ایده های زیبا برای ساخت اتاق خواب عالی تابستانی

ساخت اتاق خواب عالی تابستانی : بسیاری از ما در هر فصل از سال، نوع لباس­هایمان را تغییر می­دهیم تا با تغییرات آب و هوایی سازگاری داشته باشند، اما چرا با اتاق خوابمان این کار را نمی­کنیم؟ تابستان امسال، وقتی که ژاکت­ها و لباس­های پشمی سنگین­تان را کنار می­گذارید، یه گام به جلو برداشته و ملافه ­های پشمی و لحاف­تان را نیز کنار آنها بگذارید. اتاق خواب تنها پناهگاه شما نیست، بلکه مکانی است که احتمالاً زمان زیادی را در آن سپری می­کنید. به همین دلایل زیبایی­شناسی و کاربردی است که باید برای تابستان، ساختار آن را عوض کنید. افق پُر است از رنگ­های گرم و تابستانی، پس ما در اینجا 5 شیوه برای ساخت یک اتاق خواب عالی تابستانی معرفی می­کنیم.

1- از ملافه ­های کتانی استفاده کنید. کتان از الیاف گیاه کتان تولید می­شود و عمده شهرت آن به خاطر خُنکی فوق­العاده ­ای است که در هوای گرم نمی­توان آن را با هیچ چیز عوض کرد. بافت سست این الیاف طبیعی موجب شده که قابلیت تنفس بالایی داشته باشد و بتواند رطوبت را جذب کند، این باعث می­شود هوا در ملافه­ ها به آسانی جریان یافته و نگذارد زمانی که خواب هستید، ملافه به بدنتان بچسبد (یعنی کمتر عرق می­کنید!)، و تمامی این ها به معنای داشتن شب­ های تابستانی خنک­تر است.

امروزه می­توان پارچه ­های کتانی از پیش­ شسته­ شده را تهیه نمود که بطور طبیعی ظاهری چروک داشته و آسایش را در تابستان تضمین می­کنند. دیگر کسی نمی­خواهد در چله­ ی تابستان، عرق بریزد. دوام و ماندگاری پارچه ­های کتانی یکی دیگر از مزایای آنهاست. کتان خالص باکیفیت یا ترکیب کتان-نخ که برای مدت­های مدید محبوبیت داشته است، با چند بار استفاده، نرم­تر شده و اطمینان می­دهد که تخت خواب تابستانی شما سال به سال، بهتر خواهد شد.

ساخت اتاق خواب عالی تابستانی

ساخت اتاق خواب عالی تابستانی

2- لحاف­تان را سبک­تر کنید. ممکن است لحاف پف­کرده­ ی پر قو زمانیکه از شدت سرما می­توانید نفس­های تان را در هوا ببینید، بسیار لذت­بخش باشد، اما در تابستان از لحاف سبک­تری استفاده کنید. اگر دوست دارید تمام سال روی یک لحاف بخوابید، یک لحاف سبک­تر تهیه کنید زیرا زمانیکه هوا گرم شود، این به یک نیاز واقعی بدل خواهد شد. پتوهای تابستانی در مقایسه با سایر پتوها، وزن کمتری دارند، این موجب می­شود حبس گرما در پتو به حداقل رسیده و آسایش زیادی را فراهم می­آورد. این پتوها مطمئناً نازک­تر و سبک­تر هستند، اما همان مزایای شگفت­آور خوابیدن زیر پتوهای پر قو را دارند.

اگر خیال لحاف معمولی هنوز هم برای شما شیرینی خاص خود را دارد، زیرانداز سبک، یک جایگزین مناسب است که آسایش زیادی را به همراه خواهد آورد. سعی کنید پتو و لحافی که تهیه می­کنید، صد در صد کتانی باشد (این زیراندازها بر تشک­های پر برتری دارند، زیرا بو و خارِ پر ندارند تا در بدن فرو برود).


حتما ببینید: دکوراسیون اتاق خواب


طراحی اتاق خواب

ساخت اتاق خواب عالی تابستانی

3- به گذشته ­های دور فکر کنید. به روزهایی برگردید که هنوز زیراندازهای پر قو و لباس­های راحتی چندان رایج نبودند، مردم با تشک­های صاف و پتوهای نخی می­خوابیدند. اما اکنون ترکیبی فریبنده­ برای شب­های گرم و غیرقابل تحمل تابستان و راهی ساده برای خُنک ماندن وجود دارد. کشباف­های سنگین و خزه ای زمستانی را فراموش کنید – پارچه­ های 100 درصد نخی که بافت نازک­تری دارند تهیه کنید تا تابستان ایده­ آل و راحت داشته باشید. پتوهای نخی به همان اندازه که مفیدند، زیبا نیز هستند، امروزه اینها در انواع بافت­های چهارخانه و نقش­برجسته و نیز بافت قدیمی در بازار وجود دارند. این بدان معناست که شما می­توانید آنها را تمام سال به عنوان طرح­های تزئینی پایین تخت داشته باشید.

طراحی اتاق خواب تابستانی

ساخت اتاق خواب عالی تابستانی

4- با تزئینات فصلی تنوع ایجاد کنید. برای به ­روز کردن دکور اتاق خواب راهی آسانتر از این وجود ندارد: از بالش­ها و پتوهای تزئینی مناسب تابستان استفاده کنید. برای مثال می­توان با حداقل هزینه، با استفاده از بالش­های گلدار روشن، در اتاق خواب تغییر فصلی ایجاد کرد.

از رنگ­های تیره و بافت­های سنگین استفاده نکنید، با رنگ­های روشن یا تابلوهای نقاشی، زیبایی را به اتاق خواب بیاورید. از بالش­های با طرح­ گل­های تابستانی استفاده کنید. یک تابلوی پوشیده در پارچه­ی نخی یا کتان، کلبه­ ی تابستانی شما را تکمیل خواهد کرد.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

ساخت اتاق خواب عالی تابستانی

5- بگذارید نور به داخل بتابد. وقتی که به اتاق خوابتان، نمای تابستانی دادید، می­توانید با استفاده از پرده­های حریر نازک یک تابستان عالی داشته باشید، این پرده ­ها موجب می­شوند جوی آرام و روشن داشته باشید و نور خورشید به داخل بتابد. اتاق خواب را با گل و گیاه زینت بدهید تا روح تابستان به درون خانه بیاید.


حتما ببینید: پروژه های برتر معماری


دکوراسیون اتاق خواب

 

منبع : houzz

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: طراحی معبد بودایی در کنار رودخانه