تم جنگل در طراحی داخلی

طبیعت یکی از منابع اصلی زندگی بشر محسوب می شود که الهام گرفتن از آن امکان پذیر است و می توان با الهام از آن فضایی گرم ، صمیمی و زیبا را در محیط زندگی خود به وجود آورد. جنگل از جمله ویژگی های شاخص طبیعت است که الگوی مناسبی برای ساخت خانه ایی زیبا و گرم می باشد. مخصوصا پالت رنگی جنگل های استوایی ، که شامل طیف های تیره رنگ سبز تا رنگ قهوه ایی تیره است یکی از الگو های مناسب برای الهام گرفتن از طبیعت باشد. در واقع ترکیب رنگی زیبای طیف های تیره رنگ سبز ، تمام طیف های رنگ قهوه ایی ، رنگ سیاه و کمی رنگ طوسی تداعی کننده جنگل می باشند. و کاربرد آن ها را در محیط زندگی باعث می شود حس حضور در طبیعت به فرد القا شود. جنگل علاوه بر رنگ های زیبای خود ، به واسطه داشتن مصالح و بافت های موجود در خود نیز ، زیبایی را به منازل می بخشد. در این مطلب با نحوه دکوراسیون با تم جنگل آشنا خواهید شد.

تم جنگل در طراحی داخلی

بیشتر افرادی که ساکن شهر ها هستند ، بیشتر دچار حس دلتنگی برای طبیعت می شوند. بیشتر افراد علاقمند به بازگشت به طبیعت بوده و خواستار زندگی در محیطی سبز و طبیعی هستند. زیرا ممکن است در محیط های شهری مشاهده چنین فضا هایی امکان پذیر نباشد. اما می توان با ایجاد یک دکوراسیون با تم جنگل حس حضور در طبیعت را تجربه کرد. از جمله عنصر ساده اما تاثیر گذار برای ایجاد دکوراسیون با تم جنگل استفاده از طرح درختان ، رنگ های برگرفته از طبیعت ، مبلمان چوبی ، تصاویر حیوانات و … می باشند. کاربرد این عناصر در محیط زندگی باعث کاهش حس دلتنگی به طبیعت در وجود هر انسانی خواهند شد.


حتما ببینید : تاثیرات رنگ مشکی و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی


دکوراسیون با تم جنگل

1- دکوراسیون دیوار ها :

شما می توانید با انتخاب یکی از تنالیته های رنگ سبز برای پس زمینه دیوار ، آن را به زیبایی تزئین کنید. برای این کار می توان با ترکیب یکی از تنالیته های تیره رنگ سبز که شامل کمی رنگ مشکی و یا طوسی است با یکی از طیف های روشن رنگ سبز ، کنتراست زیبایی را در منزل خود ایجاد کنید. برای پوشش دیوار با کاغذ دیواری ، بایستی کاغذ دیواری با نقوش مختلف و متنوع جنگل را جایگزین طرح ها ساده نمایید. توصیه می شود یک چرخش رنگی را بر روی سطح دیوار ایجاد کنید. در صورتی که  به سبک مدرن علاقه دارید ، می توانید با پوستر هایی از جنگل های استوایی سطح دیوار را بپوشانید. به این نکته توجه داشته باشی که طراحی الهام گرفته شده از جنگل در اتاق کودکان نیز باعث ایجاد فضایی جذاب و چشمگیر خواهد شد. بنابراین با استفاده از کاغذ دیواری ها و استیکر هایی با طرح های درخت و حیوانات دیوار را تزئین کنید.

تم جنگل در طراحی داخلی

2- عدم ترکیب پرده ها و پارچه های طرح دار با یک دیگر :

