معرفی پنج سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه

یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ایی، آشپزخانه می باشد و شما روزانه مدت زمان بسیاری را در آن صرف ی کنید. از سویی دکوراسیون آشپزخانه بیشتر از سایر قسمت ها در معرض دید شما است و به همین علت طراحی دکوراسیون آشپزخانه جزء اساسی ترین بخش های طراحی داخلی یک منزل محسوب می شود. شما در  طراحی دکوراسیون منزل به ویژه دکوراسیون آشپزخانه توجه به چه چیز هایی می کنید؟ آیا به سبک خاصی توجه می کنید؟ آیا در هزینه یا چیز های دیگر صرفه جویی می کنید؟ معمولا پاسخ بیشتر افراد به این سوالات به روز بودن و مدل جدید بودن است. آیا شما سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه را می شناسید؟ در این مطلب  به معرفی 5 سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه پرداخته شده و در ادامه نیز سه سبک دکوراسیون آشپزخانه که در حال حاضر از مد افتاده‌ اند را معرفی می نماییم.

فضای آشپزخانه باید دلپذیر، جذاب و آرامش بخش باشد. رعایت نکردن این موارد در دکوراسیون آشپزخانه موجب از بین رفتن تمام تلاش‌ های شما شده و هزینه‌ های شما را هدر می دهد. پس قبل از هر چیزی سعی نمایید این فاکتور ها را در طراحی فضا رعایت نماید تا برای خانواده فضایی دلچسب و آرام خلق نمایید. و پس از آن فاکتور های دیگری مانند سبک‌ جدید دکوراسیون آشپزخانه و … را در نظر بگیرید. البته واضح است که هیچ کسی علاقمند به دکوراسیون آشپزخانه از مد افتاده نیست. و همه ترجیح می دهند آشپزخانه ایی با دکوراسیون مدرن و به روز داشته باشند. پس کسانی که قصد طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود را دارند لازم است با سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه آشنا شوند و سبک‌ های قدیمی و از مد افتاده را تغییر دهند و یا کنار بگذارند.

 

پنج سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه که این روز ها پرطرفدار هستند :

در آغاز هر سال میلادی، کمپانی های بزرگ طراحی و معماران داخلی مشهور و صاحب سبک اقدام به معرفی سبک‌ ها و مدل‌ های جدید طراحی می نمایند. این سبک‌ ها و مدل‌ ها شامل رنگ سال، مدل روشنایی و سبک دکوراسیون آشپزخانه و سایر بخش های منزل است. در سال 2019 میلادی نیز بر طبق روال هر ساله این مدل‌ ها معرفی شده‌ اند. کاربردی شدن و متنوع شدن سبک‌ های جدید، نکته ایی است که بیستر از همه جلب توجه می کند. پس اگر قصد دارید خانه ایی جدید برای خود طراحی نمایید یا تصمیم به تغییر دکوراسیون آشپزخانه منزل خود را دارید در این مطلب با 5 سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه آشنا خواهید شد و خواهید توانست یک طراحی مدرن، به روز و زیبا انجام دهید.

1- دیوار های سرامیکی تا سقف در دکوراسیون آشپزخانه :

مدتی است که دیوار های آجری و سرامیکی در آشپزخانه ترند شده اند. اما بر اساس پیش بینی های طراحان شرکت Houzz در سال 2019 این سبک بیش از قبول محبوب و پر طرفدار خواهد شد. سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه دیوار های سرامیکی هستند که تا سقف امتداد می یابند. و تنها شامل قسمت بین کابینت‌ ها و بالای کانتر نمی شوند. پس اگر در آشپزخانه دیواری دارید که تا سقف خالی است (مثل تصویر زیر) می توانید برای جلوه بیشتر، آن را با سرامیک‌ های کوچک رنگی و حتی آجر های تزئینی پوشش دهید و آشپزخانه‌ ایی جذاب و مد روز داشته باشید.

سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه

۲- تقسیم کننده‌ های فضا از جنس فلز و شیشه برای دکوراسیون آشپزخانه :

چند سالی است که دیوار ها و تقسیم کننده‌ های فضا از جنس فلز و شیشه در دنیای طراحی داخلی مد روز و ترند هستند، و مورد تایید کمپانی Houzz برای استفاده در حمام و دستشویی هستند. این شرکت در سال 2019 استفاده از این دیوار ها را در قسمت‌ های داخلی منزل از جمله آشپزخانه نیز اعلام نموده است. شما می توانید فضای آشپزخانه را با استفاده از یک تقسیم کننده شیشه‌ ایی از نشیمن تفکیک و جدا نمایید تا بوی غذا و صدا باعث ایجاد مزاحمت نشود. هم چنین این سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه (تقسیم کننده ها) موجب ایجاد جلوه ایی زیبا می شوند که به دکوراسیون منزل شما حالتی مدرن و جذاب خواهد بخشید. و در عین وجود ارتباط، فضا ها مستقل از یک دیگر خواهند بود.

سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه

۳- رنگ‌ های تیره و متفاوت برای دکوراسیون آشپزخانه :

تمامی طراحان داخلی و کارشناسان تایید کرده اند که در سال 2019 استفاده از رنگ‌ های تیره و متفاوت در دکوراسیون آشپزخانه محبوب و پر طرفدار خواهند شد. در حال حاضر کاربران از رنگ‌ های خاکستری روشن، سفید و کرم خسته شده اند و در پی یافتن رنگ‌ هایی هستند که به آشپزخانه آن ها ظاهر متفاوتی ببخشد. در سال 2019 برای دکوراسیون آشپزخانه رنگ‌ های تیره مانند مشکی و سرمه‌ ایی بسیار شیک و ترند خواهند بود. به ویژه استفاده از رنگ سرمه ابی برای زمینه در کنار لوازم تزئینی طلایی رنگ موجب خلق ترکیبی زیبا و ایده آل خواهد شد. البته توصیه می شود در استفاده از رنگ‌ های تیره زیاده روی نکنید زیرا موج تیره و تاریک شدن فضای آشپزخانه خواهند شد.

سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه


حتما ببینید : 30 نمونه طراحی داخلی آرایشگاه مردانه


۴- استفاده از نیمکت به جای صندلی در دکوراسیون آشپزخانه :

هر آشپزخانه ایی نیاز به تعدادی میز و صندلی دارد تا امکان دور هم جمع شدن و غذا خوردن افراد خانواده و مهمانان فراهم شود. اما جمع و جور کردن تعداد زیادی صندلی دور میز و مرتب نگه داشتن آن‌ ها دردسر های زیادی به همراه دارد. بر اساس نظرات کارشناسان، این سبک از دکوراسیون برای آشپزخانه دمده و قدیمی شده است. بنابراین شما برای مدرن و به روز کردن فضای آشپزخانه و اتاق ناهار خوری خود می توانید میز و نیمکت را جایگزین میز و صندلی کنید. این کار دارای مزایای بسیاری به شرح زیر می باشد:

  1. هزینه کمتر
  2. حداقل رساندن هدر رفت فضا
  3. ایجاد صمیمیت بیشتر و امکان نشستن تعداد افراد بیشتر دور میز

سبک جدید دکوراسیون آشپزخانه

5- کابینت‌ های صورتی برای دکوراسیون آشپزخانه :

رنگ کابینت‌ ها در دکوراسیون آشپزخانه بسیار تاثیر گذار هستند. و باید انتخاب رنگ کابینت ها با دقت و متناسب با مد روز صورت گیرد. اگر برای کابینت های آشپزخانه به دنبال رنگی جدید و متفاوت هستید و علاقه ایی به استفاده از رنگ های تیره ندارید، توصیه می شود از رنگ صورتی استفاده نمایید. در سال 2019 کارشناسان معماری داخلی نوع خاصی از رنگ صورتی را معرفی نموده اند که معروف به رنگ رز گلد است. این رنگ دارای حالتی مدرن و خنثی است. در نتیجه هم مورد پسند علاقمندان به رنگ‌ های شاد و زیبا است و هم دوستداران رنگ‌ های مدرن و کلاسیک را راضی خواهد نمود. این رنگ دارای حس آرامش بخش است و ترکیب عالی با رنگ‌ های شاد و روشن خواهد داشت و آشپزخانه شما را از تاریکی و دلگیری خارج می‌ نماید.

