طراحی خاص معبد بودایی در چین

طراحی معبد بودایی : این معبد برای شفاعت بودا، تفکر و تامل، می باشد که در کنار جنگل و رودخانه واقع شده است. این ساختمان در امتداد رودخانه، پشت به تپه با گلخانه ای از گیاهان سبز ساخته شده که در ارتباط مستقیم با طبیعت است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معماران : گروه معماری ARCHSTUDIO
  • مکان پروژه : چین
  • مساحت پروژه : 169.0 مترمربع
  • سال ساخت : 2017

طراحی معبد بودایی

طراحی معبد بودایی  در کنار رودخانه

این معبد برای شفاعت بودا، تفکر و تامل، میباشد که در کنار جنگل و رودخانه واقع شده است. این ساختمان در امتداد رودخانه، پشت به تپه با گلخانه ای از گیاهان سبز ساخته شده که در ارتباط مستقیم با طبیعت است به طوری که حجم کلی بنا در زمین پنهان شده همچنین بخشی از طبیعت اطراف به فضا های داخلی آورده شده است.


حتما ببینید: پروژه های برتر معماری


طراحی معبد

هدف از این طراحی درک درختان، آب، بودا و همزیستی انسان با طبیعت بوده است ،کانسبت حجمی این ساختمان یک شاخه از درخت جنگلی است که شامل پنج بخش جدا از هم میباشد، دو بخش به سمت شمال و جنوب و بخش دیگر در امتداد رودخانه است در حقیقت این پنج “شاخه” نشان دهنده پنج فضاهای عملکرد مختلف شامل: ورودی، اتاق مراقبه بودایی، اتاق چای، اتاق نشیمن و حمام هستند. هم چنین حجم ساختمان نزدیک به درختان، رودخانه و مناظر طبیعی ساخته شده تا مردم بتوانند قدم بزنند در این مسیر ها و از طبیعت لذت ببرند.

طراحی زیارتگاه

اتاق چای رو به استخری که با گل های نیلوفر آبی پر شده باز میشود، و درختان در هر دو طرف اتاق چای واقع شده اند، سالن ها نیز از طریق حیاطی با درختان بامبو از هم جدا شده اند، پوشش نما یکپارچه از بتن است که در بافت خطی عمودی با چوب ترکیب شده و یک احساس نرم و گرم به بتن سرد می دهد.

طراحی معماری زیارتگاه

همچنین مبلمان سفارشی با چوب، که چوب و بتن ساخته شده اند،کف بنا باسیمان و سنگریزه سفید موجود در محوطه پوشیده شده که تفاوت در حس لامسه بین کف محیط داخلی و خارجی ایجاد کند، در تمام درب ها و پنجره از مواد طبیعی استفاده شده که مطابق با طبیعت و بخشی از آن باشد، هدف از طراحی این فضا انسان، از طبیعت، پیدا کردن جذابیت های طبیعت و همزیستی با طبیعت بوده است.

نمونه طراحی زیارتگاه

تصاویر و پلان های معماری پروژه طراحی معبد بودایی 

طراحی معبد بودایی 

طراحی معبد بودایی 

طراحی معبد بودایی 

طراحی معبد بودایی 

طراحی معبد بودایی 

پلان زیارتگاه

پلان زیارتگاه

پلان زیارتگاه

پلان زیارتگاه

پلان زیارتگاه

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: طراحی زیبای خانه مسکونی