استفاده از رنگ طوسی و تنالیته های آن در دکوراسیون آشپزخانه

در دکوراسیون آشپزخانه علاوه بر جاسازی اشیاء و طراحی مناسب برای کابینت ها بایستی همانند یک طراح داخلی و یا یک دکوراتیو از رنگ ها استفاده نمایید. دکوراسیون مناسب آشپزخانه و ایجاد فضایی انرژی بخش در آن بسیار حائز اهمیت است ، زیرا هر فردی مدت زمان بسیاری را در این مکان از محیط زندگی خود سپری می کند. به همین علت بایستی با دقت کافی رنگ آشپزخانه و لوازم موجود در آن را انتخاب نمایید. رنگ طوسی و تنالیته های آن از رنگ های آرامش بخش محسوب می شوند و ترکیب آن ها با رنگ های تیره و روشن امکان پذیر می باشد. اگر خواستار ایجاد فضایی آرام در آشپزخانه خود هستید توصیه می شود از رنگ طوسی و تنالیته های آن در دکوراسیون آشپزخانه بهره مند شوید. رنگ طوسی در طبقه بندی های خود به طوسی روشن ، طوسی تیره ، طوسی متالیک ، طوسی زنده ، طوسی شیری و غیره تقسیم می شود. در این مطلب با نحوه کاربرد رنگ طوسی در دکوراسیون آشپزخانه آشنا خواهید شد.

کاربرد رنگ طوسی در دکوراسیون آشپزخانه

با توجه به این که هر یک از رنگ ها در کنار رنگ های دیگر ترکیب بندی زیبایی ایجاد می کنند ، شما می توانید با خیالی آسوده از این رنگ ها در آشپزخانه استفاده نمایید. به عنوان مثال شما می توانید از از رنگ طوسی متالیک بر اساس سبک دکوراسیون خود استفاده کنید و با به کار بردن کابینت های طوسی متالیک در کنار لوازم برقی سفید رنگ کنتراست زیبایی را در آشپزخانه خود به وجود آورید. هم چنین ترکیب طوسی روشن با رنگ سفید باعث ایجاد فضایی آرام و انرژی بخش خواهد شد. هماهنگ بودن تنالیته انتخاب شده از رنگ طوسی با سایر لوازم و مبلمان موجود در آشپزخانه تنها نکته ایی است که بایستی به آن توجه داشته باشید. به همان میزان که کاربرد رنگ قرمز در آشپزخانه ایی با دکوراسیون سفید و طوسی کار اشتباهی است ، انتخاب تنالیته اشتباه از رنگ طوسی نیز به همان اندازه باعث ایجاد ظاهری نامناسب خواهد شد. به همین علت بایستی تنالیته ایی از رنگ طوسی را انتخاب کنید که هماهنگ با سایر رنگ های تیره و یا روشن موجود در مکان باشد. شما می توانید از رنگ طوسی برای بدنه کابینت ها استفاده نمایید و درب کابینت ها را نیز به رنگ سفید انتخاب نمایید. و یا می توانید رنگ طوسی تیره را برای بدنه کابینت ها انتخاب کنید و با استفاده از کاشی های سفید رنگ و یا طوسی روشن حد فاصل کابینت های بالایی و پایینی را بپوشانید.

کاربرد رنگ طوسی در دکوراسیون آشپزخانه

کاربرد رنگ طوسی در دکوراسیون آشپزخانه باعث می شود تا زمان های لذت بخش تری را در این مکان سپری نمایید. استفاده از رنگ طوسی مات در دکوراسیون باعث ایجاد فضایی اصیل و دارای شخصیت می شود و کاربرد رنگ طوسی متالیک نیز فضایی شاد و انرژی بخشی را به وجود خواهد آورد. به همین علت انتخاب رنگ دکوراسیون بایستی بر اساس سبک و شخصیت صاحبخانه صورت گیرد و دکوراسیون آشپزخانه نیز بر اساس این رنگ طراحی شود. در آشپزخانه ایی به وینیج و مینیمال بهترین انتخاب استفاده از رنگ های طوسی تیره و مات می باشد. و برای آشپزخانه های مدرن نیز رنگ طوسی روشن و پر انرژی انتخاب مناسبی خواهد بود. در هنگام انتخاب هر یک از این رنگ ها بایستی به رنگ اکسسوری ها ، لوازم برقی و سایر اشیاء موجود در آشپزخانه نیز توجه داشته باشید.  البته کفپوش ها ، رنگ دیوار ها و کاشی های به کار رفته در آشپزخانه نیز تاثیر بسزایی در ایجاد دکوراسیون طوسی رنگ خواهند داشت.

