سبک کانتری در دکوراسیون اتاق خواب

اگر قصد دارید اتاق خواب خود را به شکلی ساده ، به دور از تجمل و با بالا ترین سطح آرامش طراحی نمایید ، بهترین انتخاب برای شما سبک کانتری می باشد. این سبک با زیبایی خود هر کسی را جادو می کند. برای ایجاد یک دکوراسیون متواضع و در ارتباط با طبیعت باید نخست مبلمان و سرویس خواب خود را به سبک کانتری انتخاب نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب صحیح و درست لوازم و مبلمان مانع عدم ایجاد فضای سرد زندگی شهری و جلوه نامناسب طراحی های مصنوعی خواهد شد. بنابراین با استفاده از لوازم و مبلمان صحیح و مناسب به سبک کانتری که از طبیعت الهام گرفته شده در دکوراسیون اتاق خواب ، حس حضور در طبیعت را تجربه می کنید. استفاده از رنگ های خنثی در طراحی اتاق خواب به سبک کانتری باعث القای حس آرامش به شما خواهد شد و اتاق خواب را به مکانی برای درمان روح و روان شما تبدیل خواهد کرد. سبک کانتری با ظاهر متفاوت ، شکل جذاب و زیبایی بی نقص خود شناخته می شود. کاربرد این سبک در دکوراسیون باعث ایجاد فضایی خلوت ، آرام و چشم نواز می شود و اتاق خواب شما را تبدیل به مکانی ظریف ، زیبا و دکوراتیو خواهد نمود.

طراحی اتاق خواب به سبک کانتری

اگر طراحی اتاق خواب به شکل ساده و بی آلایش صورت گیرد ، حاصل آن یک دکوراسیون بی نظیر خواهد بود. و ترکیب این سادگی با لوازم و مبلمان به سبک کانتری باعث ایجاد یک اتاق خواب خاص در خانه خواهد شد. ترکیب سبک کانتری و سبک مدرن ، نه تنها در خانه هایی با معماری معاصر کاربرد دارد بلکه در خانه های قدیمی به سبک روستایی نیز باعث ایجاد فضایی زیبا و چشم نواز خواهد شد. فرقی نمی کند که سبک کانتری به تنهایی و یا در ترکیب با سایر سبک ها مورد استفاده قرار گیرد. سادگی و الهام گرفتن این سبک از طبیعت از ویژگی های مهم سبک کانتری محسوب می شود که نبایستی آن را فراموش نکنید. شما با توجه به این ویژگی ها می توانید به راحتی اتاق خواب خود را به سبک کانتری طراحی نمایید. در ادامه با شیوه های طراحی اتاق خواب به سبک کانتری آشنا خواهید شد.

طراحی اتاق خواب به سبک کانتری

شیوه های طراحی اتاق خواب به سبک کانتری

1- طراحی اتاق خواب ساده :

با توجه به این که شاخصه های اصلی سبک کانتری ، سادگی و بی آلایش بودن است بایستی طراحی بسیار تاثیر گذاری را در اتاق خواب انجام دهید. هم چنین توصیه می شود تا حد امکان از رنگ های روشن در دکوراسیون اتاق بهره ببرید و از لوازمی که کمی ظاهر روستایی و گرم دارند ، استفاده نمایید. برای ایجاد اتاق خوابی تاثیر گذار به سبک کانتری می توانید از فرش هایی با رنگ های خنثی ، روتختی تک رنگ و طراحی های مناسب استفاده کنید.

طراحی اتاق خواب به سبک کانتری

2- ترکیب رنگ چوب با رنگ های خنثی :

طراحی تاج تخت خواب موجود در سبک کانتری بایستی به گونه ایی باشد که تخت خواب را تبدیل به نقش اول اتاق خواب کند. و رنگ آن نیز بایستی هماهنگ با روتختی و سایر پارچه های موجود در اتاق خواب باشد. ترکیب رنگ چوب با رنگ های خنثی و استفاده از مبلمانی به سبک مدرن و کانتری نیز باعث ایجاد ظاهری کامل و بی نقص در اتاق خواب خواهد شد.

طراحی اتاق خواب به سبک کانتری

3- هماهنگی رنگ ها با یک دیگر در دکوراسیون اتاق خواب :

یک اتاق خواب بایستی از هر نظر زیبا باشد و سلیقه صاحبخانه را به تصویر بکشد. هماهنگی و ترکیب صحیح و درست رنگ ها با یک دیگر مانند انتخاب روتختی ، کاغذ دیواری و یا رنگ مناسب برای دیوار ها و لوازم و مبلمان به سبک کانتری باعث ایجاد فضایی تاثیر گذار خواهد شد. رعایت تمامی این موارد اتاق خواب شما را تبدیل به مکانی مدرن و بی نقص خواهد نمود.