به یاد داشته باشید که استفاده از پارچه هایی به رنگ سبز و قهوه ایی موجب می شوند فضا تاریک تر و بسته تر به نظر برسد. به همین علت برای جلوگیری از این کار بهتر است از پارچه هایی با زمینه روشن تر استفاده کنید. هم چنین این طرح ها بر روی زمینه سفید رنگ بیشتر جلوه می کنند. با این جال بهتر است از انتخاب پارچه های طرح دار برای پرده اجتناب کنید. توصیه می شود از رنگ ‌های ساده بر روی این سطح استفاده کنید تا حس جنگل را در محیط خانه خود به وجود آورید هم چنین بهتر است از این طرح ها به جای پرده ها ، بر روی پارچه های دیگر استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید فضایی روشن تر و دلباز تر را در خانه خود ایجاد کنید ، بهتر است پرده ها را به رنگ ‌های بژ و قهوه‌ای روشن انتخاب کنید. اما اگر خواستار القای حسی از جنگل عمیق در فضا هستید ، طیف های تیره تر و پاستلی رنگ سبز مورد استفاده قرار دهید. البته در اتاق کودکان بهتر است از پرده های طرح دار استفاده کنید و فضای شادی را برای آن ها خلق کنید.

دکوراسیون با تم جنگل

3- مبلمان الهام گرفته از جنگل :

یکی دیگر از شیوه های طراحی دکوراسیون با تم جنگل ، استفاده از مبلمان چوبی است. استفاده از چوب های تیره رنگ مانند چوب ماهون و چوب گردو با رنگ های سبز و قهوه ایی ترکیب زیبایی را ایجاد خواهند کرد. اما بهتر است در خانه های کوچک از چوب هایی با رنگ روشن تر مانند چوب درخت کاج استفاده کنید. شما می توانید به جای تعویض مبلمان ، روکش آن ها را با روکش های طرح دار که دارای طرحی از جنگل هستند و یا با رنگ های سبز و قهوه ‌ایی و بژ عوض کنید. با این کار حتی در صورت خسته شدن از طرح های الهام گرفته از جنگل ، می توانید به راحتی آن را عوض کنید.

دکوراسیون با تم جنگل

استفاده از طرح برگ های درختان در کنار طرح‌ های حیوانی باعث می شود فضایی زنده تر و پویا تر در محیط زندگی شما ایجاد شود. هم چنین ترکیب چندین نوع چوب با یک دیگر باعث برجسته تر شدن بافت های مختلف جنگل در دکوراسیون منزل شما می شود. کاربرد چوب های خام و تنه درختان به عنوان میز ، صندلی و یا تابلو های دیواری حسی از طبیعت را نمایش می دهند. اتاق خواب سخت ترین جایی از خانه است که به سختی می توان تم جنگل را در آن نمایش داد. اما برای ساده تر شدن دکوراسیون اتاق خواب با تم جنگل می توانید از یک تخت خواب ستون دار و قرار دادن یک نیمکت چوبی در مقابل آن استفاده کنید. هم چنین می توان ز کاغذ دیواری با تم جنگل های استوایی نیز استفاده کرد اما باید توجه داشته باشید که سایر سطوح را در رنگ های ساده انتخاب کنید.

دکوراسیون با تم جنگل

4- اکسسوری های اغراق آمیز :

یکی دیگر از شیوه های ایجاد دکوراسیون با تم جنگل استفاده از اکسسوری هایی مانند گیاهانی با برگ های پهن و درختان خانگی بزرگ می باشد. شما می توانید این گیاهان را در گلدان های چوبی ، حصیری و یا بامبو قرار دهید. برای کامل شدن دکوراسیون جنگلی خود می توانید از لوستر های ساخته شده از چوب بامبو و یک فرش نمدی استفاده کنید. یکی از الزامات طراحی دکوراسیون با تم جنگل استفاده از پارچه هایی با طرح های شطرنجی ، روکش های خزدار و بالش های مخملی می باشد.

 ویژگی های دکوراسیون جنگلی

دکوراسیون اتاق کودک با تم جنگل نیز باعث ایجاد فضایی شاد و دلنشین در این مکان خواهد شد. از جمله عناصری که می توانند حس یک جنگل وحشی در محیط خانه و اتاق کودک ایجاد شود به شرح زیر می باشد:

  • جعبه های چوبی
  • چهره چوبی حیوانات
  • اکسسوری های سنگی
  • سنگ ریزه های بزرگ و کوچک
  • فریم ها و قاب های چوبی ساخته شده از شاخه ها و چوب درختان

 ویژگی های دکوراسیون جنگلی


این مطلب را هم ببینید :

دانلود صحنه آماده اتاق خواب لاکچری از Global Masterwork