کاربرد رنگ طوسی در دکوراسیون آشپزخانه

در صورتی که خواستار استفاده از اکسسوری در دکوراسیون آشپزخانه هستید توصیه می شود از رنگ طوسی روشن بهره مند شوید. با توجه به این که اکسسوری ها دارای رنگ های مختلفی هستند ، ترکیب آن ها با رنگ های مات و تیره سخت و دشوار خواهد بود. به همین علت شما می توانید از رنگ طوسی روشن برای ترکیب با اکسسوری ها استفاده نمایید و ظاهری مدرن و شیکی را به آشپزخانه خود ببخشید. اگر می خواهید در آشپزخانه ای با رنگ تیره و مات از اکسسوار استفاده کنید، باید آن ها را نیز به رنگ مات انتخاب کنید. در غیر این صورت به دلیل عدم هماهنگی میان رنگ ها ظاهر نامناسبی ایجاد خواهد شد. پس از انتخاب تنالیته رنگ طوسی مد نظر برای دکوراسیون آشپزخانه بایستی با دقت کافی سایر رنگ ها و تنالیته هایی مورد نظر را با این رنگ ترکیب کنید. زیرا در صورت عدم دقت کافی و ترکیب با رنگ های غیر هماهنگ با طوسی ، تمام زحمات شما به هدر خواهد رفت. به همین علت بایستی حتما پیش از شروع دکوراسیون آشپزخانه با افراد حرفه ایی و متخصصان طراحی داخلی در رابطه با رنگ ها و طراحی مناسب مشورت کنید.


حتما ببینید : ترفند های بلندتر نشان دادن سقف کوتاه


کاربرد رنگ طوسی در دکوراسیون آشپزخانه

1- هماهنگی زیبای رنگ سفید و طوسی:

رنگ طوسی یکی از رنگ های آرامش بخش به شمار می شود. به همین علت این رنگ بیشتر در اتاق کودکان در حال رشد ، مهد کودک ها و مدارس کاربرد دارد. با توجه به این که آشپزخانه به نوعی یک مکان درمانی محسوب می شود و باعث بازیابی انرژی می شود می توان برای دکوراسیون آن از رنگ طوسی بهره مند شد. ترکیب رنگ طوسی و سفید در آشپزخانه باعث ایجاد فضایی درخشان و آرامش بخش خواهد شد. استفاده از رنگ طوسی مات در کنار سفید درخشان باعث ایجاد ترکیب زیبایی خواهد شد. و شما می توانید از کاشی و یا کاغذ دیواری طوسی مات برای تزئین دیوار استفاده کنید و کابینت هایی به رنگ سفید براق و یا بالعکس را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید. با توجه به این که رنگ طوسی مات به آشپزخانه اصالت و شخصیت می بخشد باید در اندازه ایی مناسب به کار برده شود.

رنگ طوسی در آشپزخانه

2- کفپوش طوسی رنگ و کابیت های سفید :

شما می توانید از رنگ طوسی علاوه بر بدنه و درب کابینت ها ، برای رنگ کفپوش و یا دیوار ها نیز استفاده نمایید. انتخاب کاشی های براق طوسی رنگ برای کفپوش آشپزخانه به این مکان اصالت خواهد بخشید. و باعث ایجاد فضایی شیک و درخشان می شود. هم چنین ترکیب کاشی های طوسی براق با کابینت های سفید رنگ منجر به خلق فضایی زیبا خواهد شد. پس از انتخاب رنگ مورد نظر برای دکوراسیون آشپزخانه بایستی چیدمان آن را به شکلی انجام دهید که در نهایت فضایی کارآمد حاصل شود.

رنگ طوسی در آشپزخانه

3- کفپوش سفید و کابینت های طوسی رنگ :

ترکیب رنگ های طوسی متالیک و سفید در آشپزخانه باعث ایجاد فضایی زنده و پر انرژی خواهد شد. ترکیب این دو رنگ در مقایسه با سایر رنگ ها ، از هماهنگی بیشتری برخوردار بوده و ترکیب زیبایی را در آشپزخانه به وجود می آورند. به همین علت استفاده از این ترکیب رنگی در دکوراسیون آشپزخانه به فضا انرژی ، هیجان و شادی می بخشد. اگر خواستار تبدیل آشپزخانه به مکانی مناسب در خانه هستید و قصد دارید یک دکوراسیون آرامش بخش داشته باشید توصیه می شود که لوازم برقی موجود در آشپزخانه را به رنگ طوسی براق و متالیک انتخاب کنید. سطح براق این لوازم ، ظاهر پر انرژی به طراحی های ساده می بخشد و هنگامی که با رنگ سفید ترکیب می شوند ، باعث ایجاد فضایی زیبا در آشپزخانه می شوند. برای ایجاد آشپزخانه ایی با دکوراسیون طوسی می توانید کابینت ها را به رنگ طوسی متالیک انتخاب نموده و از کاشی های سفید رنگ نیز برای کفپوش استفاده کنید و بدین ترتیب ترکیب رنگی زیبایی را در آشپزخانه به نمایش بگذارید.

دکوراسیون آشپزخانه با تم طوسی

4- آشپزخانه ایی کاملا طوسی رنگ :

استفاده از تنالیته های مختلف رنگ طوسی در آشپزخانه و طراحی دکوراسیونی کاملا طوسی رنگ یکی دیگر از شیوه های کاربرد رنگ طوسی در آشپزخانه می باشد. برای ایجاد چنین آشپزخانه ایی بایستی تمام جزئیات موجود در این مکان را به رنگ طوسی انتخاب کنید ، به عنوان مثال کابینت ها ، اکسسوری ها، سینک ظرفشویی ، کفپوش ، لوازم برقی و تمام اشیاء موجود در آشپزخانه باید به رنگ طوسی انتخاب شوند. استفاده از رنگ طوسی در تمام فضای آشپزخانه باعث ایجاد مکانی هماهنگ ، آرام ، مدرن و زیبا خواهد شد.

دکوراسیون آشپزخانه با تم طوسی


این مطلب را هم ببینید :

مستند متروی نیویورک – مستند دوبله فارسی ابر کارخانه ها