دکوراسیون با تم آبی پاستلی

رنگ های پاستلی در میان ترند های دکوراسیون داخلی ، بسیار محبوب و پر کاربرد هستند. در واقع رنگ های پاستلی ، رنگ های درخشانی هستند که با رنگ سفید ترکیب شده اند و در مقایسه با رنگ های درخشان از انرژی کم تری برخوردار هستند و در صورت کاربرد در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد فضایی رمانتیک خواهند شد. هر فردی علاقمند به رنگ های درخشان نیست و بعضی از افراد بر این باور هستند که باید برای استفاده از رنگ های درخشان جسور بود. و یا این که تصور می کنند رنگ های درخشان نمادی از خود نمایی هستند. بهترین انتخاب برای این افراد رنگ های پاستلی می باشد. زیرا با تحقیقات صورت گرفته تاثیر گذاری انرژی رنگ ها بر روی انسان ثابت شده است. انرژی رنگ های پاستلی به شکلی است که از ایجاد حس خستگی در فرد جلوگیری می کنند. در میان رنگ های پاستلی ، رنگ آبی روشن بسیار محبوب می باشد و به نوعی در رأس رنگ های پاستلی قرار دارد. استفاده از رنگ های پاستلی به ویژه رنگ های آبی روشن در دکوراسیون نشیمن باعث ایجاد فضایی آرامش بخش می شود. در این مطلب با شیوه کاربرد رنگ آبی پاستلی در دکوراسیون داخلی آشنا خواهید شد.

کاربرد رنگ آبی پاستلی در دکوراسیون

شیوه کاربرد رنگ آبی پاستلی در دکوراسیون داخلی

1- ایجاد دکوراسیونی با تم دریا :

استفاده از رنگ های پاستلی در هر مکانی باعث القای حس آرامش و راحتی به انسان می شوند. رنگ آبی پاستلی نیز از جمله رنگ هایی است که مشاهده آن باعث ایجاد حس آرامش در انسان می شود. همان گونه که با مشاهده آبی آسمان و یا آبی دریا احساس خستگی نمی کنید. در فصل تابستان دکوراسیون های الهام گرفته از حس دریا و طبیعت در الویت قرار می گیرند. اگر خواستار ایجاد دکوراسیونی تابستانی با تم دریا را دارید بهترین انتخاب استفاده از رنگ آبی روشن در دکوراسیون داخلی می باشد. تنالیته های آبی روشن مخصوصا در مبلمان و کوسن ها باعث ایجاد ظاهری زیبا در مکان خواهند شد. شما می توانید از رنگ آبی پاستلی نه تنها در مبلمان ، بلکه در دیوار ها ، پرده ها ، فرش ها و اتاق غذا خوری نیز استفاده کنید.

کاربرد رنگ آبی پاستلی در دکوراسیون

2- استفاده از رنگ های مکمل و هماهنگ با رنگ آبی پاستلی :

اگر خواستار استفاده از رنگ آبی پاستلی در دکوراسیون داخلی هستید می توانید از رنگ های مکمل و هماهنگ با رنگ آبی پاستلی بهره مند شوید. در صورتی که علاقمند به ایجاد دکوراسیون با تم دریا هستید می توانید از ترکیب رنگ های آبی و سفید استفاده کنید. کاربرد اکسسوری های حصیری ، صندلی های به رنگ چوب و لوازم چوبی سفید رنگ به دکوراسیون تحرک و پویایی می بخشند.

دکوراسیون با تم آبی پاستلی


حتما ببینید : 8 نکته کاربردی طراحی دکوراسیون نشیمن آرام و دعوت کننده


3- ترکیب رنگ های درخشان با آبی پاستلی :

در صورتی که علاقمند به ایجاد سبکی همیشگی در دکوراسیون داخلی هستید بهتر است از رنگ های درخشان در کنار رنگ آبی پاستلی استفاده کنید. از جمله رنگ هایی که ترکیبی زیبایی با رنگ آبی پاستلی ایجاد می کنند می توان به رنگ های صورتی ، نارنجی ، زرد و بنفش اشاره نمود. ترکیب این رنگ ها با آبی پاستلی به فضا تحرک می بخشند.

دکوراسیون با تم آبی پاستلی

4- ترکیب رنگ های های طلایی و مسی با آبی پاستلی :

اگر می خواهید یک دکوراسیون مدرن را طراحی کنید بهترین انتخاب برای شما ترکیب رنگ های های طلایی و مسی با آبی پاستلی می باشد. این ترکیب رنگی باعث ایجاد ظاهری مدرن و بسیار شهری در فضای شما می شود. استفاده از رنگ آبی پاستلی در دکوراسیون باعث ایجاد فضایی آرامش بخش در محیط زندگی شما می شود.

دکوراسیون با تم آبی پاستلی


این مطلب را هم ببینید :

مستند فارسی ارتباطات مهندسی – طراحی و ساخت موزه گوگن‌هایم