل باشد و یا در آشپزخانه و یا سالن نشیمن قرار داشته باشد از طراحی های متنوعی برخوردار می باشد. دکوراسیون اتاق غذاخوری ترکیبی از دکوراسیون دیوار ها ، دکوراسیون میز و مدل صندلی ها می باشد. به همین علت تزئین دیوار اتاق غذا خوری بایستی با دقت و وسواس فراوانی صورت گیرد. شیوه های مختلفی برای تزئین دیوار اتاق غذا خوری وجود دارد که شما بسته به سلیقه خود می توانید از آن ها بهره مند شوید و اتاق غذا خوری زیبا و جذابی را خلق کنید. بدون شک اتاق غذا خوری با دکوراسیون مناسب باعث می شود تا لحظات لذت بخش تری را در کنار خانواده ، عزیزان و دوستان خود سپری نمایید.

شیوه های تزئین دیوار اتاق غذا خوری

1- آینه و کاغذ دیواری : 

شما می توانید برای تزئین دیوار اتاق غذا خوری از آینه ، کاغذ دیواری ، اکسسوری های تزئینی و سیستم های قفسه بندی مدرن استفاده نمایید. آینه یکی از محبوب ترین شیوه های تزئین دیوار اتاق غذا خوری می باشد. ترکیب کاغذ دیواری و آینه ، یکی از پرکاربرد ترین و پر طرفدار ترین شیوه های دکوراسیون اتاق غذا خوری محسوب می شود. در صورت عدم وجود یک فضای مستقل برای اتاق غذا خوری ، می توانید از آینه موجود در سالن نشیمن به عنوان آینه اتاق غذا خوری استفاده نمایید.

شیوه های تزئین دیوار اتاق غذا خوری

2- تابلو های تزئینی مخصوص : 

در صورت عدم استفاده از آینه می توانید از تابلو های تزئینی مخصوص برای تزئین دیوار اتاق غذا خوری بهره مند شوید. تابلو هایی که مخصوص اتاق غذا خوری طراحی می شوند ، نه تنها موجب ایجاد فضایی خاص در این مکان می شوند ، بلکه ظاهر زیبا و جذاب تری را به دیوار های اتاق غذا خوری می بخشند. علاوه بر آینه ، کاغذ دیواری و تابلو ها ، تزئینات و اکسسوری های دیواری نیز انتخاب مناسبی برای تزئین دیوار ها محسوب می شوند. از جمله عناصری که می توانند این مکان را به فضایی فراتر از اتاق غذا خوری تبدیل کنند می توان به اکسسوری های دیواری اشاره نمود. اگر این اکسسوری ها مطابق با رنگ دیوار انتخاب شوند ، ترکیب رنگ فوق العاده ایی را ایجاد خواهند کرد.

شیوه های تزئین دیوار اتاق غذا خوری

3- پوشش های سنگی و یا آجری : 

پوشش های سنگی و یا آجری یکی دیگر از شیوه های تزئینی دیوار اتاق غذا خوری می باشد. برای پوشاندن دیوار علاوه بر استفاده از متریال طبیعی سنگ و آجر می توانید از کاغذ دیواری و یا پانل های دیواری با طرح سنگ و آجر نیز بهره مند شوید. طرح و نقش سنگ و یا پوشش های سنگی ، باعث ایجاد فضای روستیک می شوند. شما می توانید از این ویژگی سنگ نه تنها در اتاق غذا خوری بلکه در سایر بخش های خانه نیز استفاده کنید. پوشش آجری نیز از نظر ظاهری باعث می شود به دیواری بسیار تاثیر گذار دست پیدا کنید و فضای فوق العاده ایی را در اتاق غذا خوری ایجاد کنید.

