استفاده از رنگ در طراحی رستوران

رنگ بندی در رستوران : به طور قطع برای داشتن یک رستوران خوب علاوه بر نکات فنی باید به رنگ بندی در طراحی داخلی نیز توجه زیادی نمود، به دلیل اینکه رنگ ها بر ایجاد احساس دعوت کنندگی، اشتها، میزان سرعت خوردن و حتی میزان فروش تاثیر بسزایی دارد. به علاوه باید این رنگ بندی در انتخاب رنگ و طراحی منوی غذای رستوران نیز باید به کار برده شود.

طراحی رستوران

قرمز: یکی از بهترین رنگ ها در طراحی داخلی که می تواند در کنار بکارگیری چوب، بسیار زیبا و دلنشین شود، رنگ قرمز می باشد. به کار بردن این رنگ برای فضای داخلی رستوران باعث افزایش هیجان می شود و همین عامل با عث می شود مشتریان به سرعت غذای خود را میل نمایند و رستوران را ترک کنند و در نتیجه به سرعت جا برای دیگر مشتریان فراهم می شود.

استفاده از رنگ در رستوران

زرد: نکته مهم در به کار گیری رنگ زرد این است که استفاده زیاد و نامناسب آن، حس ناراحتی را به مشتریان القا می نماید. اما یک رنگ محرک محسوب می شود و ترکیب آن با رنگ قرمز باعث افزایش سرعت در غذا خوردن می شود.

رنگ بندی در رستوران

سبز: برای القای حس پاکی و تمیزی و نیز سلامت غذا در مشتریان می توان از رنگ سبر استفاده نمود. در واقع می توان گفت رنگ سبز رنگ سلامت است و استفاده از آن در کنار رنگ قهوه ای یا چوب قهوه ای برای فست فود ها مناسب می‌باشد.

رنگ در معماری داخلی

نارنجی: اگر به خصوصیات رنگ قرمز حس گرما و صمیمیت را اضافه نمایید، در واقع به رنگ نارنجی نیاز دارید.
اگر رستوران شما دارای فضای بزرگی باشد و بخواهید به صورت شاخص در ذهن مشتریان ثبت شود، می توانید به میزان کم از رنگ‌های صورتی و بنفش نیز استفاده نمایید.


حتما ببینید : دکوراسیون رستوران 


رنگ در طراحی کافی شاپ

رنگ در رستوران

استفاده از رنگ در رستوران

رنگ در طراحی رستوران

رنگ در کافی شاپ

رنگ در طراحی داخلی

رنگ در طراحی داخلی رستوران

رنگ بندی در رستوران

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: دانلود مدل سه بعدی صندلی راحتی