طراحی اتاق خواب به سبک کانتری

4- ترکیب سبک مدرن و سبک کانتری با یک دیگر :

ترکیب سبک کانتری و سبک مدرن با هم به سادگی امکان پذیر است. هر اندازه که استفاده از اشیاء کاهش یابد به همان میزان سادگی اتاق خواب افزایش خواهد یافت. شما می توانید با استفاده از یک طراحی مدرن و کاربرد لوازمی به سبک کانتری سلیقه خود را در اتاق خواب به نمایش بگذارید. هم چنین مشاهده تصاویر اتاق خواب هایی به سبک کانتری مدرن نیز می تواند الهام بخش ایده ایی نو برای شما باشد.

سبک کانتری در دکوراسیون اتاق خواب

5- عدم نیاز به فضای بزرگ و وسیع :

طراحی اتاق خواب به سبک کانتری نیازی به فضای بزرگ و وسیع ندارد. حتی شما می توانید یک اتاق زیر شیروانی را نیز به سبک کانتری طراحی کنید. استفاده از لوازمی که برگرفته از سبک کانتری باشند نیز برای ایجاد این سبک در اتاق خوب کفایت می کنند.

سبک کانتری در دکوراسیون اتاق خواب


حتما ببینید : انواع کفپوش سرویس بهداشتی و ویژگی آن ها


6- استفاده از لوازم و مبلمان ساده و مینیمال :

معمولا لوازم و سرویس خواب مورد استفاده در اتاق خواب به سبک کانتری ، طرحی ساده و مینیمال دارند. استفاده از یک تخت خواب مینیمال در کنار اشیائی برگرفته از سبک کانتری مانند اشیاء چوبی ، نه تنها باعث ایجاد اتاق خواب به سبک کانتری می شوند بلکه فضای آرامش بخشی را نیز به وجود می آورند.

سبک کانتری در دکوراسیون اتاق خواب

7- ترکیب سادگی و طبیعت با یک دیگر :

ترکیب سادگی و طبیعت با یک دیگر یکی دیگر از شیوه های طراحی اتاق خواب به سبک کانتری می باشد. در یک اتاق خواب مدرن استفاده از تخت خواب الهام گرفته از طبیعت با طراحی ساده و صمیمی باعث ایجاد سبک کانتری در این مکان خواهد شد. استفاده از تخت خوابی متشکل از چوب های طبیعی دوره جدیدی را در اتاق شما آغاز خواهد کرد.

سبک کانتری در دکوراسیون اتاق خواب

8-  استفاده از مبلمان و اشیاء مدرن :

استفاده از مبلمان و اشیاء مدرن به اندازه کاربرد لوازم قدیمی و طبیعی در ایجاد سبک کانتری در اتاق خواب تاثیر گذار هستند. یکی از ویژگی های سبک کانتری استفاده از بافت و هماهنگی رنگ ها در کنار سادگی و طبیعی بودن می باشد. به همین علت با ترکیب اشیاء مدرن و وینتیج نیز می توان سبک کانتری را در اتاق خواب خود به نمایش گذاشت.

طراحی اتاق خواب کانتری

9- استفاده از پارچه های توری :

هر اندازه که اتاق خواب های سبک کانتری نمادی از سادگی و بی آلایشی باشند ، اما می توان با استفاده از پارچه های توری نیز ظرافتی زیبا به این سادگی افزود و حس و حال هوای بهاری را را به اتاق خواب بخشید. نصب پارچه های توری در اطراف تخت خواب باعث ایجاد ظاهری زیبا در اتاق خواب خواهند شد. ترکیب تور با مبلمان به سبک کانتری منجر به خلق فضایی جادویی خواهد شد. شما می توانید با سادگی سبک کانتری و آرامش ایجاد شده توسط تور ها ، نه تنها در اتاق خواب ، بلکه در تمام نقاط خانه فضا زیبایی را به نمایش بگذارید.

طراحی اتاق خواب کانتری

10- استفاده از رنگ های تیره : 

شما می توانید در دکوراسیون اتاق خواب به سبک کانتری از رنگ های تیره در کنار رنگ های روشن و خنثی استفاده نمایید و ظاهر زیبا و ظریفی را در این مکان ایجاد کنید. استفاده از رنگ های تیره باعث می شود تا ظرافت و زیبایی سبک کانتری جلوه بیشتری کند.

طراحی اتاق خواب کانتری

11- زیبایی و طراحی مبلمان :

زیبایی و طراحی مبلمان مورد استفاده در اتاق خواب یکی از عوامل تاثیر گذار در ایجاد ظاهری زیبا و ظریف در این مکان محسوب می شوند. با استفاده از پاف هایی که کامل کننده مبلمان و سرویس تخت خواب هستند می توانید فضای بی نظیری را در اتاق خواب کانتری خود ایجاد کنید.

طراحی اتاق خواب کانتری


این مطلب را هم ببینید :

دانلود صحنه آماده خارجی ساختمان های اداری و مسکونی