طراحی خلاقانه فروشگاه شکلات

طراحی کافه و فروشگاه شکلات واقع در لهستان توسط گروه معماری Bro.Kat به اجرا رسیده است. با توجه به این که قرار بوده محصولات در خود فروشگاه نیز سرو شود، کافه کوچکی در این مکان طراحی شده است. فرم و شکل شکلات به هنگام چکیدن، ایده اصلی طراحی این مکان بوده که این فرم چکیدن شکلات روی دیوار های کافه انجام شده است و چراغ های آویز سفید در فضا نماد و سمبل قطرات شیر می باشد. و در همان نگاه اول ماهیت کافه و فروشگاه را به کاربر و مشتری انتقال می دهد.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار: استودیوی طراحی Bro.Kat
  • مکان پروژه: لهستان
  • عکاس: Radoslaw Kazmierczak
  • مساحت پروژه: 30 متر مربع
  • سال ساخت: 2017

طراحی کافه و فروشگاه شکلات

این کافه در مکانی که بازار واقع شده ساخته شده است. و تنها 30 متر مربع مساحت دارد. معمار این پروژه با توجه به کمبود و محدودیت در فضا و هم چنین محدودیت در طراحی، کاربری های بسیاری مانند آشپزخانه، اتاق وسایل مورد نیاز، پذیرش و روشویی را در یک باکس با رنگ و طرحی از شکلات قرار داده است.

طراحی کافه و فروشگاه شکلات

این کافه دارای یک نیم طبقه کوچک می باشد، که با نرده های شیشه ایی احاطه شده است. دسترسی به نیم طبقه کافه از طریق پله های سفید رنگ بدون نرده میسر می شود. هم چنین روی دیوار آجری نرده پله به شکل نورپردازی انجام شده است. در طبقه بالا فضایی برای کافه و نشستن مشتری تعبیه شده است. آشپزخانه توسط یک نوار قهوه ایی رنگ طراحی شده که طراحان آن را «مربع شکلات» نامیده اند. سیاه، قهوه ای و سفید تنها رنگ هایی هستند که برای مبلمان و تزئین استفاده شده اند، که منعکس کننده سه نوع شکلات اصلی می باشد.


حتما ببینید : طراحی آموزشگاه زبان انگلیسی


سایر تصاویر طراحی کافه و فروشگاه شکلات در لهستان

طراحی کافه و فروشگاه شکلات

طراحی کافه و فروشگاه شکلات

پلان کافه و فروشگاه شکلات

پلان کافه و فروشگاه شکلات

منبع : dezeen

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری