تغییر کاربری انبار به آپارتمان

این آپارتمان واقع در شهر مادرید، اسپانیا ابتدا یک انبار بوده که باز سازی شده و به یک آپارتمان مینیمال پلان باز تغییر کاربردی داده است. پس از بازسازی این آپارتمان با تختخواب معلق ساخته شده با فولاد و چوب طراحی شده است. Pia Mendaro معمار پروژه به همراه دوست خود توانسته یک انبار قدیمی را تبدیل به یک فضای زندگی با پلان باز به همراه فضایی برای خواب کند.

طراحی آپارتمان با تختخواب معلق

Pia Mendaro در رابطه با طراحی این پروژه اظهار داشته است که نخست قصد داشتیم تا تخت خواب با چرخ ، یک کابین ، یا به صورت باکس طراحی شود اما پس از طراحی تصمیم گرفتیم تا تخت خواب به صورت معلق و جدا از زمین طراحی شود. دسترسی به فضای خواب به واسطه یک پله متحرک امکان پذیر شده است و با استفاده از چرخ های زیر پله ها امکان جابجایی برای دسترسی از قسمت های مختلف فراهم شده است. هم چنین استفاده از این پله ها در صورت نیاز برای رسیدن به اماکن مرتفع در تمام فضای داخلی مهیا شده است.

طراحی آپارتمان با تختخواب معلق

در مجاورت تخت خواب چند پله دیگر نیز تعبیه شده که منتهی به فضای خارج می شود. تمامی حوزه ها در این آپارتمان مینیمال تعبیه شده و فضای خواب و استراحت به شکلی هوشمندانه از نشیمن و آشپزخانه کوچک مجزا شده است.


حتما ببینید : طراحی داخلی دفتر کار مرکزی مک دونالد


سایر تصاویر طراحی آپارتمان با تختخواب معلق

طراحی آپارتمان با تختخواب معلق

طراحی آپارتمان با تختخواب معلق

طراحی آپارتمان با تختخواب معلق

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود آرچ اینتریور 45 – صحنه آماده نشیمن و آشپزخانه