دکوراسیون دیوار غذا خوری

4- میز و صندلی غذا خوری : 

در طراحی اتاق غذا خوری ، علاوه بر تزئین دیوار ها ، انتخاب میز و صندلی غذا خوری مناسب بسیار حائز اهمیت است. میز و صندلی غذا خوری یکی از عناصر اصلی دکوراسیون اتاق غذا خوری محسوب می شوند که زیبایی و ظرافت این مکان را به تصویر می کشند. به همین علت بایستی با دقت و وسواس بسیاری میز و صندلی غذا خوری را انتخاب نمایید. هم چنین به یاد داشته باشید که تزئین دیوار ها بایستی متناسب با سبک طراحی میز و صندلی ها صورت گیرد. تا یک کلیت و فضایی واحد در این مکان شکل بگیرد.

دکوراسیون دیوار غذا خوری


حتما ببینید : ویژگی های دکوراسیون خانه مجردی


5- اتاق غذا خوری دلباز و فرح بخش : 

ایجاد فضایی فرح بخش و دلباز یکی از نکات اساسی در طراحی اتاق غذا خوری می باشد. کاربرد رنگ سفید در دیوار های این اتاق ، مخصوصا در صورت وجود پنجره در اتاق غذا خوری ، باعث می شود تا نور بازتاب بیشتری داشته باشد و در نتیجه مکان بسیار روشن و فرح بخشی ایجاد شود.

دکوراسیون دیوار غذا خوری

6- جزئیات رنگی در تزئین دیوار اتاق غذا خوری :

استفاده از جزئیات رنگی در تزئین دیوار اتاق غذاخوری موجب ایجاد فضایی متفاوت خواهد شد. به یاد داشته باشید که در طراحی داخلی ، استفاده از رنگ  از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. حتی نصب یک تابلو و یا اکسسوری رنگی بر روی یک دیوار سفید نیز موجب بخشیدن جلوه ایی خاص به فضا خواهد شد.

دکوراسیون دیوار غذا خوری

7- رنگ های درخشان :

استفاده از رنگ های درخشان یکی دیگر از شیوه های تزئین دیوار اتاق غذا خوری می باشد. استفاده از رنگ های روشن در اتاق غذا خوری موجب ایجاد فضایی دلباز می شود. هم چنین کاربرد رنگ های زنده و درخشان نیز ، جلوه ایی خاص و متفاوت به اتاق غذا خوری خواهد بخشید. شما می توانید با استفاده از رنگ هایی مانند بنفش ، زرد و یا صورتی دیوار را رنگ آمیزی کنید و یا از این رنگ ها به عنوان کاغذ دیواری استفاده نمایید.

تزئین دیوار غذا خوری

8- طراحی مینیمال :

شما می توانید اتاق غذا خوری خود را به سبک مینیمال طراحی کنید. در صورت علاقمند بودن به سادگی ، بهترین انتخاب برای شما سبک مینیمال است. اتاق غذا خوری مکانی است که به فضایی آرامش بخش نیاز دارد ، تا در هنگام صرف غذا ، لحظات لذت بخشی را تجربه کنید. به همین علت سبک مینیمال با رنگ های ساده و اشیاء محدود به کار رفته ، می تواند چنین مکانی را ایجاد کند.

تزئین دیوار غذا خوری

9- تابلو و آینه : 

همان گونه که در ابتدای مطلب اشاره نمودیم ، شما می توانید علاوه بر رنگ و کاغذ دیواری ، از تابلو های بزرگ و منحصر به فرد برای تزئین دیوار اتاق غذا خوری استفاده کنید. استفاده از تابلو های بزرگ به لحاظ ظاهری فضای شما را شیک و زیبا خواهد نمود. هم چنین از آینه نیز به عنوان عنصری دکوراتیو برای تزئین دیوار دیوار های اتاق غذا خوری استفاده می شود. هر چه ابعاد آینه به کار رفته بزرگ تر باشد ، به همان میزان ظرافت اتاق غذاخوری افزایش خواهد یافت. آینه نه تنها موجب افزایش زیبایی دیوار ها می شود بلکه با ایجاد فضایی درخشان ، روشنایی اتاق را نیز افزایش می دهد.

تزئین دیوار غذا خوری


این مطلب را هم ببینید :

مستند متروی نیویورک – مستند دوبله فارسی ابر کارخانه ها