طراحی داخلی کافه با هدف ایجاد فضایی هنری

طراحی کافی شاپ Lou Cafe Bistro واقع در شهر آنکارا، ترکیه توسط گروه معماری Firm به اجرا رسیده است. این مکان به عنوان کافه ایی بین راهی توسط کاربران و همسایگان این منطقه مورد استفاده قرار می گیرد. هدف معماران از طراحی کافی شاپ به سبک هاوانا آوردن طبیعت و ایجاد فضایی هنری و گرم در مرکز شهر بوده است.

طراحی کافی شاپ به سبک هاوانا

سبک هاوانا از پایتخت کوبا الهام گرفته شده و یکی از شاخه‌ های سبک گرمسیری و استوایی محسوب می شود. این سبک دقیقا نقطه مقابل سبک‌ های شهر سفید و ساحل جنوبی است. می توان این سبک را جشنواره رنگ‌ ها نامید زیرا در آن از رنگ‌ های شاد، تند و روشن به مقدار زیاد استفاده می شود. بنابراین طراحی این کافی شاپ با الهام از سبک معماری داخلی کوبا و سبک رایج در خانه های معمولی در هاوانا شکل گرفته است. تلفیق هویت برند کافه با ویژگی های سنتی مانند پاسیو و کاشی های تزئینی، فضایی الهام بخش را به وجود آورده است.

طراحی کافی شاپ به سبک هاوانا

تیم معماران با طرحی هوشمندانه سعی نموده اند تا با استفاده از ترفند هایی مانند نورپردازی ، ایجاد جریان هوای مطلوب ، فضای سبز و حفظ حریم شخص، فضایی دلپذیر را برای کاربران با سلایق متفاوت به وجود آورند. استفاده از متریال های طبیعی و گیاهان سبز در این مکان منجر به خلق فضایی باز و مفرح برای مشتریان شده است.

طراحی کافی شاپ به سبک هاوانا

طراحی ساختمان بتنی این کافه با تزئینات معماری سبک کوبایی صورت گرفته است. تراس پایینی با درختی بزرگ احاطه شده و تمام عناصر دکوراسیون را به یک دیگر مرتبط ساخته است. یک میز گرد حول درخت تنومند با نورپردازی زیبا قرار گرفته که فضایی جدید و متفاوت را به وجود آورده است. تراس ها، میله های فلزی و گلدان های چدنی از جمله المان ها و عناصر سبک کوبایی به کار رفته در فضا محسوب می شوند. بالکن های سفارشی، هندریل ها، تراس های باز، قالب سازی بر روی شکل قوسی و آلاچیق مانند در ترکیب با شکل ساختمان با طرح رنگ و هندسه های مشابه موجب اتصال فضا ها به یک دیگر شده است و در نهایت استفاده از کاشی و سرامیک های دست ساز فضایی تمام عیار و دوست داشتنی را به وجود آورده است.

طراحی کافی شاپ به سبک هاوانا

تزئین دیوار های داخلی با گیاهان صورتی رنگ صورت گرفته است و در نمای خارجی ساختمان نیز ترکیب رنگ سبز به چشم می شود که با لوگو برند کافه هماهنگی دارد که تعادل و هارمونی در فضای این کافه را افزایش داده است. در فضای داخلی این کافه بیشتر از رنگ صورتی استفاده شده و سقف نیز با استفاده از پانل های چوبی پوشش داده شده است. استفاده از سرامیک دست ساز و متریال برنجی فضایی متفاوت را خلق کرده است. چراغ های نئون و انعکاس آن ها بر روی دیوار، موجب خلق لحظاتی شگفت انگیز شده است.

طراحی کافی شاپ به سبک هاوانا

این کافه رستوران به واسطه نمای بیرونی جذاب خود توجه هر بیننده ایی را به خود جلب می کند. کنتراست شیشه، فولاد و بتنی باعث خلق نمایی متفاوت شده است. این کافه دارای پالتی از متریال های طبیعی و دست ساز مانند کاشی های دست ساز خاک رس ، نقاشی های صورتی ونیزی و پانل های چوبی می باشد که حس آرامش و سکون را به فضا بخشیده است. این کافه با طراحی منحصر به فرد به همراه گیاهان سبز مکانی آرام و به دور از شلوغی مرکز شهر را برای کاربران به وجود آورده است.


حتما ببینید : طراحی بوتیک هتل به سبک شرقی


سایر تصاویر طراحی کافی شاپ به سبک هاوانا

طراحی داخلی کافه با هدف ایجاد فضایی هنری

طراحی داخلی کافه با هدف ایجاد فضایی هنری

طراحی داخلی کافه با هدف ایجاد فضایی هنری

طراحی داخلی کافه با هدف ایجاد فضایی هنری

طراحی داخلی کافه با هدف ایجاد فضایی هنری

منبع : archilovers

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری