مکان و نحوه استفاده از رنگ ها در طراحی داخلی

معمولا در هنگام طراحی دکوراسیون منزل بایستی مبلمان و اکسسوری های آماده این کار را تهیه نماییم. به همین علت ترند های مطرح شده در هر دوره ایی را می توان در بیشتر خانه ها و طراحی ها مشاهده نمود. اما در صورتی که قصد رهایی از این ترند ها و انجام یک طراحی شخصی سازی شده را داشته باشید بایستی از شیوه هایی بهره بگیرید. یکی از تاثیر گذار ترین شیوه ها برای شخصی سازی فضا ، استفاده از رنگ ها می باشد. با استفاده از رنگ های مختلف و رنگ آمیزی ها و بازسازی های کوچک می توانید خانه خود را کاملا شخصی سازی کنید. در این مطلب با نحوه شخصی سازی فضا با رنگ ها در دکوراسیون داخلی آشتا خواهید شد و خواهید دریافت که در چه مکانی و چگونه از رنگ ها استفاده نمایید.

شخصی سازی فضا با رنگ ها در دکوراسیون

شخصی سازی فضا با رنگ ها

1- استفاده از طرح منظره بر روی دیوار ها :

در یک بازه زمانی برای شخصی سازی فضا با رنگ ها استفاده از طرح های منظره برای دکوراسیون دیوار ها بسیار محبوب و پر کاربرد بود اما مجددا به فراموشی سپرده شده است. اما با این حال می توان برای ایجاد فضایی خاص و صاحب سبک در طراحی داخلی خانه ، از طرح منظره بر روی دیوار ها استفاده نمود. مخصوصا شما می توانید با استفاده از کاغذ دیواری های متفاوت و منحصر به فرد در سبک های مدرن و مینیمال فضایی پویا را ایجاد کرده و به سبک هایی مانند سبک مدیترانه ایی نیز قدرت ببخشید. رنگ های زنده و فرح بخش طبیعت ظاهری دلباز و جذاب به فضای خانه شما خواهند بخشید.

شخصی سازی فضا با رنگ ها در دکوراسیون

2- تزئین دیوار ها با تصاویر شاد :

یکی دیگر از شیوه های ایده آل برای افزودن رنگ به طراحی داخلی ، تزئین دیوار ها می باشد. شما می توانید از ده ها روش متفاوت برای تزئین دیوار استفاده نمایید و طراحی منحصر به فردی را در منزل خود به وجود آورید. استفاده از طرح های رنگی و شاد یکی از راه های رنگ بخشیدن به دیوار ها می باشد. هم چنین با نصب کاغذ دیواری ها ، برچسب ها و یا استیکر های کوچک رنگی نیز می توانید به تمام مکان ها پویایی و جذابیت ببخشید.

نحوه استفاده از رنگ ها در طراحی داخلی

3- کوسن های رنگی :

یکی از ساده ترین و اقتصادی ترین شیوه ها برای ایجاد یک فضای گرم و صمیمی استفاده از تعداد زیادی کوسن در یک رنگ ، اما با طرح های متفاوت است. استفاده از کوسن هایی با طرح های مدرن در کنار هم باعث ایجاد فضایی گرم ، دلنشین و راحت خواهد شد. و شما می توانید به راحتی با استفاده از آن ها طراحی خاصی را در منزل خود ایجاد نمایید.

نحوه استفاده از رنگ ها در طراحی داخلی


حتما ببینید : 8 رنگ چشمگیر در دکوراسیون داخلی


4- فرش های خاص :

فرش یکی از عناصر دکوراتیو می باشد که انتخاب آن بایستی بر اساس ترکیب رنگی ، سبک و ویژگی های مبلمان موجود در فضا صورت گیرد. در واقع فرش یک اکسسوری قدرتمند می باشد که به تنهایی می تواند باعث ایجاد تغییرات چشمگیر در هر مکانی شود. به همین علت در صورت استفاده از سبکی ساده مانند سبک مدرن و یا مینیمال در طراحی داخلی می توانید با استفاده از یک فرش با طرح و رنگ خاص ، جلوه تازه ایی به دکوراسیون منزل خود ببخشید و سلیقه شخصی خود را به نمایش بگذارید.

رنگ در طراحی داخلی

5- جان بخشیدن به طراحی با اکسسوری ها :

اکسسوری ها تقریبا به اندازه مبلمان اصلی حائز اهمیت هستند. اگر اکسسوری ها از نظر رنگ با مبلمان و اشیاء اصلی هماهنگی داشته باشند ، تغییرات قابل توجهی را در مکان ایجاد خواهند کرد. هم چنین یکی از راه های شخصی سازی فضا ایجاد یک تاکید رنگی در دکوراسیون می باشد. استفاده از اکسسوری هایی با رنگ های متفاوت در طراحی های تک رنگ باعث ایجاد تعادل در فضا خواهد شد.

رنگ در طراحی داخلی

6- دکوراسیونی خاص با استفاده از آثار هنری :

یکی از بهترین شیوه ها برای افزایش ارزش و ایجاد فضایی منحصر به فرد در دکوراسیون داخلی استفاده از تابلو ها و مجسمه های هنری می باشد. مخصوصا اگر رنگ آثار هنری متناسب با رنگ های موجود در مکان انتخاب شوند دکوراسیون خاصی را به وجود خواهند آورد.

تاثیر رنگ در دکوراسیون

7- پرده ها :

یکی از مواردی که تاثیر بسزایی در تصویر اولیه ارائه شده از مکان دارد رنگ ، طرح و مدل پرده ها می باشد. در واقع پرده ها یکی از عناصر دکوراتیو محسوب می شوند که بیشترین توجه را به خود جلب می کنند. به همین علت انتخاب پرده بایستی با دقت و حساسیت بیشتری صورت گیرد. شما می توانید با انتخاب پرده ایی با طرح ها و رنگ های خاص و متفاوت ظاهر منحصر به فردی به منزل خود ببخشید.

تاثیر رنگ در دکوراسیون


این مطلب را هم ببینید :

آموزش رندرینگ و نورپردازی در تری دی مکس و وی ری