نکات اساسی در دکوراسیون خانه مجردی

همان گونه که از نام دکوراسیون خانه مجردی پیداست ، مخصوص افرادی است که هنوز ازدواج نکرده اند. معمولا بیشتر افراد مجرد جوان و کم سن و سال هستند. روحیات و سلایق جوانان نسبت به سایر افراد متفاوت می باشد. جوانان علاقمند به دکوراسیون مدرن و امروزی هستند و به دنبال تغییرات مدام و پی در پی هستند. اما خیلی زود نیز همه چیز برای آن ها خسته کننده می شود. جوانان دارای خصوصیات اخلاقی مختص به خود هستند. اظهار نظر دیگران در رابطه با دکوراسیون خانه مجردی جوانان چندان اهمیتی ندارد. جوانان می خواهند همه چیز دقیقا مطابق با نظر آن ها صورت گیرد. دکوراسیون خانه جوانان شبیه به هم می باشد. هم چنین دکوراسیون منزل این افراد دارای ویژگی هایی است که معروف به خصوصیات خانه مجردی است. در این مطلب با ویژگی های دکوراسیون خانه مجردی آشنا خواهید شد.

دکوراسیون خانه مجردی

1- ایجاد یک فضای جمع و جور : 

ایجاد یک فضای جمع و جور یکی از اصول دکوراسیون خانه مجردی است. معمولا خانه های مجردی متعلق به افراد دانشجو و کارمند می باشد. بنابراین بیشتر این افراد خانه های کوچکی دارند. این افراد به علت تنها زندگی کردن و هزینه اقتصادی ، خواستار یک فضای بزرگ نیستند. به همین علت دکوراسیون خانه مجردی ، جمع و جور است. شاید این افراد تنها از یک کمد برای آویزان کردن لباس ها ، قرار دادن کتاب ها و حتی لپ تاپ استفاده کنند.

دکوراسیون خانه مجردی

2- مدرن بودن دکوراسیون : 

یکی دیگر از ویژگی های خانه مجردی ، داشتن دکوراسیون مدرن است. از جمله خصوصیاتی که در دکوراسیون خانه مجردی مشاهده می شود به شرح زیر می باشد:

  • کفپوش پارکت
  • دیوار های بتنی
  • پرده های ساده
  • مبلمان مدرن و جوان پسند
  • متریال های مدرن و امروزی
  • لوازم دکوری مورد علاقه قشر جوان
  • تابلو های شامل نوشته های انگیزشی

دکوراسیون خانه مجردی

3- عدم استفاده از پرده :

شاید در یک خانه مجردی ، از پرده استفاده نشود. در این خانه ها به علت تنها بودن صاحبخانه و نداشتن مهمان زیاد از مبلمان کوچک و جمع جور استفاده می شود. هم چنین مبلمان بیشتر بر اساس راحتی انتخاب می شوند. و تجملات خیلی اهمیتی ندارد زیرا جوانان راحتی را بر تجملات ترجیح می دهند. در این خانه ها معمولا از نقاشی های مدرن و غیر قابل درک استفاده می شود. میز قهوه خوری نیز ممکن است دارای فرمی کاملا ناشناخته و غیر مرسوم باشد.

دکوراسیون خانه مجردی

4- آشپزخانه کوچک : 

با توجه به این نکته که خانه های مجردی دارای آشپزخانه کوچک هستند. برای قرار دادن میز و صندلی غذا خوری فضای کافی وجود ندارد. بنابراین معمولا  آشپزخانه این خانه ها در قسمت اپن یا کانتر خود دارای چند صندلی می باشد. در صورت عدم وجود چنین فضایی نیز ،  پشت یکی از کابینت ها به محلی برای غذا خوردن تبدیل می شود.

دکوراسیون خانه مجردی

5- استفاده از صندلی ماساژور : 

همان گونه که در ابتدای مطلب اشاره نمودیم جوانان راحت بودن را خیلی دوست دارند. بنابراین در دکوراسیون خانه مجردی از صندلی ماساژور یا صندلی مخصوص استراحت استفاده می کنند. جوانان علاقمند به داشتن لوازم دکوری شیک و مدرن هستند. به همین علت کم تر رخ می دهد که طاقچه های معدودی روی سطح یکی از دیوارها وجود داشته باشد که روی آن ها چند وسیله دکوری و تعدادی از لوازم مورد علاقه خود را قرار داده باشند.