ترند دکوراسیون آشپزخانه 2019

سه سبک دکوراسیون آشپزخانه که از مد افتاده‌ اند :

در دنیای طراحی ، هر ورودی با خروجی همراه است. به این معنا که زمانی که چیزی ترند و مد روز می شود، چیز دگیری دمده و از مد می افتد تا این چرخه و جایگزینی تکمیل گردد. بنابراین هر سال سبک‌ ها و مدل‌ هایی که از معرفی آن ها مدت زمان بسیاری گذشته و خیلی محبوب و پر طرفدار نبوده و یا به خوبی کاربردی بودن آن ثابت نشده است، دمده و قدیمی می شود و به کلی فراموش خواهند شد. طراحان و علاقمندان به طراحی باید حتما علاوه بر دانستن سبک های دمده و قدیمی، سبک‌ های جدید و مد روز را نیز بشناسند. زیرا در غیر این صورت نمی توانند یک طراحی زیبا و مد روز ارائه دهند. بنابراین برای اطمینان از قدیمی نبودن دکوراسیون آشپزخانه، در ادامه 3 سبک قدیمی و از مد افتاده در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ارائه شده است.

1- آشپزخانه‌ های کاملا سفید :

با توجه به نکات ذکر شده در سال 2019  رنگ‌ های تیره در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ترند و مد شده اند و این به معنی دمده و قدیمی شدن رنگ‌ های بسیار روشن مانند سفید در دکوراسیون است. البته نمی توان به طور کامل رنگ سفید را حذف نمود اما آشپزخانه های کاملا سفید قدیمی و از مد افتاده اند. اگر آشپزخانه شما سرتاپا سفید است اصلا جای نگرانی نیست زیرا می توانید با افزودن رنگ‌ های تیره و ترند در دیوار ها، میز، صندلی ها، کابینت‌ ها و حتی اکسسوری‌ ها و تغییر دادن یکی دو قسمت از فضا، به آشپزخانه خود جلوه ایی مدرن و شیک ببخشید.

ترند دکوراسیون آشپزخانه 2019

2- یک دیوار با رنگ متفاوت :

در سال های گذشته طراحی دکوراسیون آشپزخانه با دیواری به رنگ متفاوت و استفاده از کاغذ دیواری، سرامیک و … در آشپزخانه سبکی شیک، مدرن و به روز محسوب می شود. اما در حال حاضر این سبک قدیمی از مد افتاده است. اگر قصد دارید دکوراسیون آشپزخانه شما با ترند های سال 2019 هماهنگ باشد بهتر است این سبک را فراموش کنید و تمامی دیوار های آشپزخانه را با یک رنگ بپوشانید. یا  از رنگ های تند و متفاوت به هیچ وجه استفاده نمایید.

دکوراسیون آشپزخانه قدیمی

3- قفسه‌ های باز و بدون در :

در سال های گذشته استفاده از قفسه‌ ها و کابینت‌ های بدون در یکی از سبک های محبوب در طراحی دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شد. اما در سال 2019 این سبک قدیمی و از مد افتاده است. طراحان داخلی بر این باورند که عمر این سبک تمام شده زیرا، دیگر از نظر زیبایی شناسی، جذابیتی ندارند و به علاوه از نظر کاربردی نیز ارزشمند نیستند. با توجه به اهمیت ویژه طرح‌ های کاربردی در طراحی حال حاضر، قفسه‌ های بدون در دیگر جایی در طراحی ندارند و باید برای برای دکوراسیون آشپزخانه خود به دنبال سبکی به‌ روز تر، مدرن‌ تر و کاربردی‌ تر باشید.

دکوراسیون آشپزخانه قدیمی

منبع : Real Simple

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پلان دانشکده معماری و هنر

مستند تونل هوشمند – طراحی و ساخت تونل 97 کیلومتری