دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

این مطب دندانپزشکی واقع در Ferrol، اسپانیا توسط گروه معماری As Built به سبک مینیمال طراحی و ساخته شده است. تیم معماران فضای داخلی این کلینیک را با شفافیت و سقفی منحصر به فرد تعریف نموده اند.

مطب دندانپزشکی

این مطب داندانپزشکی دارای برنامه فیزیکی به منظور ارتباط موثر میان کاربران و دندانپزشکان می باشد که از بهترین ویژگی های این فضای درمانی محسوب می شود. زیرا بر اساس تحقیقات انجام شده یکی از دلایل اصلی بسیاری از افراد برای چک نکردن دندان ها، ترس می باشد و 60 درصد جمعیت جهان تحت تاثیر این موضوع هستند. کاهش ترس برای این کلینیک دندانپزشکی علاوه بر بهبود کیفیت مراقبت، از ویژگی های اصلی در طراحی بوده است. که موجب گسترش عملکرد فضا و منحصر و متمایز ساختن این کلینیک از سایر فضا های درمانی شده است.

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی

این کلینیک دندانپزشکی در فضایی به مساحت 99 متر مربع ساخته شده است. معمار پروژه درباره این مطب دندانپزشکی این گونه اظهار داشته است: “میان کلینیک و فضای پیرامون آن گفت و گویی دو طرفه وجو دارد. به بیانی دیگر، این مطب دندانپزشکی با موضوع شفافیت طراحی و اجرا شده و هدف این فضای درمانی بهبود و ارتقاء زندگی و سلامت عمومی می باشد.”

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی

در سالن انتظار این کلینیک، به جز شفافیت فضایی، از جزئیاتی ساده برای یافتن فضا های مورد نیاز از عنصر شفافیت استفاده شده که به شکل پنجره های لعاب دار عمودی در داخل ساختمان قرار گرفته است. و در صورت نیاز نور کمتری به واسطه ایجاد ماتی در شیشه وارد فضا می شود. در خارج از پنجره، نیز نمای ساختمان با استفاده از ورقه های آلومینیومی سوراخدار طراحی و ساخته شده است. در کل تیم معماران در طراحی این فضای درمانی تمام سعی خود را نموده اند تا با ایجاد آرامش عملکرد موثری ایجاد شود.

مطب دندانپزشکی

در طراحی فضا های داخلی این کلینیک دندانپزشکی پالت رنگی سفید و سبز آبی به کار رفته که هم موجب ایجاد آرامش رنگی شده و هم معمولا در ساختمان های درمانی و بهداشتی استفاده می شود. سقف این کلینیک از از جذاب ترین قسمت های مجموعه محسوب می شود که از بازی حجمی مکعب هایی با استفاده از قطعات گچی و با الگو های هندسی ایجاد شده است. و سایه های مختلف رنگ آبی، در هارمونی با سایر قسمت های مطب تکرار شده است.

مطب دندانپزشکی

این مطب دندانپزشکی دارای عرصه های مختلفی همچون: یک اتاق رادیوگرافی، یک اتاق پرسنل، مراکز ایزوله، سرویس بهداشتی و اتاق های درمان می باشد که به شکلی مبتکرانه این اتاق ها با صندلی دندانپزشکی از دید بصری خارج گشته و دارای حریم خصوصی می باشد.  هر اتاق یک دیوار نیمه است که به نور طبیعی اجازه ورود می دهد. سقف آبی مستطیلی نیز موجب تداوم فضایی و تنوع بصری برای کاربران می شود.


حتما ببینید : طراحی داخلی کلینیک زنان و زایمان در تفلیس


سایر تصاویر طراحی داخلی مطب دندانپزشکی به سبک مینیمال

دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی

منبع : azuremagazine

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مستند ابر سازه ها – تخریب کامل پل پیاچنزا در شمال ایتالیا

آموزش ساخت انیمیشن سه بعدی معماری با تری دی مکس و وی ری