دکوراسیون خانه مجردی

6- استفاده از متریال صنعتی و مدرن : 

معمولا جوانان از متریال های مدرن و صنعتی برای میز ، صندلی و کمد های خود استفاده می کنند. به عنوان مثال ، در دکوراسیون خانه مجردی از پارچه های چرم و کتان استفاده می شود. هم چنین از میز و کمد با ظاهری ساده ، تک رنگ و بدون تزیینات پر زرق و برق استفاده می کنند.

ویژگی دکوراسیون خانه مجردی


حتما ببینید : طراحی داخلی میکرو آپارتمان با دیوار متحرک و چند منظوره


7- استفاده از رنگ های شاد و جسورانه : 

رنگ در دکوراسیون داخلی خانه مجردی بسیار حائز اهمیت است. جوانان عاشق متفاوت دیده شدن و بهتر دیده شدن هستند. بنابراین علاقمند به استفاده از رنگ های شاد و جسورانه هستند. و از کاربرد این رنگ های خاص در دکوراسیون نمی ترسند.

ویژگی دکوراسیون خانه مجردی

8- میز غذا خوری با ظاهری غیر معمول : 

میز غذا خوری مخصوص جوان ها در مقایسه با خانه های معمولی متفاوت است. جوانان علاقمند به مد و ترند های روز دنیا هستند. بنابراین در دکوراسیون خانه مجردی از صندلی های جور واجور و چند رنگ در فرم های مختلف و مدرن استفاده می شود. جوانان حتی در صورت عدم وجود فضای کافی نیز علایق خود را به خوبی در انتخاب وسایل منزل نشان می دهند.

ویژگی دکوراسیون خانه مجردی

9- استفاده از فرش با رنگ و نقش خاص : 

فرش مورد استفاده در دکوراسیون خانه مجردی دارای رنگ و نقش خاص می باشد. امکان دارد جوانان علاقمند به استفاده از فرش های پر نقش و رنگ ایرانی نباشند و به جای آن از فرش های تک رنگ و ساده استفاده کنند. آن ها علاقمند به فرش های پوست هستند. معمولا در دکوراسیون خانه مجردی بیشتر از یک قالیچه تک استفاده می شود و بیش تر قسمت ها فاقد فرش هستند.

ویژگی دکوراسیون خانه مجردی

10- انتخاب مبلمان مناسب : 

معمولا خانه های مجردی کوچک هستند ، بنابراین انتخاب مبلمان مناسب برای این فضا کاری سخت و دشوار است. بیشتر این خانه ها به صورت سوئیت طراحی شده اند و در نتیجه، فضای مشخصی به نام نشیمن ندارند. به همین علت بایستی از یک کاناپه استفاده شود. کاناپه ها یکی از خصوصیات بارز خانه های مجردی هستند ، زیرا معمولا یکی دو نفر بیش تر روی آن ها جا نمی شوند و همین ویژگی آن ها را متناسب خانه مجردی کرده است.

ویژگی دکوراسیون خانه مجردی

11- استفاده از عناصر غیر معمول : 

امکان دارد چیزی که در دکوراسیون بیشتر منازل ، یک سنت شکنی و کار غیر مرسوم محسوب شود ، ایده مورد علاقه جوان ها باشد. به همین علت در دکوراسیون خانه مجردی ، برای پوشش دیوار از متریال های عجیب و غیر معمول استفاده می شود. هم چنین در این خانه ها سیم کشی های روکار و کفپوش های منحصر به فرد مشاهده می شود.

ویژگی دکوراسیون خانه مجردی

12- انتخاب کاغذ دیواری : 

انتخاب کاغذ دیواری برای دکوراسیون خانه مجردی نیز بایستی مطابق با سلیقه جوانان صورت گیرد. امکان دارد کاغذ دیواری محبوب و پرکاربرد در اکثر منازل ، جذابیت چندانی برای جوانان نداشته باشد. در خانه های مجردی از کاغذ دیواری های پوستری ، با طرح های عجیب و نقش های فانتزی استفاده می شود.

ویژگی دکوراسیون خانه مجردی


این مطلب را هم ببینید :

آموزش مدلینگ سه بعدی در اتوکد – دانلود رایگان آموزش مدلینگ اتوکد