طراحی فضای اداری با تاکید بر تعاملات اجتماعی

دفتر کار شرکت فناوری کسب و کار Telamon واقع در Indiana، ایالات متحده آمریکا توسط گروه معماری Axis با تاکید بر ایجاد صداقت ، سادگی ، هماهنگی و همکاری طراحی و به اجرا رسیده است. تیم معماران با هدف انعکاس این ارزش ها و به افتخار میراث گذشته Telamon و ریشه های فرهنگی Indiana ، تلاش نموده اند تا در طراحی دفتر کار انعطاف پذیر Telamon بیشتر از عناصر طبیعی استفاده نمایند.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار: گروه معماری Axis
  • مکان پروژه: Carmel، Indiana ، ایالات متحده آمریکا
  • مساحت پروژه: 27,000 متر مربع
  • عکاس پروژه: Susan Fleck

طراحی دفتر کار انعطاف پذیر

در ورودی طبقه دوم تعبیه یک دیوار خزه ایی و آکواریوم ماهی منجر به خلق فضایی دعوت کننده شده است. طراحی یک قاشی دیواری با یک درخت آلو تایوانی به منظور تجلیل بیشتر از تاریخ و ریشه های فرهنگی این منطقه بوده است. در طبقه اول این ساختمان اداری یک نقاشی دیواری با ترکیب عناصر گرافیکی ارزش های اصلی Telamon را که تاکید بر صداقت سادگی هماهنگی و همکاری می باشد را در دیوار آبی به تصویر کشیده است.

طراحی دفتر کار انعطاف پذیر

پنجره های سرتاسری این دفتر کار باعث ایجاد چشم انداز خوبی شده است. این ساختمان اداری به طوری طراحی شده که در حوزه های مختلف فضا های اجتماعی و اتاقک هایی با حفظ حریم شخصی بیشتر طراحی شوند. پیش از بازسازی، پرسنل این شرکت در محیطی محصور قرار داشتند اما پس از بازسازی ارتباط بصری بیشتری بین کارمندان برقرار شده است که موجب آسان تر شدن ارتباط و همکاری آنان گردیده است. هم چنین هماهنگی و یکنواختی فضا موجب عدم نیاز به ملاقات کارمندان در یک اتاق کنفرانس برای مکالمه با یک دیگر شده است. به طور کلی یک فضای اجتماعی و کاری خلق شده که دارای مبلمان راحت و یک بار قهوه می باشد. این فضای اجتماعی کارمندان را به بلند شدن، حرکت و تعامل تشویق می کند و در عین حال برخی از غرفه ها برای کار متمرکز یا تماس تلفنی خصوصی در نظر گرفته شده اند.

طراحی دفتر کار انعطاف پذیر

دسترسی طبقه اول به دوم به وسیله یک راه پله میسر می شود. هم چنین برقراری ارتباط بین این دو طبقه، در هر حوزه باعث ایجاد یک اجتماع پویا شده است که منطقه اجتماعی طبقه دوم بین دو منطقه ایستگاه کاری واقع شده و به عنوان یک محل ملاقات با فضای اضافی مورد استفاده قرار می گیرد. پرسنل این شرکت از این فضا نه تنها برای برقراری ارتباط و همکاری استفاده می کند بلکه از آن به عنوان مکانی برای رهایی از استرس و کسب احساس آرامش نیز بهره می برند. پورتال های موجود در مناطق اجتماعی، منجر به ایجاد حس نظم طبیعی شده است و در عین حال فضای کار و محیط اجتماعی با استفاده از عناصر طبیعی مانند چوب ، آب، رنگ ها احاطه شده است.


حتما ببینید : طراحی آکادمی و مدرسه غربی پکن


سایر تصاویر طراحی دفتر کار انعطاف پذیر

طراحی دفتر کار انعطاف پذیر

طراحی دفتر کار انعطاف پذیر

طراحی دفتر کار انعطاف پذیر

منبع : officesnapshots

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری