معماری و طراحی داخلی دفتر کار نیسان واقع در گورگاون هند

طراحی داخلی دفتر کار نیسان واقع در گورگاون هند، توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی اولترا کانفیدنتیِل انجام شده است.

مشخصات کلی پروژه:

  • شرکت طراح: الترا کانفیدنتیِل
  • کارفرما: شرکت خودروسازی نیسان
  • متراژ: ۱۵۸۰ متر مربع
  • سال: ۲۰۱۶
  • مکان: گروگاون، هند

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

نیسان یکی از شرکت‌های بزرگ در صنعت خودروسازی است که تاسیس آن به سال ۱۹۳۳ در شهر یوکوهاما در ژاپن برمی گردد. بنابراین دفتر مرکزی آن نیز در همان شهر واقع است. این شرکت روز به روز پیشرفت نمود و محصولاتش در سطح دنیا گسترش یافت. به همین علت در بخش‌های مختلف جهان اقدام به تأسیس دفتر کرده است.


حتما ببینید : 13 موزه با معماری شاخص در جهان


نیسان در سال ۲۰۱۳ بعد از شرکت‌های تویوتا، جنرال موتورز، گروه فولکس واگن، گروه هیوندای موتور و فورد به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروساز جهان شناخته شده است. این شرکت به منظور گسترش فعالیت خود در سراسر جهان و نیازش به دفاتر کار با طراحی مدرن، در سال ۲۰۱۶ کار طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفاتر کار خود را به شرکت اولترا واگذار کرد. شرکت نیسان به دفاتر کاری نیاز داشت که نشان‌دهنده‌ی اهداف، ارزش‌ها و محیط کار این شرکت بزرگ باشد. نیسان به دنبال دفتری بود که بتواند کارآمد بودن و قدرت تجاری این شرکت را برای جذب مشارکت‌های بیشتر نشان دهد.

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

قسمت های مختلفی که در طراحی داخلی دفتر کار نیسان مشخص شده اند شامل محوطه‌ و فضای باز، اتاق‌ها و دفتر کار مجزا و شخصی‌، طراحی اتاقک‌هایی که فقط از دو طرف محصور و بسته هستند، سالن اجتماعات برای برگزاری جلسات کاری و یک مکان خاص برای استراحت کارکنان است.

فضای طراحی شده برای استراحت کارکنان برای نیسان از اهمیت خاصی برحوردار است زیرا نیسان این فضا‌ و محیط کاری را با هدف افزایش کارایی و بهره‌‌وری شرکت به معماران سفارش داده است. محلی که برای این مهم اختصاص داده شده است به گونه ای طراحی شده که کارکنان بتوانند برای دقایقی از کار و فعالیت شغلی خود فاصله بگیرند، یک فنجان چای بنوشند یا با سایر همکاران یک گفتگوی دوستانه داشته باشند؛ بنابراین محل استراحت کارکنان به‌عنوان کانون انرژی در این شرکت عمل می‌کند که باعث نشاط و سرزندگی کارکنان می‌شود.

معماری داخلی دفتر کار نیسان

می توان گفت در طراحی داخلی دفتر کار نیسان از سبک مینیمالیسم بهره گرفته شده و ترکیبی هماهنگ و هارمونیک از نور و رنگ به نمایش گذاشته شده است. طراحان به منظور ایجاد محیطی سرسبز و آرامش‌بخش در محل استراحت کارکنان، به‌طور متعادل و متناسب از مصالح ساده و مواد طبیعی به همراه دیوار سبز مصنوعی استفاده نموده اند.

به عنوان آخرین مورد اما بسیار مهم به بررسی قسمت سلف سرویس این دفتر کار می پردازیم. برای طراحی این قسمت از رنگ‌های گرم، شاد و روشن استفاده شده است. از ویژگی‌های بارز و برجسته‌ی سلف سرویس دفتر نیسان می‌توان به دیوارهای آجری، میز و صندلی و اثاثیه‌ی چوبی آن اشاره کرد.

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید:

آموزش طراحی داخلی اتاق خواب در 3dmax

آموزش طراحی داخلی آشپزخانه در 3ds Max